ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.06.2023
EXCELENT

încărcat de pe telefon!

Vacanta perfecta!

Buna ziua tuturor!

Tocmai am terminat (din pacate) un sejur de 4 nopti cu demipensiune si, desi am dorit sa mai stam, toate camerele s-au ocupat (inclusiv a noastra).

1. Momentul cazarii - doamnele de la receptie au fost foarte amabile; zambeau tot timpul.

2. Camera (etaj 5, vedere la mare) dotata cu pat matrimonial (perfect pt doi adulti si un copil), mobilier modern (foarte incapator), tv smart (bucuria celui mic), AC, miros placut in camera (impecabila atat mocheta cat si lenjeria), baie modern utilata (cabina de dus mare, ventilator silentios, apa perfecta cu presiune mare, halate, prosoape cu miros de curat/fiert, papuci, gel de dus, sampon, sapunuri). Camera are sistem modern de anuntare pentru curatenie si schimbarea prosoapelor.

3. Peisajul este superb. Se observa de pe balcon in stanga toata statiunea.

4. Plaja nu este foarte intinsa ca la alte hoteluri ci se ajunge in apa imediat. Nisipul este fin (ca o cafea). Datorita golfului creat, apa este foarte calda si mica (aproape pana la genunchi) pe o distanta de ~100m de plaja - bucuria copiilor, dar si celor mari pt diverse jocuri in apa. Sezlongurile sunt gratuite.

5. Hotelul dispune de biciclete (cu care te poti plimba gratuit; asa am inteles), de faleza, dar si de terasa cu vedere spre mare.

6. Pe holuri miroase frumos si se aude muzica relaxanta.

7. TOT personalul hotelului se poarta foarte frumos cu clientii; saluta, zambesc si saritori. Amabilitate maxima.

8. Restaurantul este de lux. ATENTIE! Mancarea servita este foarte, foarte buna si multa. Plecati cu cateva kilograme in plus acasa.

Nu stiu ce îi lipseste acestui hotel sa nu fie de 5 stele. Nu necesita piscina pentru ca marea este foarte, foarte aproape. Este genul de hotel unde se vorbeste in soapta, nu exista galagie, unde clientii se imbraca decent si se consuma cu moderatie.

- la 1,7km (plimbare) se afla delfinariul (60lei /pers, 15lei/copil), McDonalds, Profi si Lidl.

- la 300m se afla parcul de distractii (peste strada si pe aceeasi parte cu hotelul se afla telegondola).

- vis a vis de hotel asteptati in statie autobuzul cu etaj si decapotat pentru un tur de 30km (6lei/pers).

Din live observ ca se construieste, cred, un beach bar - sper ca nu ia din vederea de pe terasa.

Muzica relaxanta este binevenita si pe plaja.

Sper sa se renunte la florile artificiale din interiorul hotelului (inclusiv restaurant) - contrasteaza cu perfectiunea.

Revenim la anul. Multumim pentru un sejur care ne-a amintit cum este sa fii in centrul atentiei.

Trimis de NIMSOC in 24.06.23 18:33:06
Validat / Publicat: 24.06.23 19:08:30
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 1849 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (NIMSOC); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P10 Poza de familie cu leul de mare 60lei/buc.

Nasshu
    [25.06.23 12:41:43]

@NIMSOC: misto faza cu parcarea.

Se taxeza 12 ore pe zi, deci daca platesc cu ora x 12 ore = 6 lei sau pot plati 10 lei pentru o zi (pesemne asta-i pentru lenesii care nu au rabdare sa dea 12 SMS-uri).

Oare ce alege cel care nu sta 7 zile acolo

[25.06.23 19:37:15]

@Nasshu: Eu in prima zi, trebuia sa platesc pentru 6 ore. Am platit doar pentru 3 ore. A doua zi am platit 10lei pt toata ziua, apoi am prins loc in parcarea hotelului.

M'LiviuPHONE
    [05.07.23 05:40:54]

@NIMSOC: Da un hotel bun spre foarte bun ca servicii ca poziție. Repun in funcțiune și piscina de pe plajă.

Calitatea mâncării este de apreciat!

Ca si loc de parcare gratuit este peste drum la Centrul expozitional, parcare păzită cu bariere!

[06.07.23 09:22:04]

@m liviu: Asa este!

[11.07.23 09:01:31]

Din cate observ, acum hotelul dispune de o piscina NOUA (credeam ca va fi vorba de un beach bar), dubla (una pentru cei mici, cred), duș la intrare/iesire pe plaja. Totul este amenajat modern, cu gust, "ca la carte".

M'Liviu, NIMSOC
    Alte impresii din această RUBRICĂMalibu Hotel: