ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.08.2010
DIN: Pitesti
ÎNSCRIS: 13.08.10
AUG-2010

Extrem de nemulțumit

Va sfatuiesc sa nu calcati pe acolo

Am plecat de data de 04. 08. 2010 in luna de miere, destinatia, Bodrum Hotel GREEN VBEACH RESORT hotel de 5 stele all inclusiv.

Este a 3 oara cand mergem in bodrum.

Bodrumul estre cu adevarat cea mai frumoasa statiune pentru tineri si pentru sejurui cu adevarat frumoase, insa daca vreti sa va bucurati de un sejur frumos, NU VA DUCETI la GREEN BEACH RESORT, este cred cel mai jegos hotel din bodrum si retineti un hotel de 5 stele.

sa incepem:

mancarea extraordinar de proasta, la pranz exista doar un singur fel de mancare cu carne, restu' numai vegetale.

La baruri, esti "servit" numai in pahare de 70 ml si maxim 2 de pers, daca va este sete, tre' sa venitzi cate 10 insi la bar ca sa puteti bea 1 l de pepsi,

servirea se face intr-un sictir de nedescris, moment in care ne-am gandit ca ar fi cazul sa dam si noi ceva ciubuc. Si am dat am platit la bar 5 euro ca sa ne dea si noua sucuri in pahare mai mari, sa nu mai fie nevoie sa ma ridic de 10 ori de pe sezlong, dar inzadar si am mai platit 10 euro ciubuc baiatului care se ocupa de sezlonguri, ca sa nu fie nevoie sa ma trezesc la 7: 30 sa prind un sezlog si sa-mi rezerve 4 sezlonguri, bani dealtfel dati degeaba caci sezlonguri tot nu am avut.

Camerele sunt pline de panze de paianjen se de tot felul de vietuitoare si un jeg de nedescris. Am vorbit cu managerul general al hotelului, i-am aratat poze cu camerele cu jegul din camere si panzele de paianzen + gandaci si ne-a zis ca nu este problema lui si ca daca avem ceva nemultumiri sa le trecem pe foaie. Asta a fost atitudinea unui manager general al unui hotel de 5 stele, nici macar nu a avut bunul simt de a pune mana pe telefon sa se intereseze cine face curatenie in camerele noastra si sa le trimita urgent sa ne faca curatenie.

Colac peste pupaza ni s-au furat si 1000 de euro din camera. Usile nu au fost fortate, geamurile lafel, deci cine credeti ca ne-a furat banii??? am pierdut 2 zile vb la telefoane, purtand discutii cu managerii hotelului si cu declaratii peste declaratii la "Jandarma" cum numesc ei Jandarmeria.

Am vorbit despre toate aceste probleme cu Tour Operatorul adica TEZ TOUR, nu ne-a ajutat nimeni cu nimic. Singurul care a facut ceva a fost Consulul general al Romaniei de la Izmir, oras de care tine Bodrumul ca regiune.

Neasteptat de receptiv si de frumos s-a comportat Dl. Consul general Cosmin Lotreanu, la care am gasit foarte multa intelegere, care a reactionat teribil de prompt.

Intr-o jumatate de ora sunase si vb cu managerul general al hotelului, cu seful compartimentului juridic al TEZ TOUR, in ideea de a ne fi rezolvata problema macar cea cu banii daca nu si celelalte. Ne-a promis ca se va ocupa foarte serios in a crea presiuni asupra Jandarmeriei, ca problema noastra cu banii sa ne fie rezolvata cat mai repede si mai bine cu putinta si ca in scurt timp sa ne recuperam banii...

Pacat ca in astfel de situatii Consulatul general al Romaniei nu are suficient de multa putere pentru a apara drepturile si interesele cetatenilor romani turisti in Turcia.

Insa noi apreciem faptul ca am fost tratati in Turci de catre Consulul general intr-un mod foarte frumos si in nici un caz in mod specific romanesc.

La final adica pe data de 11. 08. 2010, la ora 6: 30 cand am facut checkout-ul am avut teribila nesimtire de a intreba la receptie de unde pot lua sau cumpara o cafea la ora aceea si mi s-a spus ca nu am de unde, moment in care m-am enervat teribil si le-am spus " sunteti nebuni? sunteti un hotel de 5 stele v-am platit 2718 euro pe 2 camere 4 pers 7 zile si voi nu dati o cafea dimineata la plecare? astea sunt servicii de 5 stele? " iar raspunsul lor a fost foarte prompt si tacut: M-AU DAT AFARA DIN HOTEL:))) Asa ca Astea sunt serviciile hotelului de 5 stele all inclusiv GREEN BEACH RESORT Bodrum.

Asa ca...

Vreau sa mai specific ca tot ceea ce eu am scris aici este un lucru total adevarat si se refera exclusiv la Hotelul GREEN BEACH RESORT Bodrum si in nici un caz la STATIUNEA BODRUM, statiunea este extraordinara si daca va veti documenta bine inainte veti gasi hoteluri extraordinare in BODRUM. eu am mai fost in Bodrum la hotel Samara care nu este un hotel de exceptie, insa este foarte frumos acolo si vi-l indic cu caldura.

Un hotel de exceptie in care am stat este WOW BODRUM RESORT.

Trimis de VATISH in 13.08.10 14:04:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: BODRUM hotel Samara si hotel WOW BODRUM RESORT

VIZUALIZĂRI: 3627 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (VATISH); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

presario
[13.08.10 14:18:46]

Cand ai timp poate scrii si cateva fraze despre WOW Bodrum, care pare a fi mai interesant.

cristi_an3000
[13.08.10 14:22:42]

si banii? pana la urma i-ati recuperat?

pepsi70ro
[13.08.10 14:23:18]

In primul rand "Casa de piatra" zile senine si fericite, copii sanatosi! In al doilea rand felicitari pentru ca te-ai alaturat comunitatii noastre!

N-am prea inteles cum ai rezolvat pana la urma problema banilor, totusi este o suma considerabila si nu pot crede ca finalul este nefericit.

droniucm
[13.08.10 14:38:03]

Draga Vatish

Imi pare tare, tare rau pentru voi ca ati patit asa ceva.

Si noi am fost 4 ani la rand in Bodrum, la o pensiune de 3 stele dar nu am patit asa ceva.

Sunt de acord cu tine ca este inadmisibil asa ceva la un hotel de 5 stele.

Conditiile pe care le descrii tu le-am avut si noi anul trecut la Ayvalik, la hotelul MARE de 4 stele (bine, nu ni s-au furat banii), la all inclusive.

Mi se face parul "maciuca" cand ma gandesc prin ce ati trecut (1000 euro sunt bani). Am ajuns la concluzia ca trebuie sa te documentezi foarte bine inainte de a alege un hotel.

Noi vrem sa mergem in septembrie iarasi in Bodrum, la un hotel de 5 stele. Am o prietena care locuieste in Bodrum si am rugat-o sa se intereseze intai de hotelele alese de noi ca sa nu avem surprize.

Ai dreptate cu orasul Bodrum, este superb, noi nu ne mai saturam de el, chiar am vrea sa locuim acolo. Cel putin in luna septembrie este deosebit.

Ai putea sa ne spui totusi - pana la urma - cum ati rezolvat cu banii?

biancuta
[13.08.10 14:39:58]

"Casa de Piatra! " si multe pareri de rau pentru suma pierduta! Banii erau in seif? Nu ai idee cat ar fi fost pretul sejurului fara bilet de avion si taxe aeroport?

biancuta, droniucm
Alte impresii din această RUBRICĂGreen Beach Resort [Gundogan]: