ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.08.2010

Sub orice critică
Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Dezamagire!!!

In primul rand doresc sa-mi cer scuze tuturor celor care in urma postarilor mele anterioare (in urma sejurului din 2008) au mers la acest hotel si au fost dezamagiti!

Nimic nu a mai fost ca in urma cu doi ani! Totul schimbat in rau de la calitatea serviciilor pana la atitudinea personalului. In ultimii doi ani nu s-au facut nici un fel de investitii, mai grav cei care administreaza in prezent hotelul nu au fost in stare sa pastreze ceea ce s-a facut bun in trecut.

Restaurantul nu mai functioneaza decat pentru un mic dejun - bufet suedez destul de saracacios si cu unele preparate cu un gust dubios (mezeluri acre, orezul cu lapte servit de pe o zi pe alta), rosiile si cascavalul- o raritate, vesela murdara, geamurile si oglinzile murdare, la grupul sanitar al restaurantului a lipsit cu desavarsire sapunul tot sejurul. Servirea micului dejun se face sub stricta supraveghere a doua personaje masculine (care fac parte probabil din staff-ul hotelului), care daca ai "tupeul" sa sesizezi vreo neregula iti arunca niste priviri de iti trece pofta de mancare.

Pacat de acest restaurant in care pe vremuri canta Holograf...

In camera, alte "surprize" neplacute. Seara, la etajele superioare 6 si 7 in special, apa calda curge fara presiune sau lipseste cu desavarsire, avand surpriza ca in doua seri sa lipsesca cu desavarsire si apa rece. Usa baii nu s-a putut inchide pe tot parcursul sejurului (dupa mai multe sesizari s-a incercat repararea acesteia dar fara succes), Camerista si-a facut in general treaba, dupa ce in prima zi la ora 13. 30 nu ridicase nici gunoiul fiind nevoie sa-i atrag atentia in aceasta privinta, cu toate ca era solicitata sa faca curat si in receptie si in alte locuri,

Lifturile aveau perioada de revizie obligatorie depasita, reprezentand un risc pentru turisti.

Plaja hotelului este in paragina, plina de buruieni, ca si faleza dintre hotel si mare. Locul de joaca pentru copii - de evitat!

Cam acestea ar fi, in linii mari conditiile gasite la Hotel Forum, ar mai fi multe altele pe care le-am trecut cu vederea.

Nu pot insa trece cu vederea lucrul cel mai deranjant la Hotel Forum si anume atitudinea conducerii hotelului si in special a unui personaj care s-a prezentat "Doamna Mirela" (oare "Doamna" o fi numele de familie?!?!!), care ne-a spus ca este sefa in acel hotel si daca nu ne convine sa ne luam banii inapoi si sa plecam si ca putem reclama unde dorim neregulile intalnite pentru ca nu ii pasa, tipand efectiv la noi. Deasemenea ne repeta intr-una pe acelasi ton "politicos" faptul ca hotelul are doar doua stele si suntem prea pretentiosi. Oare suntem pretentiosi cand cerem conditii minime de igiena, un zambet si un dram de ospitalitate din partea personalului, putin respect si bun simt? Cine nu poate oferi aceste lucruri nu are ce cauta in turism, dupa parerea mea. Iar noi, turistii avem obligatia morala unul fata de celalalt si fata de acest turism romanesc aproape ingropat de astfel de atitudini, de a ne cunoaste drepturile, de a cere sa ni se ofere serviciile platite si de a aduce la cunostinta institutiilor in drept orice deraiere de la normalitate.

CONCLUZIA: OCOLITI HOTELUL FORUM DIN COSTINESTI!!!

Trimis de ANDUTZU in 13.08.10 18:39:52
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în COSTINEȘTI.

VIZUALIZĂRI: 2428 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ANDUTZU); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Visan125
[13.08.10 22:57:08]

Ooooff....cum de nu vii, Tepes doamne...

turistroman
[14.03.11 17:51:15]

tare aia cu Mirela... ) eu era sa o bat anul trecut... cand am fost sa ma cazez si nu s-a putut k n-avea ea chef!!! ea e sefaaaa si cazeaza cand vrea... sa astept!!! Merg si anu asta sa vad daca mai e din curiozitate... fata de 2006-2007... e diferenta mare... receptie-restaurant... toot... nu se compara... inainte era o doamna prezentabila sefa de hotel super draguta la vreo 50 de ani, receptia era super ok... super primire!!! Oamenii buni nu au loc de rapandulele astea!!!

ANDUTZUAUTOR REVIEW
[04.07.11 15:33:34]

Daca ajungi anul acesta la Forum, informeaza- ma te rog daca mai exista acest personaj nefast pe acolo (Mirela). Reprezinta maximul in ceea ce priveste lipsa de ospitalitate, de politete, indolenta si lipsa de educatie (am incercat sa ma exprim cat mai elegant posibil - e greu cand e vorba de "doamna" Mirela!!!). Astept cu nerabdare sa plece pantru a putea reveni la hotelul meu preferat. Am convingerea ca oricine altcineva va fi cu mult mai bun.

ANDUTZU, turistroman, Visan125
Alte impresii din această RUBRICĂForum Hotel: