ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.08.2023
AUG-2023
Familie
RĂU

Aici niciodata, nu!

Am planificat un tur al catorva biserici fortificate, iar in Crit am vrut sa stam doua nopti de aici avand acces usor la celelalte zone de interes. Casa Kraus nu avea nimic disponibil asa ca ne-am orientat spre Casa Brutarului care era aproape de zona noastra de interes.

Am rezervat cu o saptamana inainte doua camere pentru 13 si 14 august pe platforma ultracunoscuta de rezervari, plata in avans.

despre SERVICII

Toate bune si frumoase, plecam din Bucuresti ajungem in zona si cu cateva ore inainte de check-in primesc mesaj pe telefon ca din cauza unor probleme cu canalizarea nu ne mai pot primi si sa anulez eu rezervarea. In acest caz anularea cu zero taxe era posibila cel tarziu in data de 6 august.

Pe langa faptul ca era obligat domnul respectiv sa-mi ofere relocarea, a fost si foarte deranjat cand i-am amintit conditiile anularii si ca nu sunt dispusa sa pierd 233 de euro. M-a asigurat ca nu e o problema, el va renunta la taxa de rezervare, sa nu-mi fac griji ca a mai facut asa ceva si imi voi primi banii inapoi. Aici mi s-a aprins un beculet, dar am zis sa nu bag in seama si eram mai preocupata sa rezolv problema cazarii pentru cele doua nopti.

Pana astazi, 17 august, nu am primit nicio confirmare de la platforma de rezervari cu privire la returnarea contravalorii cazarii. Prin urmare l-am contactat din nou pe proprietar care scurt imi spune ca renunta la taxa de anulare. I-am solicitat o dovada ca a trimis renuntarea la platforma de rezervari moment in care s-a facut liniste totala, nu mesaj, nu raspuns la telefon.

Am contactat serviciul clienti al platformei, mi-au confirmat ca nu au primit renuntarea la taxa de anulare, mi-au mai spus ca era obligat sa ma relocheze.

Acum astept sa vad cum imi vor solutiona reclamatia cei de la platforma de rezervari.

O adaugire la cele de mai sus... un localnic cu care am stat de vorba cand ne-a auzit povestea ne-a compatimit spunandu-ne ca e o practica a domnului respectiv care anuleaza rezervari daca apare cineva care plateste numerar. Avand in vedere ca in weekendul respectiv in zona se desfasura un consurs de biciclete nu ma pot gandi decat ca a fost randul nostru sa fim sacrificati.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Crit este in "siajul" Viscri, Saschiz si al celorlalte sate din imprejurimi posesoare de biserici fortificate.

Peisaje de vis, simti cum creierul intra in procedura de "curatare", case din ce in ce mai multe renovate, povesti extrem de interesante despre locuri, biserici fortificate, obiceiuri.

Trimis de dandana in 17.08.23 12:51:53
Validat / Publicat: 17.08.23 13:33:31
  • A fost prima sa vizită/vacanță în VISCRI [BV]

VIZUALIZĂRI: 301 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dandana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[17.08.23 13:33:05]

Bun revenit pe site

Articolul va fi publicat FĂRĂ NOTE, cf. Regulamentului - nu aţi fost cazați minim o noapte la această unitate.

simona69
[18.08.23 11:00:51]

Nu ai pierdut nimic!

Un jeg de cazare! Am stat noi anul trecut.

Mizerie, galagie si nesimtire.

nervi si atat!

[18.08.23 11:58:07]

@simona69: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

dandanaAUTOR REVIEW
[18.08.23 16:47:28]

Am primit, in sfarsit, confirmarea pentru returnarea banilor. In cont se vor vedea in interval de 7-12 zile.

dandana, simona69
Alte impresii din această RUBRICĂCasa Brutarului [Criț]: