ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2023
AUG-2023
Prieteni
REZONABIL

Sejur Karmir August 2023

Am ales aceasta cazare prin recomandarea unei agentii de turism.

Prima impresie a fost ca hotelul arata frumos, decorul si conditiile erau ok.

despre SERVICII

Putin dezamagita de acest hotel. Internetul este gratis doar in recepție, in restul hotelului a trebuit sa plătim (pentru 7 zile am platit 18€), aerul condiționat din hotel (inafara de camere) se stingea la ora 00:00 si era extrem de cald (inclusiv la late dinner nu exista aer condiționat in restaurant), iar luminile de pe terasa de stingeau tot la 12 noaptea. Seiful a fost inclus in schimb.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Minifrigiderul din camera era doar in prima zi aprovizionat cu apa minerală, suc (Cola si Sprite la 1L) si apa la sticla plata, pe care noua a uitat sa ni le pună (prietenilor noștri nu si asa am aflat) si a trebuit sa ne rugam si sa ne enervam cu ei deoarece ne-au spus ca nu au de unde sa stie ca nu le-am consumat deja, iar in restul zilelor ni se mai aduceau doar 3 cutii de apa pe zi.

In camere curățenia pe etajul nostru nu era foarte ok, doar atunci cand am lăsat bacșis a fost facut cum trebuie, in restul zilelor prosoapele nu erau schimbate si scrumiera de pe balcon rămânea la fel, cu țigările folosite in ea, podelele nu erau spălate cum trebuie si paharele nu erau înlocuite chiar daca erau murdare de suc, iar altele nu aveam, iar cutiile de apa goale erau lăsate si ele nu erau luate.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mancarea a fost ok, comparativ cu alte hoteluri unde am mai fost nu a fost atat de diversificata si multă de unde sa alegi, prăjiturile nu au fost cine stie ce, înghețată doar la masa de prânz din restaurant. Restaurantul cu mancare turcească de afara a fost foarte bun, mancarea si servirea foarte buna, la fel si la snack barul de langa piscina (pizza, hamburgeri, kebab la farfurie si altele).

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Barul de pe plaja are doar apa suc si bere in rest cocktail-uri nu se gasesc decât la barul de la piscina si de la receptie.

Plaja arata ok, nu era foarte mare insa nu am prins-o aglomerata, majoritatea oameniilor stand la piscina.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Spectacolele de seara nu erau cine stie ce, destul de slab organizate si nu tineau foarte mult, iar scena si spatiul unde se tineau erau foarte mici.

Pentru pretul platit a fost cat de cat ok, dar se putea mult mai bine. Nu mi se pare ca merita cele 5 stele.

Trimis de andreea1607 in 10.08.23 20:43:50
Validat / Publicat: 11.08.23 08:24:35
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Am fost in Side, Belek, Kemer, Kusadasi si Lara.

VIZUALIZĂRI: 1716 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andreea1607); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 50.00 EUR pe cameră

[11.08.23 08:24:08]

@andreea1607: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 12157&hid=17423.

webmasterPHONE
    [11.08.23 08:38:58]

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [13.08.23 00:06:17]

@andreea1607:

Poate era mai avantajoasă achiziţionarea unei cartele locale cu internet, pe care o puteai folosi şi în afara resortului, la plimbare, în excursii etc.

Cum nici preţul plătit nu a fost ca pentru un hotel de cinci stele adevărate în plin sezon, eu cred că a fost un hotel cinstit, care ţi-a oferit condiţii şi servicii conform banilor daţi.

• Alte impresii din această RUBRICĂKarmir Resort & Spa Hotel [Goynuk]:

• pagină generată în 0.043045997619629 sec