ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.07.2010
DIN: galati
ÎNSCRIS: 29.05.10
APR-2009

O vacanta de relaxare

Eu cred ca in anul 2009 am fost super norocaoasa, am primit 2 vacante cadou. De paste am fost intr-un loc superb in Antalya, a fost prima data la all inclusive si a fost super. Caldura 30 grade, am venit bronzata acasa si destula distractie ca am fost in gasca. Iubesc Turcia foarte mult, iubesc modul lor de a trata turistii de a se purta cu cei care le viziteaza tara lor.

Hotelul in care ne-am cazat ca de altfel toate hotelurile de 5 ***** avea tot ce-ti doreai ca sa te simti bine. Totul era atat de frumos incat nu am nimic ce sa carcotesc.

Serile erau cu distractie seara de muzica live, seara de karaoke, seara de muzica veche, puteai sa joci ceva sau sa te relaxezi la centrul spa.

Trimis de gdanutza in 23.07.10 19:15:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 8686 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gdanutza); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

alexhaihui
[16.04.11 12:07:57]

buna, ma bucur ca a fost frumos concediul vostru. anul acesta mergem si noi la sirene golf, in luna iulie. imi potida mai multe detalii te rog cu privire la calitatea plajei, a apei, a... orice consideri tu. si m-ar interesa daca ai unde iesi prin imprejurimile hotelului, daca exista transport pana in belek si cat de departe e orasul... orice crezi tu car ar merita sa stiu... merci frumos

gdanutzaAUTOR REVIEW
[17.04.11 08:41:22]

Din pacate eu am fost la sfarsitul lunii aprilie cand nu era inceput sezonul turistic.

Acest hotel in perioada mai rece e plin cu jucatori de golf. Noi am fost printre putinii care am venit la relaxare. Nefiind perioada vacantelor nu am putut face nicio excursie dar voi o sa puteti si se organizeaza daca-mi aduc bine aminte excursii in Antalya, aspendos si inca catreva dar nu prea multe fata de alte locatii din turcia.

Noi daca am fost in extra sezon nu am putut merge in Belek (care e la maxim20Km de hotel) decat cu taxiul si am negociat la sange cu soferul (care ne-a dus si ne-a si asteptat sa ne duca inapoi) dar am citit impresiile lui @Alex si el spunea ca au fost cu un fel de tractoras asa ca o sa va coste mai putin. de iestit prin imprejurimi nu am iesit. Noi am fost 8 in grup si dintre ei eu si inca o persoana eram mai active in rest venisera la leneveala. Am vrut sa iesim dar nu aveam unde.

Antalya era destul de departe si cei din grup o mai vazusera si nu merita sa dau pe taxi 100 de euro cand excursia m-a costat 300 dar in sezon sunt autobuze si in general daca aveti spirit de aventurieri e bine sa va duceti pe cont propriu ca o sa iesiti mai ieftin decat cu cele cumparate prin agentie si asta ti-o spun din experienta anului trecut cand am facut 2 din cele 4 excursii oferite de agentie pe cont propriu.

Despre hotel si despre ceea ce ofera el nu cred ca mai e cazul sa-ti spun ca ai citit de pe site-ul lor. Eu daca as putea le-as da nota 100. Nu stiu daca ai mai fost in Turcia dar eu m-as reintoarce in fiecare vacanta in ea. e locul in care turistul e tratat la rang superior de toate gazdele. Mai rau e prin bazaruri dar nu ceva de speriat. dar va spun din experienta ca nici nu o sa simtiti cand trece sejurul.

Eu am fost mai norocoasa fiind in extrasezon erau f putini cei care faceau plaja asa ca am avut la dispozitie sezlonguri din belsug, recunosc ca ne-a fost frica sa ne ducem la mare fiindca am crezut ca apa e rece si nu ne-am dus decat in ultima zi cand am constatat ca am facut o greseala enorma. daca puteti sa va alegeti camere in oricare alta cladire decat cea principala e cel mai bine, eu am stat intr-un corp de langa piscina olimpica si era liniste, dar iarasi iti spun ca am fost cu cei care nu-i interesa plaja.

Mai gandeste-te tu ce vrei sa-ti spun si daca stiu cu siguranta iti voi raspunde. Vacanta minunata.

alexhaihui, gdanutza