ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.08.2010
ÎNSCRIS: 21.07.10
SEP-2009
2 AD. + 1 COPII -- v: 11 [ani]

Nisipurile de Aur - hotel Holiday Park - o mare dezamagire

anul trecut abia ma intorsasem din vacanta in corfu si dupa 2 saptamani de stat acasa am luat decizia ca ar trebui sa-mi fructific cele cateva zile de concediu ramase.

zis si facut! am dat un search pe internet si am gasit un sejur last minute la nisipurile de aur. am optat pt. un all inclusive la hotel holiday park. rau am facut!

in dimineata zilei de 3 septembrie am pornit voiosi catre nisipurile de aur. cel mai fericit era fiul meu, intru-cat putea beneficia de 1 saptamana de relaxare la mare. in jurul orelor 11 am ajuns la hotelul unde eram cazati, dupa lungi peripetii, intru-cat nimeni nimeni dintre cei intalniti pe drum nu ne-a putut oferi informatii despre unde este amplasat hotelul. asa ca am luat-o pe bajbaite, iar pana la urma l-am gasit.

holiday park - hotel 4 stele, desi sincer nu parea. am fost cazati dupa ce am achitat in prealabil costul parcarii 5 euro pe zi timp de 7 zile. ce sa spun?

camerele modeste. lenjeria de pat uzata si mirosul inchis imi aduceau aminte de perioada copilariei, cand mergeam impreuna cu parintii pe litoralul romanesc. am spus"ei, si? sunt doar niste asternuturi. ce poate fi mai rau? ' ne-am cazat si am plecat sa, servim masa de pranz. totul era in regim de bufet, puteai lua ce doreai, dak iti facea ceva cu ochiul, dar mie sincer, nimik nu mi-a plaut.

mancarea extrem de saracacioasa bazata pe salate si tocane de pui, ficat, nu au fost pe gustul meu. 7 zile cat am stat acolo, nu prea am gasit nimik sa imi placa cu exceptia unor ardei capia umpluti cu branza, fructele (mere, nectarine) si brocolii. prajiturile au fost insa pe gustul fiului meu. sucul era la tek, dar nici macar nu avea gust, berea infecta, inghetata bunicica, blue curacao iti pata dintii etc.

la piscina nu aveai loc datorita romanilor care stateau acolo zi lumina, asa ca m-am plimbat prin statiune si am fost sa fac plaja. dak aia se putea numi plaja. era full nu aveai de unde lua un sezlong si nici loc sa stai pe un prosop. asa ca preferam sa intru in apa si apoi sa plec. ce sa mai... dezastru. plaja si apa ca la noi. cu mizerie, alge si multi foarte multi dornici de a se bronza.

vreau sa spun ca eu consider ca exista decat 1 diferenta intre mamaia si nisipurile de aur, preturile mici. in rest mizeria, proasta calitate, si bazarele doldora de romani sunt intalnite si acolo. nu stiu ce-o fi fost in mintea mea cand am ales sa merg acolo. dar evitati holiday park si nisipurile de aur. e la fel ca la noi.

luna viitoare merg in balcik, ma tem sa nu iau iar plasa. m-am intors acum 2 saptamani din corfu si mai am 1 saptamana de vacanta. voiam ceva retras si nu atat de plin precum nisipurile de aur.

am ales ahilea - balcik - dak aveti informatii despre acest hotel va rog sa imi postati aici.

Trimis de aimee in 01.08.10 18:03:15
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 3866 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aimee); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[01.08.10 18:27:00]

review postat initial gresit la sectiunea hotelului "Elena" - mutat la hotelul "Holiday park"

[01.08.10 19:02:44]

#aimee: despre Ahilea poti citi, desigur, facand: click aici

Si o rugaminte: renunta la scrierea gen mirc ("dak" etc), pentru o economie de 1-2 litere provoci unora (subsemntului inclusiv) un destul de mare disconfort la lectura.

aimeeAUTOR REVIEW
    [01.08.10 19:04:05]

ok.got it.sorry

Visan125
    [02.08.10 10:07:56]

Nu vreau sa te dezamagesc insa, daca plaja din Nisipuri a fost sub asteptari, iti recomand la Ahilea sa folosesti doar piscina.

Am trecut prin zona, micul hotel arata ingrijit, iar piscina este curata. Accesul de la Hotel la tarmul marii se face pe o cararuie botezata la greu de humanoizii cu educatie precara si stomacuri sensibile.

Prin zona Ahilea nu am vazut plaja, mai mult stanci!

aimee, Visan125
    Alte impresii din această RUBRICĂHoliday Park: