ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.07.2010
    ÎNSCRIS: 08.04.10
    JUL-2010
    2 AD. + 2 COPII -- v: 5/17

Superb

La recomandarea unei prietene de familie, am hotarat sa ne cazam la pensiunea Stupina. Dupa ce am stresat gazda la telefon pentru a ne da detalii de gasire a locatiei, cu toate ca aveam GPS, am reusit sa ajungem.

O pensiune extraordinar de frumoasa, pomi fructiferi in curte, terasa cu gratar si protap, gazon frumos aranjat, peisaj de basm. O gazda extrem de primitoare spre surpriza mea. nu credeam ca in Romania se mai practica gazduirea cu drag.

Am gasit o camera primitoare cu aer conditionat, o baie stil nekerman, si tv functional. O curatenie exemplara si o sala de mese pe masura. Corect este ca asemenea pensiuni nu prea ies in evidenta deoarece nu li se face publicitate din motive stiute de toti. Cu toate ca drumul nostru la Cluj-Napoca avea alt scop si am hotarat sa ramanem peste noapte, pot spune ca de la mine primesc nota 10.

Nu stiu cum este la alte pensiuni dar sper din tot sufletul sa fie ca la pensiunea Stupina. Dimineata cand am coborat, gazda si familia ne asteptau cu cafeaua aburinda. S-au interesat imediat daca totul a fost pe placul nostru si daca ne-a lipsit ceva. Bineinteles ca nu a lipsit nimic. Inclusiv minibarul din camera avea de toate in el.

Pana am servit o cafeluta, gazdele au pregatit micul dejun inclus in pret, tip bufet suedez. O diversitate exagerata de preparate. Chiar credeam ca vor sa ne dovedeasca ca pot oferi servicii de 5 stele. Dupa cum am vazut nu faceau asta pentru a ne impresiona ci asa sunt tratati toti clientii.

Mentionez ca nu le cunoastem pe gazde si acolo am fost pentru prima data. Logic ca vom reveni ori de cate ori avem ocazia. Linistea si curatenia, serviciile si dedicatia gazdelor pot da exemplu multor parveniti in lumea turismului serviciilor. Dupa ce am servit masa, ne-am pregatit de plecare si desi pensiunea era plina aproape, gazda si-a facut timp sa ne conduca personal la masina luandu-si ramas bun.

Multumim foarte mult gazdelor si le dorim multa putere de existenta in jungla pensiunilor din Romania.

Trimis de mocanudonald* in 27.07.10 20:40:35

VIZUALIZĂRI: 2225 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mocanudonald*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 50.00 EUR pe cameră

creivean
    [27.07.10 20:58:45]

Mă bucur mult să văd că ai ajuns cu bine. Dar noi, dacă vrem să ajungem acolo, ce facem? Nu ai dat un nr. de telefon, o adresă de email, un sait, o adresă, nimic.

Hai, te rog în completarea review-ului cu mai multe date de contact, poze, posibilităţi de parcare în zonă, dacă au restaurant, pentru celelalte mese + alte detalii utile ( de exemplu preţul, etc. ).

mandi
    [27.07.10 20:59:38]

Pensiunea Stupina, este in Brasov nu Cluj Napoca !

creivean
    [27.07.10 21:01:07]

O fi prin ambele oraşe, autorul a indicat că-i în Cluj, în cursul review-ului, aşa că, nu cred să fie o greşeală de poziţionare a review-ului.

L.E.: Ori n-a fi de loc în Cluj. Eu cel puţin nu găsesc nimic despre ea. Îl aştept pe autor cu alte detalii.

mandi
    [27.07.10 21:01:35]

60 de euro matrimonial cu mic dejun, click aici

trandafir 1970
    [27.07.10 21:55:56]

Pana ne lamureste@mocanudonald cum stau lucrurile, pe site-ul indicat de @mandi, eu vad ca micul dejun nu e inclus in pret si costa 20 euro/persoana!!! Deci, la banii dati pe cazare si MD, este de la sine inteles ca trebuie sa te tina in puf (de cea mai buna calitate! ) Daca mai vii cu copil peste 12 ani, 80% din pretul cazarii costa patul suplimentar! Cred ca si in Tirol e mai ieftin!

webmasterXY*
    [27.07.10 22:32:43]

Până la alte detalii binevenite de altfel, mocanudonald am o recomandare: încearcă să scrii textul nu direct pe site, ci pe oricare editor de texte, reciteşte-l şi abia apoi postează. De exemplu ar fi mai uşor de citit dacă ai scrie cuvintele cu literă majusculă aşa cum cere ortografia română.

Scriem aici din generozitate, din plăcerea de a împărtăşi şi altora din experienţa noastră. Hai să fim generoşi şi în această privinţă!

Succes în continuare şi în vacanţe!

Flaviu
    [27.07.10 22:45:36]

S-a "nascut" cumva metropola Cluj-Brasov ca eu n-am auzit in Cluj nici de pensiunea Stupina si nici de Parc Acvatic?

webmasterXY*
    [27.07.10 22:56:16]

Şi eu sunt un pic nelămurit! Dacă din greşeală ai menţionat greşit locaţia (cel mai probabil), te rog să ne spui să modificăm.

Dacă nu, aşteptăm lămuriri despre cum se ajunge în locaţiile menţionate de tine. Este suficient să intevii cu un ecou pe unul din review-uri.

[28.07.10 00:17:24]

in opinia mea, impresiile sunt despre pensiunea Stupina din Brasov, motiv pentru care am mutat rubrica in sectiunea dedicata Brasovului si Poianei. Am adaugat deasemenea si site-ul web indicat de mandi (multumiri, mandi)

mocanudonald*AUTOR REVIEW
    [30.07.10 12:54:22]

imi cer scuze daca am gresit la majuscule dar nu sunt asa experimantat in ale calculatoarelor. nu a fost cu intentie.

locatia este mai precis in brasov pe strada plugarilor nr 6-9.

iar paradisul aquatic este la iesirea din brasov spre mures.

creivean, Flaviu, mandi, mocanudonald*, trandafir 1970
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Stupina: