ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.07.2010
ÎNSCRIS: 23.07.10
JUL-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 5 ANI

Sub asteptari

Fiind un hotel recomandat ne-am dus cu toata increderea.

Primul obstacol de care ne-am lovit a fost gasirea hotelului, nu foarte usoara. Taximetristi "amabili" ne-au cerut 5 euro sa ne arate drumul, chiar cand ne aflam cam la 100 m de hotel. Urmeaza parcarea. Aceasta nu se plateste, dar e bine stiut faptul ca au 2 parcari, una langa hotel, unde poti parca daca ai noroc la check in. Altfel esti repartizat foarte ferm intr-o alta parcare a hotelului, tot pazita, aflata intr-un fel de groapa la circa 200 m de hotel.

La cazare, desi de la agentie ni s-a precizat faptul ca toate camerele au acelasi tarif, inclusiv pentru cele cu sea view, atunci cand am solicitat acest lucru la receptie, ni s-au cerut bani in plus, respectiv 6 euro/noapte. Camera in care am fost cazati dadea spre spatele hotelului, respectiv spre sosea, astfel noaptea nu se putea dormi cu usa deschisa din cauza zgomotului. Camera OK, dar nu foarte mare. Curatenie OK, schimbat prosoapele, ridicat cos gunoi, aranjat pat, zilnic. Televizor antic si de demult.

Restaurant la nivel de 3 stele. Mancare multa, dar nu foarte gustoasa. Pentru copii nu sunt foarte multe optiuni, respectiv cartofi prajiti la greu si piure din fulgi, pentru a ramane pe varianta safe. In anumite seri s-a servit si carne de rechin, scoici, berbecut (aviz amatorilor). Laptele pentru copii trebuia combinat rece cu cald de la dozator (provenea din lapte praf sau condensat). Bauturile ok, cam diluate. Pentru un fresh trebuia sa platesti. Piscina ni s-a parut OK, in cea interioara nu prea indrazneai sa intri (in zilele ploioase), fiind mica si neincalzita.

Drumul pana la plaja nu ni s-a parut greu, desi trebuia sa urci o scara de metal.

Un lucru apreciat a fost acela ca nu trebuia sa platesti sezlongurile si umbrela pe plaja. Sezlongurile erau destul de prafuite, unele rupte si trebuiau rezervate cu noaptea in cap. La ora noua nu mai gaseai locuri libere decat in spate sau lateral. Animatia pentru copii slabuta. Aceleasi melodii rulate in fiecare seara si dura cam jumatate de ora.

Impresia per ansamblu OK, dar se poate si mai bine.

Trimis de Deea2005 in 23.07.10 20:37:52
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Sunny Beach

VIZUALIZĂRI: 2315 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Deea2005); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Diaura*
[23.07.10 20:50:16]

Bine ai revenit si multumim pentru impresii. Cat a costat sejurul?

ecosistem
[24.07.10 16:35:57]

Din 4 august am bilet pentru 10 zile si citind impresiile tale sunt usor dezamagit mai ales despre situatia camerelor cu vedere la mare. Chiar imi facusem planuri cum sa pot obtine o camera cu vedere la mare ..cu 10 euro ..si gata , acum..!! se schimba treaba. De la agentie, la fel ni s-a comunicat si noua. Internetul ce poti spune despre el...intentionez sa-mi iau laptopul ...asa pentru noptile in care nu pot dormii Seif au cat costa

Deea2005AUTOR REVIEW
[24.07.10 20:09:17]

790 Euro ce contine reducere pentru early booking

Deea2005AUTOR REVIEW
[24.07.10 20:26:24]

Si eu am fost informata cu privire la cei 10 Euro. Din pacate in cazul meu nu a mers. Insa, pot considera ca am avut eu ghinion. Deoarece am mai mers cu doua familii, ele au avut mai mult noroc. Adica, in cazul in cazul in care a fost o greseala pe voucher au acordat sea view fara cei 10 Euro. Asa ca daca esti o persoana norocoasa s-ar putea sa mearga. Am sunat la agentie si mi s-a spus ca rezervarea a fost facuta pentru camera dubla standard, si nu am mentionat sea view. Intr-adevar nu am mentionat deoarece mi s-a comunicat ca nu e nevoie, pretul fiind acelasi. Ca sfat, insista sa-ti mentioneze pe voucher sea view, in acest caz nu au ce sa faca.

In legatura cu internetul, in lobby au un calculator ce ofera acces la internet, si aici depinde cum apuci.

In legatura cu seiful, nu stiu sa-ti spun deoarece nu m-a interesat, dar banuiesc ca se plateste. Oricum iti urez bafta! Si ca sfat Expect low, astfel s-ar putea ca impresia generala sa fie mai buna.

geruladacul
[07.09.10 16:10:15]

Referitor la internet: in hol era internet wireless, la gramada.

Parcare: a doua parcare era amenajata nu intr-o groapa ci linga drumul care cobora in statiune, pe o portiune de padure taiata, unde au nivelat un pic panta. Era pazita, doar ca unii romanasi parcau aiurea masinile.

Laptele rece era lapte natural, chiar ma pricep la lapte si pot deosebi un lapte praf de unul condensat si/sau natural.

Deea2005, Diaura*, ecosistem, geruladacul
Alte impresii din această RUBRICĂBerlin Green Park Hotel: