ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2010
ÎNSCRIS: 01.08.10
AUG-2006
2 AD. + 1 COPII -- v: 6 [ani]

Prima dată afară din România

- după un Weekend ,,nemaipomenit'' pe litoralul nostru am lluat un bilet să vedem... Grecia

- am fost cazaţi la o vilă frumoasă cu bucătărie şi toate ustensilele trebuincioase

- plaja... am văzut pentru prima dată o plajă adevărată, mare, cu nisip curat, fin, apă ca cristalul, ...

- distracţie... agenţia ne-a recomandat excursiile la muntele Olimp, la Meteora şi împrejurimi... totul extraordinar iar seara staţiunea era ca un furnicar... super...

- nu ne-a deranjat nimeni... toată lumea era bucuroasă să te servescă cu ceva... preţuri la alimentare şi nu numai mult mai mici ca în România

- foarte frumos... aş recomanda pentru cine vrea să meargă să caute o vilă sau hotel aproape de plajă pentru că dacă nu te trimite agenţia... la capătul staţiunii

Trimis de calatorul72 in 05.08.10 19:09:48
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 3129 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (calatorul72); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

mmn
[05.08.10 21:31:02]

@ioanmihu, imi poti da mai multe detalii, de exemplu cat ati facut pe drum, unde luati masa si alte picanterii. Am inteles ca Nei Pori este o statiune foarte buna pentru familiile cu copii pentru ca are plaja cu nisip fin. Ai cumva si niste poze?

webmasterXY*
[05.08.10 22:31:48]

Toate cele 5 foto urcate de autorul review-ului, poartă deja watermark-ul [c]AmFostAcolo, ceea ce înseamnă că, autorul le-a dat jos de pe sait, dintre pozele ataşate altui review.

Această atitudine m-a determinat să le şterg pe toate 5.

Urmează ca, webmasterii responsabili cu Grecia, să aprecieze dacă autorul a fost intr-adevăr acolo şi daca se impun şi alte sancţiuni.

[06.08.10 08:56:20]

ioanmihu - asteptam eventuale precizari suplimentare din partea ta.

calatorul72AUTOR REVIEW
[06.08.10 18:34:32]

- am fost acolo în 2006

- în bilet era doar cazarea cu mentiunea că, camera are bucatarie proprie... asa a şi fost... deci ori ne preparam noi mâncarea ori mancam la taverne

- problema a fost ca Vila Dora era denumirea generică a mai multor vile din staţiune... deci eşti la mâna agenţiei unde te repartizează... fiind pt. prima dată nu am ştiut acest lucru... de aceea am spus sa alegeţi un hotel sau vila pe care să o puteţi vedea şi pe net nu doar la agenţie

- poze o să încerc să pun ceva de pe un cd care nu prea mai vrea să se deschidă...

webmasterXY*
[06.08.10 21:41:45]

Au apărut şi pozele, enjoy.

Poza 11 a fost ştearsă, fiind dublura pozei 10.

calatorul72, mmn