ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.07.2010
ÎNSCRIS: 30.07.10
JUL-2010

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Jalnic

Hotelul este mult sub ceea ce ni sa- spus. Mancarea este aceeasi, proasta si foarte foarte sarata.

Daca aveti copii NU INDRAZNITI sa-i dati ceva de acolo, eu i-am dat fetitei mele o ciorba de vacuta si a facut o GASTROENTEROCOLITA de toata frumusetea, de a trebui sa ne intoarcem acasa mai repede cu 3 zile.

Daca aveti pb medicale, sper sa va ajute dr. indian ERIK, ca daca vine dr. bulgaroaica nu va intelegeti deloc cu ea... noi abia am inteles ce vrea de la noi si iar tratamentul ptr gasroebterita a fost 1 supozitor... ATAT.

Piscina care se presupune ca are apaminerala, e de fapt o piscina normala cu apa cu clor.

Sala de internet e de fapt in hol si contine 2 desktopuri din care doar 1 merge.

MAgazinul e de fapt o camera cu 3 lucrusoare, KINDER Clubul e o camera mica, pricajita... care bineinteles ca nu e deschisa cand vrei tu, e cu orar...

Ca sa ajungi la hotel e o adevarata aventura... noi ne-am ratacit de 2 ori.

Feriti-va de camerele de la etajul 1, in baie miroase ingrozitor neexistand ventilatie.

Ce altceva mai pot adauga, a fost o excurise urata, mai ales ca era prima excursie ca famili cu copil... si acum tragem cu tratamentul ca sa-si revina fetita.

Per ansamblu excursia a fost un esec.

Trimis de delhel2001 in 30.07.10 15:48:56

VIZUALIZĂRI: 2789 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (delhel2001); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

alinutzza140*
[30.07.10 20:34:26]

Imi pare rau sa citesc astfel de impresii despre concedii ratate, mai ales pentru copil. Va trimit 400 PMA poate va mai inveseliti.

ecosistem
[31.07.10 13:47:24]

Acum, ca am cumparat biletul inca din primavara, mai ales dupa ultimile impresii fata de acest hotel... ce poti sa-mi recomazi... ceva ce-mi poate fi util. Impartaseste din experienta ta fata de acest hotel.

Nu am copiii cu mine sunt mari si pleaca singuri, mi-am propus sa incerc pe cat posibil sa am un concediu placut.

Imi pare rau petru voi, succes!!... si mai ales sanatate.

Ce se poate vedea prin statiune? ... merg pentru prima data

La ce anume sa fim atenti, si pe ce ne putem baza

Multumesc!

[01.08.10 13:59:49]

Nu-ti pot spune daca ai ceva de vizitat ptr ca noi efectiv am fost in concediu 1, 5 zile (sambata la 14 am ajuns, am fost duminica pe plaja si de luni a inceput nebunia).

Hotelul in sine e ok, e amplaat pe un deal, privelistea din camera noastra era super ok, dadea spre piscina, se vedea si plaja... a fost ok, singura pb a fost mirosul din baie, dar poate aveti noroc (noi am stat in camera 129, parintii mei au stat in 135, tot etajul 1 si nu mirosea atat de urat...).

Pentru adulti mancarea e suportabile, cam sarata, dar macar ii simti gustul si n-o mananci, incerci altceva.

Bauturile, indiferent daca ai All Inclusive sau Ultra All Inclusive sunt preponderent bulgaresti, cereti la Lobby Bar, Pool BAr si Fitness BAr sa va dea vin de la sticla, pentru ca altfel o sa primit vin la pet. Noi ceream tot timpul asta si de cum ne vedeau ne puneau vin din sticla. Vinul din restaurant e din pet de plastic, dar exista bar si puteti cere vin la sticla.

Altceva nu prea am sa va spun, ca nu prea am facut mare lucru data fiind situatia.

Mergeti pe plaja cat de repede puteti ca sa prindeti sezlonguri, altfel pe la 10 nu mai gasiti nimic (plaja e ptr Berlin Green Park si Berlin Golden Beach) si luati-va o apa ceva, ca barul de pe plaja se deschide la 10 si va "deshidratati" pana atunci (im plua la 10 e deja coada la bar, lumea fiind insetata).

Daca stati la piscina, ocupati-va sezlonguri inainte de micul dejun (puneti prosoapepe ele), ca riscati sa nu mai gasiti.

Daca mai aveti intrebari, nu ezitati (o sa incerc sa va raspund cat de repede pot).

ecosistem
[01.08.10 19:41:50]

Multumesc foarte mult delhel2001, informatiile sunt f utile si o sa tin cont de sfaturile tale.

Pe curand...si mult bine

neagugaby
[01.08.10 20:11:37]

delhel2001

Referitor la bauturi, gresesti...

Cei care aveau UAI aveau posibilitatea sa isi aleaga branduri renumite, whisky, gin sau vinuri imbuteliate la sticla, etc

[02.08.10 14:07:08]

Nu am cum sa gresesc pentru ca tocmai m-am intors de acolo.

Singurul whisky neplatibil la UAI era Grants (crede-ma am vrut un JB sau Jack si ni s-a spus ca trebuie sa platim). Gin am baut si era bulgaresc, despre vin am spus ca se da la sticla (daca ceri), dar este bulgaresc.

Cam atat.

neagugaby
[02.08.10 19:20:10]

Sa inteleg ca ai avut UAI si nu ai beneficiat de bauturile straine?

Si eu m-am intors de curand tot de acolo, dar eu am avut AI.

Am vazut la cineva care avea bratara rosie ca a cerut o vodca Smirnof (nu stiu cum se scrie corect) a dat un card si totul a fost OK. Nu i-a cerut nici un ban. Daca am gresit cumva imi cer scuze

[03.08.10 22:18:16]

Nu sustin ca n-am primit bauturi internationale (Grants si Martini), dar astea erau singurele pe care le primeai fara bani si intr-adevar trebuia sa dai cardul si sa semnezi.

Nu-i nici o problema, important e sa se stie ca mancarea e cam condimentata si grija mare la copii.

In rest noi oamenii mari mai trecem cu vederea "scaparile", mai greu e cand ai copii si se imbolnavesc pe "banii tai".

Vacanta placuta tuturor, mult soare si noroc.

geruladacul
[07.09.10 16:23:26]

Pai toti putem spune ca tocmai ne-am intors de acolo, prin urmare toti avem dreptate? Slab argument.

Cind am fost eu la acest hotel, cei care aveau UAI, aveau o bratara portocalie/rosie, fata de muritorii de rind care aveau o bratara textila. Atunci cind cereau bautura straineza, se prezenta un card, pe care barmanul il trecea prin aparatul de casa de la bar si clientul semna pe un bon.

Din punctul meu de vedere UAI este o mare teapa la acest hotel. Costa cu foarte multi bani in plus, platesti doar pentru bauturi o groaza de bani. Parerea mea ca bautor de vin si bere este ca la bulgari trebuie sa stii sa ceri asa cum trebuie si primesti si vinul si berea de calitate.

[09.09.10 12:43:13]

Asta am zis si eu, UAI este "teapa".

De cerut, crede-ma, am stiut sa cerem (in engleza, germana), dar astea erau bauturile straine incluse.

geruladacul
[09.09.10 16:26:01]

Eu nu am avut UAI la acest hotel, inca de la agentia de turism am facut un calcul si am vazut ca nu merita. In duty free o sticla de martini este 4-6 euro, un Bayleys de 1,5 litri este 13-15 euro, un Jack Daniels de 1l = 6-9 euro.

Nu cred ca as putea sa beau o sticla de Martini sau de JD intr-o saptamina, dar nici sa platesc in plus pentru UAI nu am platit.

Referitor la cum sa le ceri la bulgari, eu am fost cu niste prieteni din Basarabia care stiau rusa si aia repede s-au inteles cu barmanii si ne serveau repede si cu bauturi "din sticle".

[09.09.10 17:55:57]

Super.Si eu am constatat ca nu merita UAI.Data viitoare o sa stiu(asta in cazul in care mai mergem la bulgari....slabe sanse).

alinutzza140*, delhel2001, ecosistem, geruladacul, neagugaby
Alte impresii din această RUBRICĂBerlin Green Park Hotel: