ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.07.2010

Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit

ARTICOL ARHIVAT

Retineti si evitati

Ce pot sa va spun am avut sansa sa merg in Bulgaria la Nisipuri si sa fiu cazata si in alte hotele de 4* ca sa pot face o comparatie altfel as fi ramas din prima cu un gust amar despre litoralul bulgaresc.

Vacanta mea a fost de pe 15. 07. 2010-20. 07. 2010. Pot spune totusi ca am fost un pic norocoasa ca am gasit niste bilete f. ieftine 415 euro (erau la reducere) in comparatie cu alte familii care platise bilet intreg de 600 euro si chiar 1200 pt 7 nopti cu 3 copii.

La pretul de 600 euro puteam merge la alt hotel super la care am mai fost Iberostar tot de 4 *.

Mi-am spus ca daca preturile sunt aproximativ la fel (pret fara reducere), hotelul este amplasat tot langa mare ca si celalalt nu ar trebuii sa existe prea multe diferente.

Sa va spun ce am intampinat, ca si celelalte persoane, ne-am cazat a trebuit sa dam 10 leva unui mosulica sa putem gasii un loc de parcare dupa care am mai dat 10 leva receptionerei pt o camera mai bunicica ca uitai sa va spun cazarea s-a facut la orele 14 fix iar noi am ajuns la 11 si intre timp am avut timp sa schimbam cateva impresii cu romani care stateau deja acolo si asa am aflat ca degeaba platesti camera cu vedere la mare (in fata hotelului sunt niste copaci f mari) ca daca ai vreun copac in fata nu prea ai cum sa vezi marea iar in camere este imposibil sa nu gasesti cate ceva stricat (tv, aer conditionat, dus etc) asa ca am fost cazati la etajul 5.

Sa incepem cu mancarea era f proasta, eu nu sunt pretentioasa dar incercam sa-i dau copilului ceva mai sanatos, adica eu evit sa-i dau tocaturi iar daca ii dau carne bucatica sa fie cat de cat intreaga. La capitolul carne nu aveai ce sa alegi, de doua ori a dat ceva sos cu carne de pui, de trei ori ceva carne de porc la tava dar a treia oara deja miroasea a ranced deoarece cred ca o incalzise de mai multe ori fusese si la masa de pranz si luase miros de stricat, niste carnati ciudati albiiosi micii la fel. Am avut in una din seri ca meniu 5 preparate din peste si anume: snitel, crochete, salata cu hamsii, macrou marinat si in sos tomat, in acea seara a fost jale nu am avut ce-i da copiluli ce manca deoarece el si sotul meu nu mananca peste.

Ce va mai pot spune ca exista la fiecare masa morcov ras, rosii, castraveti, varza tocata, masline, branza si tot felul de scarbosenii cu maioneza (de fapt asta era mancarea lor de baza nu lopseau niciodata).

Am observat ca de fapt asta era mancarea favorita nemtilor pt. ca ei isi umpleau farfuriile cu legume si asta mancau si cartofi prajiti.

Va spun sincer ca copilul meu a slabit 2 kg iar sotul meu a facut intr-un finat toxi-infectie alimentara.

Iar restul este tot la fel, lenjerii si prosoape neschimbata, sapunele si sampoane doar cate 2 la cazare, nu suport de hartie nici sac la gunoi nu avea, in minibarul din camera nimic, a inca ceva in sala de mese niciodata nu gaseai apa plata sau porcariile lor de sucuri reci tot timpul erau calde ca sa nu se consume mult cred.

Ce pot spune celor care au fost si au comentat anterior si anume ca la banii care i-au dat a meritat eu le spun altceva la banii pe care i-am dat stiu ca as fi putut avea mai mult (anul trecut am stat la Elena si Iberostar) si stiu ce vorbesc ar trebuii sa aveti mai multe pretentii pt ca altii pot sa-ti ofere la banii astia mult mai mult, va dau un ex la Iberostar gaseai mancare de la 7 pana la 24 in sala de mese tot ce vroiai, minibarul din camera completat in fiecare zi, papuci, halat, sapunuri si sampoane la discretie si nu mai am cuvinte.

Ca sfat va spun sa-l scoateti din lista ca posibile optiuni de cazare.

Trimis de adina2009 in 25.07.10 23:35:50

VIZUALIZĂRI: 3049 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adina2009); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Visan125
[26.07.10 09:28:56]

@Adina 2009: Ar trebui cu totii sa ne obisnuim ca nu toti avem aceeasi parere. Iata de ex. "scarboseniile" tale erau, dupa cum singura ai constatat, apreciate de nemti.

In ceea ce priveste pretentiile fiecaruia, lasa-ne pe noi singuri sa apreciem. Tu insati ai cautat o oferta ieftina si ai gasit exact ce ai cautat.

vasy
[26.07.10 11:41:11]

savin, dar tu ce rol ai p-aici?! esti vre-un seneca al site-ului? sau acumulezi activitate pe acest sector? din cate stiu nu esti webmaster, asa ca nu ne mai urechia! asta-i parerea omului! da-o-n ma-sa de treaba!

adina2009AUTOR REVIEW
[26.07.10 11:58:08]

savin vreau sa-ti raspund , cand m-am referit la scarbosenii (pe care nimeni nu le servea erau intacte de fiecare data ) ma refeream de fapt la resturile de parizel si ce ramanea de dimineata amestecate cu maioneze iar cand am spus ca nemtii mancau ( poate mai citesti inca o data ) ma refeream la morcovi salate si cartofi prajiti.

In ceea ce priveste pretul hai sa spunem ca eu am dat mai putin cu tote ca la banii astia dupa cate ti-am spus s-a putut oferii mult mai multe , dar ce spui de cei care au platit pretul intreg de 600 euro si mai ales de familia care a platit 1200 euro pt. 7 nopti , ti se pare ca este f putin ?

Eu pt. putinul pe care l-am platit muncesc si nu-mi place sa isi bata joc cineva de mine , in momentul in care am vazut ca este hotel de 4 * am avut ceva pretentii .

Acest hotel nu poate avea mai mult de 2* si asa trebuia cotat la ce ofera.

sbacau
[26.07.10 12:07:07]

Cotarea hotelurilor se face conform unor standarde si nu dupa parerile turistilor. Uneori - din fericire! Pentru ca n-am gasi decat hoteluri de maxim 2 stele. Care si cum are necazuri, mai scade cate o stea-doua din cotatia hotelului! Asta ca sa se-nvete minte aia!

Cred ca ai gresit locatia cand ai luat pachetul. Eu inca mai cred ca la mocaciune te inghesui degeaba; raman nevandute numai hoteluri supraevaluate, de aia si apar asemenea oferte.

Pacat de concediul ratat; asta inseamna ca alta data ar fi bine sa mergi ori unde ai mai fost si ti-a placut, ori unde recomanda cineva de incredere (prieten, ruda). Altfel risti sa te bagi la pret mic si sa ai asteptari mari. Rezultatul?... Dezamagire...

mojoMG
[27.07.10 12:01:03]

Dragii mei,

Hai sa recapitulam: hotelierii n-au de unde sa stie ca sotului nu-i place pestele, copilului nu-i place piuree-ul, sotiei nu-i place varza tocata sau soacra detesta o perna prea moale... Nu cred ca astea sunt motive ca sa acordati asemenea note disproportionate.

Dupa calificativul acordat mesei, imi dau seama draga @adina2009 ca ati murit de foame. Stau si ma-ntreb: oare nemtii astia au stomacurile chiar atat de rezistente? Cum vine asta, numai romanii fac toxiinfectii alimentare? (a nu se confunda toxiinfectia cu indigestia).

N-ati comentat in schimb mai nimic despre piscina, despre plaja, despre distractie iar asta ma duce cu gandul ca multi romani se duc in concediu pentru "mancare" si stiu ca suna ciudat. Eu n-as putea spune ca daca meniul n-a fost pe gustul meu s-a dus de rapa si vacanta mea.

Concluzia este ca ori review-ul dumneavoastra este incomplet, ori v-ati pripit.

Visan125
[27.07.10 12:57:26]

Vasy: Nu, nicidecum. Nu sunt vreun Seneca doar un simplu datator cu parerea la fel ca si voi. Nici vorba de urecheat, ba chiar am apreciat faptul ca injuratura ai scris-o corect gramatical. Nici dupa puncte nu umblu, fii sigur!

vasy
[27.07.10 14:59:36]

savin, e clar ca esti roman! ma ridici la ceruri doar ca sa dai mai bine de pamant cu mine! oricum ironia ta e de calitate! ma bucur ca am intrat intr-un club de literati! academismul e la el acasa! VIVAT!

adina2009AUTOR REVIEW
[27.07.10 15:00:31]

Draga mogoMG, cand am ales Bulgaria cu all inclusive inseamna ca am ales tot confortul eu am spus doar ce m-a nemultumit iar daca nemtii manaca de ex furnici ca astea au proteine asta nu inseamna ca si eu trebuie sa le mananc. In dieta mea intra mancare normala romaneasca pe intelesul tau, tinand cont ca 50% din turisti sunt ramani ar trebuii sa avem si noi ce manca.

Despre mare ce vrei sa-ti spun ca era mai tot timpul murdara (deci am intrat de 3 ori in mare) pe sozlongurile de la piscina era bataie, iar mica plaja din fata hotelului era privata si costa 7 leva /sezlongul, 7 leva umbrela si 3 leva masuta.

Mentionez ca inspre mijlocul statiunii toate erau la 3 leva (reducere).

Daca mai vrei sa mai stii ceva in plus spune-mi!

P. S. Nu sunt o gurmanda dar nici vegetariana, iti spun sincer ca daca as fi vazut inainte o astfel de impresie nu m-as fi dus.

Si sa spunem ca eu sunt mai pretentioasa dar majoritatea romanilor cazati acolo au spus ca nu se mai reintorc la acest hotel, deci nu este numai parearea mea proasta.

raduluigi
[30.07.10 14:28:23]

Stimata Doamna

AVETI PERFECTA DREPTATE si CONFIRM TOTAL CELE DESCRISE DE DUMNEAVOSTRA.

Celor de mai sus care au comentarii pozitive, sa si le pastreze pentru ei. Din pacate comparatiile vis a vis de curatenie in camere si masa se fac in oglinda cu ce are fiecare acasa. Daca ei considera ca acolo este mult mai bine decat ce cunosc OK. Este dreptul lor. Din nefericire nu este bine decat sa ne scriem aici opiniile REALE pentru a ne putea proteja de aventuri pe banii nostri. Traiasca amfostacolo.ro

aaaaa
[07.01.11 22:38:57]

din acest review am constatat ca nimic nu s-a schimbat fata de 2009. sa le fie rusine. Bataie de joc la adresa turistilor.

aaaaa, adina2009, mojoMG, raduluigi, sbacau, Visan125
Alte impresii din această RUBRICĂKaliakra Palace LTI Hotel: