ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.08.2010
ÎNSCRIS: 06.08.10
AUG-2010

Către satisfăcător

Relativ multumit

Am dormit o noapte la Motel Continental in drum spre Serbia. Avand in vedere ca asteptarile mele erau mari dupa ce am vazut pagina de internet a locatiei si reviewul scris de cineva inaintea mea am ramas dezamagit la prima vedere a hotelului. Arata intr-adevar ca cel din pozele de prezentare de pe siteul Continental Hotels dar parca au trecut 20 de ani de cand au fost facute pozele, astfel ca rugina se simte pe fatada exterioara a cladirii la ea acasa... probabil normal avand in vedere umezeala excesiva din zona? !

Un lucru care din nou m-a dezamagit a fost piscina cu care se lauda hotelul, care la inceputul lunii august era fara apa comunicanduni-se la receptie ca e nefunctionala? ! Nu as fi ramas dezamagit de acest aspect daca nu m-as fi gandit tot drumul la o baie in superba piscina din pozele de pe site, pe malul Dunarii...

O alta proasta impresie mi-a lasat lipsa de profesionalism a receptionerului, cu care vorbisem de 2 ori la telefon in prealabil si care mi-a comunicat un pret de cazare in euro, desi se plateste doar in lei? ! si mi-a comunicat un pret care includea si micul dejun (+10 euro/camera), desi nu am cerut asa ceva si nici nu mi-a spus ca am avea inclus in pret; acest mic dejun ma interesa prea putin intrucat nu aveam cum sa raman pana la ora la care se serveste...

In ceea ce priveste camerele pot spune doar ca sunt curate, mobilier relativ nou, frigider mai mult nefunctional (cel putin 20 ani vechime), baie curata, lenjerie curata.

Daca va intereseaza un loc de odihna in apropiere de vama portile de fier, motelul este cea mai apropiata zona de cazare dar locatia este una decenta nicidecum una care merita cele 3 stele cu care se lauda.

Trimis de radusuciu in 06.08.10 22:17:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în DROBETA TR SEVERIN. A mai fost în/la: Litoral, Valea Prahovei, Marginimea Sibiului, Secuime

VIZUALIZĂRI: 1465 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (radusuciu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

elyn*
[20.08.10 11:19:01]

am citit si parerea care ai avut-o domnule radusuciu despre Taverna Sarbului din zona si acum citesc si despre motel unde nu-mi permit sa te contrazic pt ca nu am fost, insa observ ca dumitale nimic nu-ti place, nimic nu-ti convine. [***] Daca nu-ti place zona aia si oamenii de acolo nu te mai du. Daca ai impresia ca in Sibiu sau in Paltinis esti mai bine servit, stai acolo.

webmasterXY*
[20.08.10 11:26:14]

@elyn, pe acest site atacul la persoana si jignirile adresate altor utilizatori nu sunt tolerate! Am editat eu acest ecou de data aceasta. Fiind mai nou, primesti doar un AVERTISMENT.

Si sper sa nu fie nevoie sa scot vreun cartonas, pe viitor.

Multumesc,

radusuciuAUTOR REVIEW
[20.08.10 11:51:28]

@elyn Este clar faptul ca nu ati citit postul in intregime si ati fost condus/a de nevoia de a imi denigra o parere... Dupa cum am spus la inceput eram in tranzit spre tari mai civilizate (Grecia) de unde m-am si intors de curand si chiar tin sa mentionez ca am avut un concediu superb, intr-o tara in care in calitate de turist nu m-a deranjat absolut nimic.

Nu pot sa nu observ, de asemenea, faptul ca mi-ati citit cu interes profilul pentru ca m-ati trimis "la mine acasa"...foarte interesanta atitudine a unui simplu membru al acestui site!!!

elyn*
[17.11.10 13:32:44]

Domnule draga,

nici nu am jignit si nici nu am atacat pe nimeni. Mi-am spus si eu parerea asa cum si-au spus-o si ceilallti, iar parerea mea este in contradictoriu cu a domnului Radu Suciu. Mi se pare mult mai grav ceea ce a scris dumnealui pe acest site prin faptul ca denigreaza anumite locuri si persoane pe nedrept, ca ridica in slavi zona din care provine si tarile in care merge improscand cu noroi in oameni si locuri care sunt ok.

Se pare ca nici dumneata, nici domnul Radu Suciu nu ati inteles prea bine ce am vrut sa spun, probabil ca limba romana este grea pt persoane ca voi si eu una nu am nevoie sa-mi dai dumneata avertimente sau cartonase, ma retrag singura de pe acest site, lasandu-va pe voi sa prostiti oamenii cu parerile voastre eronate.

webmasterXY*
[17.11.10 13:44:29]

nici nu am jignit si nici nu am atacat pe nimeni

Aha, inseamna ca fraza

probabil ca limba romana este grea pt persoane ca voi

este o lauda, nu?

Ei, pana mai inveti ce inseamna in aceasta limba romana asa de greu de inteles (pentru unii) jignirea si atacul la persoana, nu pot decat sa-mi tin promisiunea anterioara: cartonas galben!

[17.11.10 15:35:06]

contul elyn a fost inchis (banat) la cererea detinatorului

radusuciu
Alte impresii din această RUBRICĂMotel Continental [Portile de Fier]: