ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.08.2010
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 20.06.10
JUL-2010

Cherhana Popasul Pescarilor / Gust amar

Am mers acolo direct de pe plaja din zona pe la ora 12. Ne-am asezat la o masa inauntru dar ne-au invitat afara in soare. AM refuzat, eram cu copii. Ne-au lasat inauntru dar nu ne-au lasat sa aducem inca 2 scaune la masa, cica ii incurcam.

Am zis sa incercam in corpul celalalt de cladire (sunt 2). Am fost asezati de catre o angajata la o masa mare de lemn, era loc suficient. Dupa 5 min vine o fata si ne zice ca de fapt masa e rezervata si nu putem sta, dar sunt locuri afara... Ne-am carat instant. Am mers la noi si am facut un gratar delicios si gratis:).

Trimis de guestgii in 06.08.10 19:16:25

VIZUALIZĂRI: 3022 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (guestgii); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 400 PMA (din 1 vot)

webmasterXY*
[06.08.10 20:40:29]

Din păcate regula noastră este: nu ai beneficiat de serviciile oferite de locaţia vizată in review, nu le poţi acorda note...

Impresii invalidate.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[06.08.10 20:50:26]

sunt doar curios: spunand ca ati mers direct de la plaja, cum erati imbracati? (unii patroni tin la acest aspect - nu in costume de baie la mese).

zoloft
[06.08.10 22:25:06]

ciudat... oricat de aglomerati sunt astia de obicei nu lasa clientul sa plece... foarte ciudat... poate ati dat peste vreun chelner f nou sau f beat... dar parca si asa e prea ciudat...

Sau poate omiti ceva din descrierea situatiei exacte

Daca insa s-a schimbat situatia de acum 1 luna... merita taxati la greu si lasati sa dea faliment... ca se mai gasesc cherhanale...

cosminp
[08.08.10 11:16:50]

nu cred ca situatia s-ar fi schimbat intr-o luna. de ani de zile si-au mentinut standardul, iar acum, dintr-o data, sa coboare stacheta? mira-m-as.

ce mi-e mie neclar. terasa nu era acoperita? la ora 12 soarele este deasupra.

zoloft
[08.08.10 11:20:30]

asa este!! afara in soare din cate am vazut acum 1 luna exista DOAR 4-5 mese... fata de... probabil 70-80 cate sunt inauntru si pe terasa ACOPERITA cu stuf...

Poate @webmaster ar trebui sa ceara mai multe explicatii utilizatorului si in acest caz...

guestgiiAUTOR REVIEW
[08.08.10 21:47:20]

Vad ca deranjeaza ca am dezvaluit intamplarea, asa ca o mai povestesc o data: sambata, pe 31 iulie 2010 la ora aproximativa 12 ne-am ridicat de la plaja, ne-am imbracat (tricouri, rochii de plaja... suntem totusi la mare nu? - dar nu am mers in chiloti) si am incercat sa servim masa la restaurant.

In acea zi de 31 iulie mesele care nu erau in cladire ci insirate pe langa ERAU IN SOARE (cine stie... poate in restul anului soarele nu bate la mesele alea) - si acolo am fost invitati sa stam cu copiii. Aveam cu noi 2 copii mici, iar ora 12 e potrivita pentru acest tip de clienti (familii cu copii) - 4 adulti + 2 copii.

Apoi a urmat ce am povestit mai sus, cu adaugirea ca atunci cand am cerut scaune suplimentare, pe langa refuz, o tanti care probabil era sefa de sala in prima cladire a inceput sa comenteze tare, ca sa o auzim, fara sa-si arate fata, ca "ce-i cu atatea discutii, nu le convine sa plece" - atunci am plecat in corpul al doilea de cladire, cel mai departat de Olimp, pentru orientare, care are si etaj.

Acolo am fost indrumati la o masa mare de la parter, iar dupa ce ni s-au adus meniurile a venit o fatuca si ne-a anuntat ca masa este rezervata.

Eu am relatat exact ce s-a intamplat, nu parea nimeni dintre angajati beat, drogat. Am primit pur si simplu un tratament care cred ca se regaseste in multe restaurante din tara cu personal sezonier nepregatit si obraznic.

Ne-a deranjat si am crezut de cuviinta ca e corect sa afle si altii ce s-a intamplat acolo.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[08.08.10 22:18:02]

nu deranjează absolut deloc, ba chiar sunt mai binevenite decât unele de laudă. eu am avut doar o nelămurire, pe care ai clarificat-o. la fel cred că şi ceilalţi colegi.

eu unul îţi mulţumesc pentru ceea ce ai (de)scris.

cosminp, guestgii, zoloft
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Olimp?: