ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.08.2010
  • GR. VÂRSTĂ: 20-30 ani
    ÎNSCRIS: 13.06.10
    JAN-2009

Ingeri in zapada la Cheile Gradistei!

Dupa o zi petrecuta la Bran ne-am hotarat sa ne intoarcem in Bucuresti, dar nu inainte de a trage cu ochiul cum este peisajul iarna la Cheile Gradistei!

Am ajuns in jurul pranzului si eram morti de foame! Restaurantul este unul din cele mai bune din zona, se mananca bine (noi am mancat pomana porcului cu mamaliguta, bulz, sarmalute) toate preparatele fiind servite f bine (la pomana porcului ne-a adus un mic ceaun in care inca mai sfaraia carnita suculenta! ) Nota zece pentru bucatari si modul de servire!

Dupa ce ne-am potolit foamea am iesit sa admiram partia, era deja spre asfintit si partia se golise! Am profitat de acest lucru si ne-am aruncat in zapada! Am facut atat de multi ingeri acolo ca nu ne venea sa credem! Zapada era moale si pufoasa si te cufundai parca intre niste norisori stravezii! Lumina apusului facea sa ne para si mai feeric peisajul! Ne-am jucat ca niste copii naivi pe care nu ii convingi sa le iei jucaria din mana! Doar turturii dezghetati peste zi care incepeau iarasi sa se faca bocna ne-au stricat joaca! Ne-am promis atunci ca vom reveni sa mai facem iarasi ingeri in zapada, sa admiram iar brazii de o frumusete indrazneata ce-si inaltau fruntile inzapezite pana la cer!

Mergeti la Cheile si faceti ingeri de zapada! E superb!

Trimis de aida.alecu* in 06.08.10 18:16:38

VIZUALIZĂRI: 1978 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aida.alecu*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[06.08.10 18:40:48]

Îngeri, îngeraşii mei,

V-aţi cazat, au ba, la ei?!

aida.alecu*AUTOR REVIEW
    [06.08.10 18:48:48]

! Nu, hotelul l-am vazut doar pe dinafara, ne-am zis ca la cum ararata ar merita, dar era duminica si a doua zi luam de coada o noua saptamana de lucru! Am tras doar o fuga pentru o dupa amiaza! Nu ma pot pronunta daca "pe afara e vopsit gardul"... in ce priveste hotelul! Eu zic ca merita macar pentru priveliste, iar daca schiati e un loc perfect! Parerea mea! Deci ingerasii au fost in zona dar nu s-au cazat acolo! ! au facut ingerasii si au papat cat uriasii!

[06.08.10 18:59:48]

În cazul ăsta, cu regret, impresiile se invalidează.

aida.alecu*AUTOR REVIEW
    [06.08.10 19:02:05]

ok! atunci nu mai scriu impresii decat de unde m-am cazat? nu prea inteleg! ! Trebuia sa scriu la alta rubrica?

[06.08.10 20:12:27]

Da, ar fi trebuit să creezi o rubrică pt. locul unde ai luat masa, sau să fi scris la un topic deja creat despre locurile de vizitat din zonă.

Pentru hoteluri/pensiuni/orice alte cazări, se scrie (sau se creează dacă nu există şi apoi se scrie) în topicele pt. acele unităţi.

Am rugat colegii care au posibilitatea să transforme acest review într-unul pentru un loc de alimentaţie publică (deşi nu prea sunt multe detalii nici pe partea asta).

[06.08.10 22:35:45]

Mutat la "Moeciu si imprejurimi", o rubrica generica cu recomandari din aceasat zona. (restaurat cu aceasta ocazie statutul review-ului, stergand insa nota de la 'CAZARE')

aida.alecu*
    Alte impresii din această RUBRICĂLa pas prin Moieciu și împrejurimi: