ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2023
Familie
DEZASTRU

încărcat de pe telefon!

Cea mai proastă vacanța din cei 15 ani cu odihna in Turcia

Am avut ce mai neplăcută vacanță în acest Hotel.

Am fost cazați în Lonicera Resort and Spa. Intrînd în număr aveam condiționerul defectat, am solicitat sa fie raparat, sa facut, spre seară am depistat doar 3 prosoape la baie in loc de 4, am solicitat în că un prosop precum şi bețişoare de urechi, discuri demachiante, am primit un raspuns. Aici nu sunteți îl Lux hotel. ???? Nu cred că ar fi un lux aceste necesități.

A doaua zi am eşit la plaja la ora 6 pentru a ocupa şezlonguri la toata familia, 4 persoane, pe la 8 s-au alaturat soțul cu copiii in jurul orei 10 vine un salvamar şi pune în fața noastră indicator precum că aceste locuri ar fi pentru persoanele cu handicap. Nu am m-am contrat am eliberat 2 şezlonguri, apoi zic! de ce nu ai facut-o mai devreme? Nici un raspuns, limba rusă şi engleza 0. In acest moment s-a apropiat o familie tot din Ro cu un copil bolnav, dar erau însoțiți de o gaşcă de 10 persoane. Eu am cedat acele 2 şezlonguri unde sa instalat indicatorul dar ei le doreau şi pe celelalte 2 de alături, una din aşa numitele doamne a inceput o insultare în privința copiilor mei că zici doamne asta nu e sănătoasă. Citez cele adresate nouă de doamnă "Să moară măta, să-ți ai copiii handicapați şi tot aşa". Oare era cazul ca să se intervină astfel? Îşi dorea şi alte şezlonguri de prin preajmă că vezi gaşca e mare şi nu au toți unde lua loc.

Am plecat de pe plajă, dar am intrat pe la biroul de relații cu clienții, acolo colac peste pupăză, iarăşi engleza 0, rusa doar citeva cuvinte înțelegea Managera. Nu aveai cui explica ca ți s-a stricat vacanța din cauza cā personalul nu-şi face lucru la timp.

Peste tot se cere bacşiş deschis. Dar pentru ce mai achiți 3000 euro?

Băuturile de cel mai prost nivel.

La restaurant cina începe la 19 şi este un rînd infernal, nu gaseşti locuri (mese libere unde să i-ai loc) stai aştepți vreo masă să se elibereze şi la 20.30 deja se strînge toată mîncarea, pe cînd lucrează pînă la 21. (la zona unde este carne sau peşte grill, la fel se face coadă) Nuştiu cum era la prînz nu am fost nici întro zi.

Vacanța din acest an a fost una infernală.

Nu recomand acest hotel.

Personalul este necalificat incepind de la big boss finisînd cu măturătorii.

Aici nimeni nu se salută, nu reacționează la vreo întrebare pusă.

Trimis de MariaLu in 10.08.23 08:49:02
Validat / Publicat: 10.08.23 09:26:55
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Anterior ne-am odihnit în Hotel Fame Residence Goynuk 4*, Hotel Belconti 5* Belek, Hotel Adora 5* Belek, Hotel Rixos Sungate 5*, Kemer, Hotel Mirada del Mare5* Kemer, Hotel Cristal Admiral 5* Side, Kilikya Palace 5* Kemer.

VIZUALIZĂRI: 4858 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MariaLu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[10.08.23 09:08:47]

@ux130242: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux130242 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

[10.08.23 09:09:08]

Conform politicii site-ului, reviews-urile cu evaluari „zero peste tot” sunt publicate FARA NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite (probabil) de minima obiectivitate așteptată.

Dacă dorește, autorul poate reveni asupra evaluărilor, încercând să fie mai obiectiv — fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII, fie scriind un ecou (dacă timpul alocat editării a expirat)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 12146&hid=21411.

alive2sin
    [10.08.23 09:41:02]

buna ziua,

nu mai aprobati astfel de comentarii! prost scris gramatical, injurii, blesteme... „betisoare de urechi si discuri demachiante... "!!!

Yoda
    [10.08.23 11:52:26]

Sa pretinzi ca nu se vorbeste rusa la Lonicera e culmea culmilor! Rusa e vorbita fluent prin toata Antalya, iar aici puteai sa te necajesti ca toata lumea ti se adresa in ruseste.

La fel si cu aberatia cu "coada la masa". Coada la ce anume, ca nu inteleg... Intreb pentru ca am fost si eu acolo si nu pot sa pricep.

Betisoare de urechi si demachiante: daca sunt atat de importante se pot aduce de acasa. Daca nu, se poate iesi din hotel, se face la stanga pe strada si se merge 50 metri. Se ajunge la un mare complex comercial cu zeci de magazine, la care poti gasi absolut tot ce ai avea nevoie.

[10.08.23 14:53:39]

@MariaLu: Mulțumiri pentru schimbarea username.

Dragoș_MD
    [10.08.23 15:07:48]

@alive2sin:

"prost scris gramatical, injurii, blesteme"

Gramatical, e scris corect. Doar că e scris în moldo-rusă... (ex. : „Intrind in număr” = intrând în cameră).

Iar injuriile sunt reproduse din spusele celorlalți turiști, adresate celor care au povestit aici. A uitat să pună ghilimele, sau altceva ca să se vadă că este un citat, nu cuvintele ei.

Că nu prea se mai vorbește rusa acolo... nu știu ce să zic. Or fi văzut că totuși rușii sunt... cum sunt și nu le mai fac pe plac așa cum obișnuiau până nu demult.

alive2sinPHONE
    [10.08.23 21:01:53]

@Dragoș_????????: are multe greseli. De la„ce mai... esit, intro, ... doaua, locuri libere unde sa i-ai loc... "etc. cu toate ca a mai corectat! Multe! Te-a ascultat totusi si a pus ghilimelele la citat! Moldo-rusa... tot greseli sunt.

MariaLuPHONEAUTOR REVIEW
    [10.08.23 23:52:05]

@alive2sin: Pentru cine caută informație despre hotelul dat, cred îi va fi pe înțeles chiar şi cu acele greşeli. Dacă va deranjat treceți cu vederea.

O seară frumoasă.

alive2sin
    [11.08.23 06:51:15]

@MariaLu: Asa am sa fac! Cel mai bine sa lasi omul sa arate singur, ce poate!

Respect parerea ta despre„Hotel"! Am fost acolo si a fost foarte bine, nu stiu ce s-a intamplat acum!

[11.08.23 08:33:26]

@alive2sin:

Am fost acolo si a fost foarte bine, nu stiu ce s-a intamplat acum!

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

alive2sin, MariaLu, Yoda
    Alte impresii din această RUBRICĂLonicera Resort & Spa [Avasalar]: