ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.08.2010
DIN: ploiesti
ÎNSCRIS: 08.06.08
JUN-2010

Iberostar, nota 20

Am citit comentariile celorlalti si asta m-a determinat sa iau atitudine. Romanul, tot carcotas ramane. Daca nu as fi fost la acest hotel, poate chiar credeam carcotelile criticilor.

In primul rand, mancarea de la Iberostar este de exceptie, da clasa unor resorturi de 5 stele din Antalya, cu uai, chiar. Asa ca celor care au strambat din nas le recomand cu caldura sa se duca pe litoralul romanesc, ca acolo totul e perfect.

Camerele de la Iberostar? Imense, ca marime, super-curate, super-utilate, chiar impresionante.

Personalul? Sa vina la cursuri aici ospatarii si receptionerii nostri, poate mai invata ceva.

Bauturile alcoolice si non-alcoolice - foarte bune, aveau pana si suc de rosii de super-calitate.

Pentru necunoscatori, Iberostar, care detine hoteluri in toata lumea, a primit numeroase premii in domeniu, si chiar le merita. Iberostarul nu e insa pentru romani, romanii sa stea in Nisipuri si in Albena, ca acolo se simt bine.

Am vazut ca au criticat pana si Marina Royal Palace din Duni, unde este o mica Antalya la peisaj, conditii si all-inclusive. Si nu inteleg, cand spuneti se putea si mai bine, cu ce comparati? Cu litoralul romanesc?

Daca europenii si-au mutat vacantele in Bulgaria au facut-o pentru raportul servicii-pret. Si pret, da.

Pe bani putini insa, romanii vor servicii si conditii de 15 stele, daca s-ar putea.

In final, as mai spune doar: tot respectul pentru bulgari!

Trimis de elenamitu in 08.08.10 09:56:38
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Marina Royal Palace -Duni, Velingrad, Sozopol, Nessebar

VIZUALIZĂRI: 2464 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (elenamitu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 lobby-bar Iberostar

bessondm
    [08.08.10 10:32:54]

Perfect de acord cu tot ce spui despre pretentiile unora din conationalii nostri, referitor la raportul pret-calitate pentru serviciile oferite pe litoralul bulgaresc. Atata timp cat sunt mai ieftine ca la noi, vacantele la bulgari raman o alternativa viabila.

Dar asa sunt unii de-ai nostri, li se pare ca daca sunt intr-o tara straina, acolo totul li se cuvine, chiar gratis, daca se poate. Vin cu niste pretentii de nu-ti vine sa crezi... cineva a obiectat la serviciile unui hotel faptul ca a intrat, vezi Doamne, camerista peste el, in timp ce facea dus... nu i-a dat prin cap sa-ncuie usa, dar... ce nesimtire din partea bulgarilor!!

Flaviu
    [08.08.10 11:09:27]

Buna dimineata Elenamitu si bine ai revenit pe site!

Imi place "indarjirea" cu care aperi "onoarea"(serviciile) hotelului Iberostar Sunny Beach.Si mie mi-a placut hotelul si l-as putea recomanda oricui imi cere parerea,diferenta intre noi doi fiind aceea ca eu sunt un tip mai putin impresionabil la aspecte care tin de "normalitatea" unor servicii pe care trebuie sa le acorde un hotel de 4*(din Bulgaria sau oriunde altundeva).

In ceea ce priveste europenii care si-au mutat vacantele in Bulgaria,da-mi voie sa-ti spun ca doar o(mica) parte din ei au facut-o si in special din categoriile lor "defavorizate".Ceea ce nu-i putin,e drept, dar eu m-as lipsi de unii si nu as dori sa-i vad prin Romania.

Am mai spus-o si o repet:acordam notele comparand mereu totul cu serviciile din Romania in loc sa ne raportam la serviciile din Vestul Europei sau alte tari cu industrie turistica puternica din America Asia etc.Eu las o marja " de siguranta" in eventualitatea ca voi ajunge vreodata si intr-un hotel de 6* din Caraibe sau aiurea si ce ma fac,propun wm introducerea unei alte scale de valori,de aprecieri?Daca serviciile de la Iberostar le-am notat cu 100% pe cele dintr-un hotel de 6*adevarat le notez cu 170%?

Acestea fiind spuse(si te asigur ca nu sunt un carcotas) iti urez si alte vacante cel putin la fel de placute,oriunde ai merge!

P.S. Am vazut ca ai fost in Halkidiki.Poate-mi "vinzi" niste "ponturi":locuri de vizitat,preturi,drum(in masura in care ai timp)-pe mesaj privat,sa nu ocupam spatiul cu off topic.Multumesc anticipat!

bessondm, Flaviu
    Alte impresii din această RUBRICĂMelia Sunny Beach Resort (ex Iberostar) :