ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2010
DIN: Tg-Jiu
ÎNSCRIS: 05.08.10
JUL-2010

ARTICOL ARHIVAT

Cel mai prost hotel din toate timpurile

Trec direct la subiect punctual:

- parcarea este una fara nici o noima in jurul hotelului

- receptia si holul sunt cu exact acelasi mobilier (inclusiv tablouri) de pe vremea comunismului

- lifturile sunt la fel de vechi si functionau foarte prost

--> continuam cu camerele:

- cum am ajuns mirosea a penicilina: ori nu schimbasera cearşafurile, ori dezinfectantul lor este unul de uz industrial

- au fost renovate cu usi si geamuri de pvc de cea mai proasta calitate: nu se inchid bine (ramane gaura de un deget), se face curent, se aude tot de afara

- aer conditionat nu exista

- frigider am avut numai dupa 2 zile si o mica atentie

- mobilierul desi este relativ nou este de proasta calitate (usile la dulapurile din hol, paturile scartzaie de nu poti sa dormi)

-->baia:

- deplorabila

- erau niste gaze minuscule care misunau peste tot

- cabina de dus nu avea gemuri, nici macar perdele si se facea apa peste tot

- nu era aerisire

- sifonul de pardoseala era pozitionat mai sus decat restul pardoseleli si se facea o balta imensa de fiecare data cand faceam dus, balta care nu dusparea decat in momentul cand venea camerista cu mopul

--> servicii:

- camerista nu venea in fiecare zi

- nu prea avea chef de facut curat niciodata

- in balcon nici macar nu a intrat (i-a cerut sotia mea o matura si nu faras sa mature si acolo, nu s-a sinchisit sa intrebe pt ce ii trebuie)

- nu au schimbat cearshafurile decat o singura data in 10 zile

- prosoapele niciodata schimbate

--> sala de mese

- mirosuri greu de suportat chiar si pt mine si mai ales pt sotia mea care e insarcinata

- mancarea greu de descris ca si mancare: era arsa sau fripta in ulei de sute de dati pina se innegrea; ori era nefacuta (snitelele cam in singe si pesmetul nefacut, cartofii tari pt ca erau ne fripti), garniturile: asa-zisul sote de ciuperci era de fapt un sfert de conserva de ciuperci aruncate in farfurie direct; piure de fulgi, orezul nici nu am vrut sa il incerc, ciorbele aveau toate exact acelasi lucru cu gust dubios si in functie de ce vroiai aveai aruncata o bucata de vita, porc sau pui (fiarta separat) aruncata acolo si multe altele care nu imi vin acum

--> altele:

- prin de pensionari uitati de vreme pe pamant care se trezeau de pe la 5 si incepeau sa vorbeasca tare, veneau si tuseau de le ieseau plamanii si harcaiau la masa sau se puneau linga tine fara sa isi ceara voie, nu s-ar fi deplasat nici macar un etaj in jos decat cu liftul (stateam la 6 si as fi vrut macar sa urc o data pe zi cu liftul)

Nu recomand acest hotel, nu pot sa il cataloghez ca si hotel, a fost execrabil.

Zona Olanesti in schimb este frumoasa si merita mers acolo pentru relaxare

Sper sa va fie de folos, numai bine tuturor

Trimis de ciontx in 05.08.10 08:36:51

VIZUALIZĂRI: 4089 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ciontx); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

alinutzza140*
[05.08.10 08:40:51]

plin de pensionari uitati de vreme pe pamant

Ai scris un review bun si util care cred ca descrie realitatea, dar nu sunt de acord cu aceasta remarca. In rest te votez pentru sinceritatea si continutul review-ului.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[05.08.10 08:44:59]

prlin de pensionari uitati de vreme pe pamant [***] nu s-ar fi deplasat nici macar un etaj in jos decat cu liftul

stimate coleg, tu chiar crezi ca vei avea vesnic 25 de ani si n-o sa apuci pensia?

:emoticonfoartedezamagit:

ciontxAUTOR REVIEW
[05.08.10 09:25:18]

M-ati trezit la realitate, acum imi doresc sa devin un nenorocit de boshorog care poate sa coboare 200 de trepte fara nici o problema, dar mai bine stau sa ii iau liftul unui tanar de 25 de ani asa cum sunt acum, care tinar are ceva probleme lombare (adica ii apasa un inel pe un nerv si ii este un pic cam greu sa se deplaseze).

Poate cu acest comentariu o sa intelegi pozitia mea fata de atentie: "unii pensionari" (nu toti, nu cei bolnavi, nu cei cu handicap-uri) nu cei care chiar au nevoie sa urce si sa coboare cu liftul.

Multumesc de comentariu si va doresc la fel cum si dvs mie... numai bine.

Simonaaa*
[05.08.10 11:06:30]

Draga ciontx, avand in vedere ca hotelul se afla intr-o zona muntoasa, se considera ca nu este nevoie de aer conditionat. Si sa-ti spun sincer, eu n-am intalnit niciodata la munte cazare cu aer conditionat. Nici macar la 4 stele.

Diaura*
[05.08.10 14:37:06]

@ciontx Asa cum ar spune cineva cunoscut mie "ti-ai cam dat cu stangu-n dreptu'" cu acel comentariu mai mult decat rautacios la adresa pensionarilor.

In alta ordine de idei, ai vazut ca nu mori nici in conditii proaste si nici in mijlocul pensionarilor? Faptul ca vorbeau tare se datoraza slabirii auzului, lucru firesc odata cu varsta. Ca tuseau se datora poate mediului in care au lucrat sau a faptului ca poate au fumat.

Dar te felicit ca ai avut rabdarea sa treci peste toate acestea si sa te bucuri de natura.

Ce nu am inteles este cum poate fi o parcare fara noima in jurul unui hotel?

ciontxAUTOR REVIEW
[05.08.10 22:26:35]

@Diaura - mda, poate ca acel cineva cunoscut tie se inseala in privinta mea, in legatura cu "pensionarii aia uitati de vreme", eu consider ca era doar vorba de lipsa bun simt. Ca esti tanar sau batran, alb sau negru, cand mergi intr-un loc public incearca sa fii un pic civilizat ca nu costa nimic... asta e parerea mea.

Multumesc pt aprecieri si iti urez numai bine.

alinutzza140*, ciontx, Diaura*, nnaaee, Simonaaa*
Alte impresii din această RUBRICĂOlăneşti Hotel: