ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.02.2024
DEZASTRU

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

Rubens Planet Costa Dorada, Salou

Apartamentul era cu pereti murdari, mobila deteriorata si veche. Pozele de pe site sunt de acum 10 ani. Nu s-a varuit de ani de zile.  Aerul conditionat nu a fost curatat niciodata, foarte vechi si murdar, sursa de infectie.  Canapeaua din living nu se putea extinde a fi folosita, suporturi rupte cu saltea veche si murdara. De fapt toate paturile scartaiau si saltelele erau vechi miroseau ca la un camin de batrani.

De fapt nu exista nici un dormitor adevarat. Camera cu doua paturi are dimensiuni de  1,5 m x 4m, o debara mai lunga.  Una din camere nu avea fereastra, te sufocai noaptea. Iar a treia camera este de fapt un balcon inchis cu sticla. Practic parca dormeai in strada.

Scurgerea la dusul unei bai era infundat, a trebuit curatat de noi sa il putem folosi.

Usa de la intrare scartaia de te auzeau toti vecinii. Fotoliile din blacon erau rupte.

Internet Wifi nu a mers niciodata. Telecomenzi  fara baterii.

In conditii asa proaste nu am stat niciodata. M-am temut sa nu ne infectam cu vreo boala de la acele saltele vechi si Aere conditionate vechi si pline de murdarie.

Trimis de Wcristi in 13.02.24 16:14:27
Validat / Publicat: 13.02.24 17:33:28
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SPANIA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Europa

VIZUALIZĂRI: 321 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Wcristi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P14 Dormitor 3 - Poze false pe booking de acum 10 ani

[13.02.24 17:31:10]

@Bcristi: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

[13.02.24 17:32:35]

Mutat în rubrica "Apartamente regim hotelier, LA PINEDA / SALOU" (nou-creată pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

DOINITA
[13.02.24 17:47:20]

Rau ati nimerit! Dar sunt curioasa in ce moneda e suma de 2000?

Yolanda
[13.02.24 18:45:22]

@Bcristi: cum ati rezistat in asemenea conditii?

macar ati negociat un pret mai mic sau ati platit integral de la început? sper ca ati lasat o recenzie pe booking...

[14.02.24 08:49:31]

@Yolanda: Am rezervat direct de la site-ul lor (mai ieftin cu 100 euro) cu avans din primavara. Nu am rezervat pe booking. Apoi am achitat restul de bani la un birou din localitatea vecina cu 2000 euro sejurul pt 2 familii de unde am primit cheia la apartament. Am avut oprit si o garantie cateva sute de euro sa nu distrugem ceva !!! Parcarea propusa de dlor. nu am gasit-o si la telefon nu mai raspundeau. Si pe site-ul lor erau aceleasi poze false ca pe booking. Dupa 3 zile de mers cu masina nu am mai putut pleca in alta parte. Am ramas acolo.

https://sp. booking.com/hotel/es/rubens-salou.ro. html

https://www.planetcostadorada.com/alquiler/apartamento-salou-rubens-duplex-con-vistas-al-mar-primera-linea-186537. html

[14.02.24 09:22:57]

@DOINITA: Am rezervat direct de la site-ul lor (mai ieftin cu 100 euro) cu avans din primavara. Apoi am achitat restul de bani la un birou din localitatea vecina cu 2000 euro sejurul pt 2 familii de unde am primit cheia la apartament.

DOINITA
[14.02.24 09:37:52]

@Bcristi: Pentru ce au oferit pretul mi se pare foarte mare. Acum ca timpul e trecut, daca ati avut o vacanta frumoasa in rest, asta e!

Sa va fie de bine vacanta!

[14.02.24 16:50:23]

@Bcristi: Se poate observa diferenta majora dintre pozele atasate pe site-uri de rezervari si pozele reale ale camerelor/dormitoarelor 1, 2, 3 din apartament.

doinafil
[15.02.24 22:32:47]

@Wcristi:

Îmi pare rău că ați avut o cazare de groază, mai ales că au fost și doi copii cu voi

N-am mai văzut asemenea paturi și saltele de când eram copil. Așa erau prin spitale, prin anii '60, paturile din căminele de copii sau de bătrâni.

Vorba @DOINIȚEI, prețul plătit a fost mare pentru ce mizerie de mobilier și de AC au oferit! Te duci sănătos și pleci infectat!

O altă mizerie: să faci balconul dormitor Asta e de vis urât, un coșmar chiar, având în vedere că este o cameră pentru turiști Numai în România știu că unele garsoniere au transformat balconul în dormitor, cu termopane groase și cu calorifer.

Despre pozele „fake” : în mod sigur așa arătau camerele când au venit la control, pentru obținerea autorizației de închiriat. „Afară-i vopsit gardu' și-n'năuntru-i leopardu' ”

Este bine că ai scris despre cazare, să știm să nu ne ducem acolo.

Bun venit pe AFA! 👏și-ți doresc să nu mai pătimești niciunde prin lume așa ceva!

doinafil, DOINITA, Yolanda