ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.02.2024

Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!
TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Nesatisfacator

In afara de pozitia cabanei care este una superba si personalul ff amabil si dragut am ramas cu un gust amar...

proprietara rece, era in stare sa ne puna sa platim si aerul pe care l am respirat,

preturile la mancare exagerate comparaticlv cu cantitatea pe care ne o oferea... ca sa numai zic ca ne obliga sa luam meniu intreg atat pentru un copil de 4 ani cat si pentru 1 adult (felul 1 felul 2 desert).

Un pret a spus la telefon altul cand am ajuns acolo!

Nuuu recomand sub nic o forma aceasta locatie

Trimis de Georgi1234 in 24.02.24 20:06:01
Validat / Publicat: 25.02.24 09:21:31
  • A fost prima sa vizită/vacanță în VAMA

VIZUALIZĂRI: 356 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Georgi1234); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 30.00 EUR pe cameră

webmasterXPHONE
    [25.02.24 09:20:46]

@Georgi1234: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 113950&hid=4509.

ovy2k5PHONE
    [25.02.24 11:29:39]

De ce uităm de bunătate și ospitalitate în schimbul profitului!???

ux127918
    [25.02.24 22:48:01]

Mare dreptate ai cand amintesti de gainariile pe cre le suporti la unele pensiuni. Mai cu seama cand esti obligat sa achiztionezi "pachetul"pentru mese.

⭐ValentinB_88⭐
    [26.02.24 13:24:06]

Toate ca toate dar nu am înțeles câte camere au fost rezervate.

16 adulți, 6 copii și 2 nopți cu tot cu mic dejun, la doar 1800 de lei? Pentru atâtea persoane ar trebui cred că măcar 8-9 camere. E vreo eroare în caseta cu detalii sau a fost vreo mega reducere de grup cu închiriere totală a stabilimentului?

Văd că au fix 9 camere deci bănuiesc că ați închiriat întreaga locație, nu? Dar o camera apare cu 300/noapte. Toate ar fi cam 2700 pentru o noapte. Doua nopti ar fi 5400 ron. Doar 1800 pentru 2 nopti si cu mic dejun inclus pare chiar super mega oferta.

Niste poze nu ar strica. Si nu am inteles pana la urma care a fost problema... ce pret vi s-a comunicat la telefon si ce pret ati platit?

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    [11.03.24 21:40:27]

Buna seara!

sunt foarte multumit de recenzia pe care dvs vad ca o postati pe unde aveti ocazia.

cu aceasta ocazie, trebuie sa transmitem si noi oficial un raspuns.

in primul rand, suntem multumiti ca nu ati avut ce reprosa din punct de vedere al cazarii, al locului si al personalului.

aveti ce aveti cu noi, proprietarii.

acum haideti sa va spunem si noi punctul nostru de vedere, lasand vizitatorii acestui site si pe cei care ne-au trecut pragul sau ne vor trece sa ne judece.

grupul din Iasi format din 5 familii ne-au contactat inca din luna decembrie 2023 pentru perioada 19-22 februarie, iar conditiile de cazare si masa sau stabilit inca de atunci, urmand sa ne auzim cu o saptamana inainte sa ne hotaram impreuna asupra meniului.

o sa va las aici si meniul cu preturile, ca sa nu fie discutie.

am intrebat inainte, daca dumnealor doresc sa serveasca pranzul si cina la noi, existand posibilitatea de a servi doar o singura masa.

mentionam faptul ca pensiunea noastra nu ofera in general mancare, noi facand un efort sa aducem pemtru dumnealor bucatar si ospatar.

pretul stabilit impreuna si agreat in totalitate cu dumnealor a fost:80 lei de persoana, incluzand-ciorba-felul doi cu salata si desert-Adica o ciorba 25 lei-felul 2 -45 lei-10 lei un desert.

pe dumnealor i-a deranjat faptul ca ciorbele nu aveau cantitatea necesara greutatii sotilor iar copii nu vor manca ambele feluri de mancare, lucru nespecificat inainte.

a doua nemultumire a lor, a fost fapul ca noi am cerut, cum cer toate pensiunile din lumea asta, 70 lei/zi pentru pat suplimentar.

Ca paranteza,

In pensiune la noi a fost cazata in acelasi timp o familie din Cluj care au stat la noi 5 zile, au avut aceleasi conditii, aceiasi mancare, acelasi tratament si ne-au multumit la final si ne-au promis ca o sa mai vina si ne vor si recomanda.

faptul ca am fost reci, s-a datorat faptului ca una s-a discutat la telefon si alta cand am ajuns la pensiune, noua reprosandu-se ca nu locuim fizic in pensiune si am venit doar sa incasam banii!

va lasam pe dvs sa ne judecati...

Daca 80 de lei de pers pentru 2 feluri de mancare este scump, va invitam pe dvs sa va deschideti o pensiune si sa vedeti realitatea.

