ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.10.2023

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Sub asteptari

Nota 8/10 pt plaja si apa! curtea se continua cu plaja, deci perfect, dar din pacate nu este curatata, nesipul nu este nivelat decat pe alocuri!

Cazare: ca la Govora, niste garsoniere confort 3 sporit, adica baia are o usa culisanta, cadita de dus, vre o 18 m2 toata garsoniera, dar asta este la 3 stele, doar nu vrem confort de 5 stele, si se face curat.

Mancarea: Dezastru!!! dimineata: 6 tavi cu mancare calda - 2 cu mancare de legume, 2 cu fasole dar nu este bine fiarta si 2 cu linte iar cate odata, inca 2 tavi cu orez cu lapte. 2 platouri mari cu parizer, 1-2 sortimente, taiate triunghiulete, un platou cu ceva care se vrea cascaval, dar zici ca este plastic si dupa ce se termina, mai aduc 1-2 platouri mai mici-asta pt peste 150-200 persoane. Vre o 6 boluri cu dulceturi, tot asa cu iaurturi, ceva platouri cu salata de rosii si omleta la care stateai la coada, ca sa primesti 30-40 gr. Aceasta fabuloasa omleta, era pregatita de un singur bucatar, coade 10-20 persoane! Fructe: Nu!

La pranz:multe tavi cu legume, prin jumatate gaseai bucati de pui, mai bagau un peste prajit, dar nu aveai voie mai mult de 2, gaseai sa - ti potolesti foamea! Fructe: 2 lazi cu mere, asta in fiecare zi!

Seara: platourile de dimineata, se umpleau cu chiftelute, aripioare dar reci! Iarasi tavi cu legume, sosiri si bucati de pui. Iarasi se prajeau ceva gen mici, dar iarasi -2! sau peste. La frigarui, doar una! Fructe, aceleasi lazi, dar cu puersici nespalate si 2 tavi cu pepene rosu sau galben. Oua intr o seara au pus vre - o 40 jumatati si dupa ce au disparut, au mai adus vre o 10 jumatati. Branza, n am vazut culoarea, la miel la fel. Vita au fost ceva bucatele intr o mancarica!

Multi au sa zica: ce vrei la 3 stele?! La aceeasi bani, poti merge la 4 stele in Turcia, mancare full, iar locatia super, pe plaja - recomand Pasa Beach Marmaris.

sa vad cum incarc poze... sau filmulet. Am slabit 3 kg la all inclusive!!

Trimis de Leonard1974 in 06.10.23 22:26:43
Validat / Publicat: 07.10.23 07:08:39
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TUNISIA

VIZUALIZĂRI: 2680 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Leonard1974); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P07 Piscina hotelului

[07.10.23 07:07:18]

@Leonard1974: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

[07.10.23 07:15:30]

Poti merge la 4 stele in Turcia, mancare full, iar locatia super, pe plaja - recomand Pasa Beach Marmaris.

nicole33
[07.10.23 09:25:39]

Sub asteptari

?

Hmmm... dar oare ce aşteptări ai avut de la un hotel atât de ieftin clasificat la trei stele?

Oricum, îmi pare o alegere total neinspirată.

Corect. Doreşti mai mult, plăteşti mai mult.

Nu am întâlnit situaţii de genul ăsta, dar poate că doreau să evite risipa.

Te impiedica cineva să te mai duci să iei şi a doua oară mici sau frigărui dacă ţi-au plăcut şi mai doreai?

Comparaţia este cam aiurea.

Nu poţi compara hoteluri cu clasificări diferite, aflate în ţări diferite şi în condiţii diferite.

Nici măcar preţul nu este comparabil. La hotelul din Marmaris preţul este FĂRĂ transport şi nici drumul cu maşina în Turcia nu mai este atât de ieftin cum era în urmă cu câţiva ani, în timp ce în Tunisia ai mers cu avionul care ţi-a "mâncat" cam 65% din buget, pentru hotelul ăsta atât de modest rămânând o sumă infimă.

De asemenea, plaja superbă cu nisip extra fin şi intrarea foarte lină în mare din Hammamet NU se poate compara cu plaja din Marmaris. Am fost în ambele staţiuni.

Am slabit 3 kg la all inclusive!!

Asta nu ar fi tocmai rău. Eu nu am reuşit niciodată

[07.10.23 13:47:04]

@nicole33: "daca doreai sa mai mergi si a doua oara, nu aveai ce, se terminau! " Comparatia nu este aiurea cu 4 stele in Turcia, am spus"la aceeasi bani, mergi acolo"! Plec din Belgia, transport avion, transfer asigurat, aceeasi bani costa si la Pasa Beach Marmaris, dar am zis sa schimb si am citit impresiile de aici, as ca am zis " de ce nu"?! cand a ti fost ultima oara aici? eu m am intors joi noaptea

nicole33
[07.10.23 19:42:33]

@Leonard1974:

"daca doreai sa mai mergi si a doua oara, nu aveai ce, se terminau! "

Ghinion!

Ştiau ei ce ştiau atunci când dădeau "cu porţia", pentru că altfel lua unul 10 bucăţi şi alţi nouă oameni rămâneau cu ochii în soare.

Când ai declarat ca domiciliu: Bucureşti, am presupus, firesc, că pleci din România.

Preţul hotelului Paşa Beach la agenţiile româneşti este 850-900 euro fără transport la început de septembrie. Preţul pachetelor cu charter şi transfer în Tunisia este tot pe acolo la asemenea hoteluri foarte modeste.

Nu ştiu şi nici măcar nu mă interesează cât costă vacanţele cu plecare din Belgia.

cand a ti fost ultima oara aici? eu m am intors joi noaptea

Dacă prin "aici" înţelegi Samira Club Hotel 3*, răspunsul este: NICIODATĂ! Şi nici nu intenţionez să-mi ratez vreo vacanţă alergând după chilipiruri .

Am petrecut însă două săptămâni minunate tot în zona Hammamet Sud, nu departe de Samira, la un hotel de cinci stele de top pentru Tunisia, de unde m-am întors încântată. Plaja este la fel de frumoasă, lată, curată şi cu nisip ultrafin, ca făina.

Dar poate că tu preferi pietrişul fin cât bobul de piper şi plaja îngustă din Marmaris, pentru că, ce să vezi, am fost şi acolo, doar că m-am cazat la un hotel mai bun decât Paşa Beach.

[07.10.23 20:01:53]

@nicole33: nu inteleg, de ce comentezi la postare! este strict despre acest hotel, nu despre cele de 5 stele unde ai fost tu! eu prefer hotelul pe plaja, nu sa stau la piscina pt ca plaja este la 1 km! Chiar esti pe langa subiect! nu inteleg de ce spui"eu n - am intalnit asa ceva"! corect, la alte locatii, totul este perfect, aici, la Samira Club, nu este, deci, eu nu recomand! Cand ai facut cont, ai observat ca poti selecta doar orase din Romania, asa ca am bagat adresa din Bucuresti.

[07.10.23 20:06:24]

@webmasterX: nu inteleg comentariile lui @nicole33 la acest subiect! N a fost la acest hotel, deci nu inteleg de ce ma contrazice?! Cum spune ea, merge doar la 5 stele, deci sa comenteze doar la acele hoteluri, unde a avut sejurul!

[07.10.23 20:11:09]

@Leonard1974:

Se poate completa acolo ORICE, o localitate din altă țară, alt continent -- orice.

Programul doar TE AJUTĂ să completezi localitățile din România (pentru că pe acelea „le cunoaște” ), dar repet -- acceptă ORICE.

Poate nu ar fi rău să-ți schimbi orașul declarat (București), pentru a nu induce și pe alți în eroare.

Poți face această schimbare cu cliek pe linkul de mai jos

amfostacolo.ro/myacc-dp.php

[07.10.23 20:14:59]

@webmaster: gata, merci

[07.10.23 20:20:49]

@webmaster: si totusi, se incurajeaza postarile, sau se promoveaza "haterii"?! Chiar nu inteleg, de ce sa- l contrazici pe cel cu postarea, cand tu, na -i fost acolo! este vorba despre "ecourile" lui @nicole33! Nu sunt in regula postarile, le stergeti si gata, intru ca un simplu vizitator

[07.10.23 20:41:37]

@Leonard1974: Exagerezi, nu e niciun hate — și nici „hateri” nu vei găsi mai sus

Sunt discuții în contradictoriu; atâta vreme cât se păstrează un ton civilizat, discuțiile în contradictoriu ÎNTOTDEAUNA ajută -- de ex îi ajută pe cititori să-și formeze o impresie cât mai „rotundă” asupra aspectelor discutate / disputate

- în alte cazuri (când interlocutorii sunt deschiși, dispuși), ajută chiar invenenienții în cauză, chiar dacă de multe ori aceștia - în „focul argumentărilor” — nu realizează, pe moment

[07.10.23 20:55:33]

@webmaster: atata timp cat n- a fost acolo, in acea locatie, nu inteleg de ce afirma"n - am intalnit asa ceva". Oricum, maine sterg postarile si contul. Sa ramana postarile astora bogati de merg doar la 5 stele dar se baga la saraci, sa le spuna ca -s vai de ei daca merg in asa locatii! acum intrleg de ce am gasit doar reviews din 2010. Succes cu site ul

[07.10.23 21:10:14]

@Leonard1974: până una alta, îți atrag atenția cu tu ești (mult) mai aproape de limita acelui „ton civilizat” de care pomeneam ami sus -- îți permiți mult prea ușor să faci afirmații hazardate, deplasate.

Te notez cu un avertisment („verbal” )

[08.10.23 16:33:45]

@webmaster: te - am rugat sa - mi stergi postarea! advertisment, poti sa dai celor care se baga, precum musca! tu nu vezi decat ce- ti convine? te intreb clar e ce se comenteaza la postarea mea, daca n a fost acolo?!?! , iar tu- mi spui ca fac "afirmatii hazardate si deplasate"! ce este deplasat in ce spun eu? ce este hazardat? te mentionez intr un raspuns, iar tu- mi raspunzi doar cum pot modifica locatia? acolo intrebam, ce am intrebat si acum. Merci pt raspuns

[08.10.23 18:07:13]

@Leonard1974: de ce se comentează la postarea ta?

Pentru că de asta am creat rubrica ECOURI = pentru comentarii la postări.

Oricine poate să comenteze, doar nu suntem în Rusia!!!

Îți convine, ok; nu-ți convine = nu te ține nimeni „legat” aici.

Te avertizez din nou că nu poți continua pe tonul folosit în ultimele ecouri, aici, pe acest site.

[08.10.23 19:10:19]

@webmaster: corect, comentezi la postare, cand ai fost acolo!! eu asta te intreb: De ce se comenteaza si ma contrazice, daca n-a fost acolo? tu te faci ca nu intelegi ce intreb eu? merci este dreptul meu, daca doresc sa pastrez postarea! de ce nu pot sa o mai editez? Plec, dupa aceea

[08.10.23 19:26:23]

@Leonard1974: o să pleci un pic mai târziu, dacă vrei

pe moment stai 2 zile „pe bancă”

„Galben” și 2 zile suspendare

Leonard1974