ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.08.2010
2 AD. + 1-3,6ani COPII

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Nu as recomanda!

Da, m-am intors, nu stiu cu ce sa incep... pt. inceput dezamagire totala in ce priveste vremea despre care citisem pe net ca nu va fi extraordinara dar parca si cu 21-22 de grade nu ma asteptam sa fie, dar asa a fost...

Hotelul, caci banuiesc ca acest aspect intereseaza, ei bine hotelul lasa f. mult de dorit si anume; f. prost izolat fonic, am avut si ghinionul sa ne cazeze pe holul cel mare si sa explic un picut... era un hol principal cu lifturi pe mijloc si pe laterale cu scari, lifturile nu prea functionau sau trebuia sa te grabesti altfel te prindea intre usi, acest hol avea doar 2 camere fata in fata si urma un alt hol despartit de cel principal de usi (cum este si normal), unde bine inteles erau camerele, multe la numar si apoi un alt lift si un alt hol cu alte camere (veti vedea mai tirziu de ce am explicat amanuntit) ce pareau a se ''da'' cu o privire mai dragalasa.

Ei bine cum spuneam am avut marele ghinion sa fim cazati la una din cele doua camere de pe holul principal pe unde circulau toti si voi sublinia, nemtii si olandezii, care erau majoritatea sub 20 de ani cu un apetit al bauturii de nesatisfacut,

plus ca mai era si campionatul (tocmai ei aveau meciurile principale),

apoi usile de la holul despartitor se trinteau 24 de ore din 24 (probabil in acest hotel s-au cazat in mare parte liliecii)

pe acest hol principal nu era decit gresie si cind veneau cameristele cu carutul cu pahare de schimb pt camere (banuiesc), credeam ca este cutremur si s-au facut farime geamurile,

dar acest aspect cu, camera a durat doar o noapte pt ca a doua zi eram la receptie cu o falca in cer si una in pamint, tremurind de oboseala si stres dupa o noapte nedormita caci fiul meu a facut temperatura 39, 5 si eu abia resipram sa nu-l trezesc cind mai atipea iar pe hol era asa un vacarm, am pus pe tejghea o ''atentie'', am explicat ce doresc si iata-ma pe holul acela despre care am spus ca voi revenii (cel cu camere date doar pe ''zimbete"), punct bun pt. dumnealor caci s-a rezolvat. f repede.

Sa trecem la alt aspect in ce priveste hotelul, ei bine mie mi-a lasat un gust f. neplacut si nu ma refer doar la mincare, aceias in fiecare zi, multa alimentatie era de la o zi la alta (aspectul si gustul o aratau), bautura care dupa cum stiti la all incl. este apa lunga si chioara, doar dulciurile si fructele era mai bune in rest dezastru total (am avut copil de 3 ani cu mine si credeti-ma ca nu l-am tinut decit pe cartofi prajiti si fructe sau cereale dimineata, altfel nu m-am incumetat sa-i dau nimic).

La piscina ce sa va spun, era gresia sparta si gratarele acelea pe unde se scurge surplusul de apa erau negre de mizerie, mucegai si in mare parte era rupt, trebuia sa fii atent sa nu-ti intre piciorul in gaura caci te alegeai cu julituri si papuci sau picioare rupte, de aceea nici nu am zabovit pe acolo ci doar la plaja in ultimele 2 zile pe care am avut sansa sa le avem frumoase.

Sa nu uit, atunci cind am primit camera eram f. fericiti ca aveam vedere la piscina insa si acesta era un dezavantaj caci se auzea absolut tot si cind spun dezavantaj nu exagerez caci la acest hotel era tot timpul cineva in piscina si zi si noapte, probabil dupa atita bautura cita inghiteau nu mai simteau ca-i frig, ploua, dimineata sau noapte, si urlau si se manifestau precum maimutele in calduri de aveai senzatia ca vor excalada balconul si te te vei trezi cu ei in camera.

Acum ca si statiune, da, e frumoasa dar fff. galagioasa, exclus pt. familii cu copii mai mititei, eu nu mai merg acolo niciodata chiar si fara copii (poate suntem noi mai domoli) sincer prefer nisipurile, pt mine pare o statiune mai curata, mai cocheta si mult mai linistita si as adauga si hotelurile de 4* care arata mai bine, (la exterior cel putin caci nu le-am vizitat in interior) mai intretinute decit cele din sunny beach.

Ca sa inchei, voi spune ca nu a fost un concediu reusit pt. mine dar nu ma asteptam nici la cine stie ce confort dat fiind faptul ca este doar un hotel de 4*, cu camere confortabile daca ai noroc sa mearga televizorul si sa nu fii cazat pe holul principal, sa nu ai vedere la piscina, si sa nu iti iei bilet cu all. incl. ,

mult succes celor care vor merge la acest hotel dupa noi si un sfat nu mincati acolo, preturile in statiune sunt bune si aveti de unde si ce alege ca sa mincati bine, mult mai proaspat si mai sanatos.

Daca am gresit in scrierile mele va rog sa-mi acordati clementa caci am un copil agatat de git care imi tipa in ureche ca este calculatorul si timpul lui f. pretios pe care eu l-am consumat.

Trimis de theod_72 in 04.08.10 10:36:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: nisipuriler de aur

VIZUALIZĂRI: 3420 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (theod_72); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂKalina Garden MPM Hotel:

• pagină generată în 0.02720308303833 sec