Va rog sa definiti,"eram in stare sa cerem pret si pe aerul respirat",atat timp cat v-am oferit gratis o zi de ciubar,v-am redus pretul la apartament de la 550 lei,la 400 de lei.

p.s.

pentru persoanele care vor intelege ca noi am impus ceva,va spun ca,familia din Cluj a mancat doar cina,noi neimpunand cuiva sa manance la noi.

iar prima conditie al domnilor care ne-au contactat,a fost ca noi sa avem bucatarie si sa poata manca la noi,iar eu specific faptul ca pensiunea noastra nu ofera mancare in general,noi mobilizandu-ne,aducand special pentru ei,bucatar si ospatar.

sa te trezesti intrand in pensiune cu doua doamne puse pe cearta ca mancarea este scumpa,noi trimitand meniul si pretul cu 1-2 saptamani inainte,noi chiar am ramas socati!

toate bune! 🙏

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
    Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
    [11.03.24 22:50:35]

@Mihai2024: Un lucru care se uita este faptul ca:

1-Doamna a trimis avans inca din luna Decembrie, deci nu putea trimite avans la cazare, daca nu stia preturile.

2:Meniul s-a facut impreuna cu ei, pretul se stia dinainte.

3:Am intrebat daca se doresc ambele mese, dumnealor spunand ca toata lumea doreste ciorba si seara felul 2.

Daca noi aducem bucatar si ospatar, si mancarea o facem pe loc, va intreb pe dvs publicul, cand stii ca trebuie sa faci o anumita cantitate de portie de ciorba, cand cumperi o cantitate de pastrav proaspat ca sa il servesti a doua zi, iar clientul care stia pretul dinainte, iti spune ca el numai mananca si numai plateste si merge la Lidl si cumpara carne si isi face gratar, tu dand bani si pe mancare si pe bucatar!?

ati fi calzi sau reci?

[11.03.24 23:30:43]

@Mihai2024: Un ultim punct de vedere:

noi am preluat aceasta pensiune de foarte putin timp, de mai putin 1 an de zile.

Am fost si noi ca orice turist, mai mult sau mai putini incantati de anumite pensiuni si proprietari de hoteluri sau pensiuni, insa niciodata nu am avut tendinta de a scrie ceva care sa creeze pentru locatia respectiva un prejudiciu de imagine, care se cladeste foarte greu,decat in situatii grave,care pot pune viata in pericol.

cu siguranta avem si minusuri pe care dorim sa le imbunatatim pe viitor.

Mi-am adus aminte ca ati mentionat si atunci si acum in comentariu faptul ca vi se pare exagerat sau nu este in regula sa taxam copii la acelasi pret ca adultii.

stimata doamna, dragi clienti, imi poate explica si mie (poate nu am fost pana acum, sau nu am mai intalnit pana azi), cand cineva merge la un restaurant si comanda 2 ciorbe, una pentru adult si alta pentru copil, in afara de situatiile in care se pot cere jumatate de portie, in general la felul doi, restaurantul va taxeaza pentru pret intreg sau pentru cat a ramas in farfurie?

Ne bucuram ca nu ne-ati reprosat ca nu a fost frig, nu a fost mizerie, nu ati servit mancare stricata sau fara gust (in afara ca au fost portiile mici si scumpe).

Eu nu incerc sa conving pe nimeni de nimic, decat incerc sa imi apar cu acesta interventie imaginea pensiunii, salariatii si imi doresc sa fim judecati corect,nu pe chestiuni personale,cum a fost descrierea ca sotia mea este rece,in acea zi fiind de garda la spital,trezita de la ora 5.30,mergand la Vama dupa munca si ajung la 23.30 la Iasi,fiind acuzata ca taxeaza si aerul,de anumiti clienti care ne-au reprosat ca nu locuim in pensiune.De parca in lumea asta,toti patronii dorm in pensiuni!

sau dezvoltatorii imobiliari trebuie sa doarma pe santier.

De unde stiti dvs sacrificiile pe care noi le facem ca sa functioneze aceasta pensiune?

Daca erau chestiuni grave, care tin de igiena, de alimentatie, va intelegeam.

Nu neg, ca la pensiune conteaza foarte mult si ospitalitatea. Pot sa va inteleg, pana la un punct!

Traim vremurile care sunt, asta ne mai lipseste!

Ne pare rau, ca nu am fost la asteptarile dvs!

Si ne pare rau,pentru faptul ca,pentru dvs 80 de lei,doua feluri de mancare si desert au fost "preturi exagerate si portii mici".

[12.03.24 08:23:23]

@ux127918: nu a fost nimeni obligat. Dovada ca in acelasi timp am avut alt grup care a servit doar cina,

s-a intamplat exact invers.

tocmai ei au impus ca fac rezervare, doar daca oferim si mese, pentru ca au copii mici si doresc 3 mese pe zi.

iar meniul si pretul a fost comunicat cu 1-2 saptamani inainte, dumnealor putand schimba produsele cum doresc!

[12.03.24 08:26:38]

@ovy2k5: profitul a fost urmatorul :

pretul meselor platite de dumnealor de 1600 lei pentru tot grupul.

noi platind pentru bucatar si ospatar 1300 lei pentru cele 3 zile, iar mancarea ne-a costat 1000 lei.

judecati dvs, unde este profitul!

aici nemai punand in calcul pretul la utilitati!

Mihai2024, ovy2k5, ux127918, ⭐ValentinB_88⭐
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Bucovina Lodge: