ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.07.2010
ÎNSCRIS: 31.05.09
JUL-2010

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Dolphin Marina...

Pentru prima data pe litoralul bulgaresc pentru mine si familia mea a fost dezamagitor. Nu ma asteptam la mare lucru dar am cautat un hotel linistit intro statiune linistita si nu a fost cea mai buna alegere.

Am ajuns in jurul orei 13 si nu au fost probleme cu primirea camerei (am primit un fel de apartament - cu 10 euro in pasaport)

Camera frumoasa spatioasa insa de ceea ce imi era teama nu am scapat, avand fetita de 2 ani aveam cu noi 6 litri de lapte si spre surprinderea noastra nu era frigider in camera. , la receptie mi sa spus ca daca vreau frigider trebuie sa achit 15 leva /zi.

Binenteles ca m-am enervat si am apelat la barmanii de la lobby bar in urma unui bacsis sa ne lase sa punem laptele care il desfaceam.

Cu doua zile inainte de a pleca am luat laptele care ramasese si era stricat (nu il tinuse in frigider) asa ca am umblat seara la 10 jumate prin statiune sa cautam un magazin cu lactate de unde am cumpat 1 litru cu 2 euro ca nu aveam leva si nici rest nu au vrut sa ne dea

O alta nemultumire a fost cu intrarea la masa, trebuia sa mergem toti 4 odata pentru ca iti inregistra numarul camerei si nu mai puteai merge inca odata iar micuta nu manca niciodata odata cu noi.

Am vrut intro zi sa ies cu o felie de cozonac, o jumatate de portocala si 2 caise pe care le tineam la vedere si mi-au fost luate din mana spunand ca nu este voie sa iesi cu mancare din restaurant. Degeaba le-am explicat eu ca fetita nu mancase nimic si ca ea pe la ora 10-11 serveste fructe ca am ramas fara ele... asa ca am apelat la o conserva de pateu pe care o aveam la noi sa imi hranesc copilul, nefiind deschis nici un snack bar sau restaurant la acea ora.

Insa am fost invatata tot de o ramanca de -a noastra (cu copil mic - patita) sa bag pur si simplu mancare in geanta ca nu ma cauta nimeni... lucru pe care l-am si facut cu maree jena.

Mancarea era buna, nu sunt foarte pretentioasa.

Curatenia in hotel lasa de dorit, la fel si in camera.

Peste tot la parterul hotelului erau gandaci negri (am vazut si prin Costinesti la fel)) iar in camera mi sa facut curat in a treia zi si atunci mi-a intins mai mult nisipul prin camera. Prosoapele de plaja nu ti le schimba in 7 zile iar cele de baie la 2-3 zile.

Sunt multe de spus si bune si rele insa ce ne-a placut a fost discoteca pentru copii organizata in fiecare seara si spectacolele ce urmau.

Cu siguranta voi reveni in Bulgaria insa nu in acest hotel si nici in aceasta statiune.

Trimis de mihaela_sb in 24.07.10 16:19:32
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 3782 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mihaela_sb); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

pepsi70ro
[24.07.10 16:33:28]

Despre plaja ce ne poti spune, apa era curata?

mihaela_sbAUTOR REVIEW
[24.07.10 16:45:54]

hotelul este asezat direct pe plaja si noi am stat mai mult la piscina unde aveam si nisip si jocuri pentru copii,

in apropiere era si marea dar era un dig destul de inalt si apa adanca (veneau vaporase de croaziera) si nu era prea curata dar plaja cu intrare lina in apa era cam la 150-200 de m de hotel si era curata (nu am stat acolo pentru ca nu erau umbrele).

recul*
[24.07.10 18:33:27]

se pare ca vecinii nostrii bulgari transforma turismul in loterie, daca ai noroc, bine, daca nu, plangi dupa bani si te gandesti ce vei face anul viitor. cred ca din ulrimele 10 review-uri citite, 8 au fost negative sau au avut si pareri negative. poate e doar o parere...

lupugrgt
[27.07.10 11:53:49]

cred ca am sa vin cu o precizare... eu am fost cazata la acest hotel in perioada 17-24-iulie... curatenie s-a facut zilnic in camera, prosoapele din baie s-au schimbat, cele de plaja se schimba odata pe saptamana... cat despre plecarea din sala de mese cu fructe, tot timpul plecam cu piersici, caise, chiar si cafeaua de dimineata... nu ne-a spus nimeni nimic... am sa revin cu amanunte si fotografii...

[27.07.10 12:02:29]

lupugrgt - cel mai indicat ar fi sa folosesti linkul ADAUGA IMPRESII NOI de imediat dedesubt; procedand astfel vei avea posibilitatea sa acorzi si *note* (care vor intra in calculul mediei), iar pozele atasate iti vor fi afisate direct la textul tau

lupugrgt
[27.07.10 13:12:04]