ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.06.2023
ÎNSCRIS: 19.12.17
JUN-2023
RĂU

Experienta la pastravarie

2 iunie 2023, drumul pana acolo afost asa si asa, in sensul ca sunt portyiuni foarte denivelate si neasfaltate… nu stiu dc din loc in loc nu era asfalt.

Locatia in sine nu arata rau, chiar si baia arata curatica… nu era sapun la baie dar parea curat.

Ce era mai important insa - mancarea- noua nu ne-a placut. Am cerut pastrav la gratar cu mamaliga si usturoi. Ne-au adus 2 pastravi mici cu mamaliga si un sos de rosii care ziceau ei ca e si cu mujdei. Pestii au foat cam sarati si prea facuti, iar mujdeiul lor avea gust de rosii si nu de usturoi. In meniu scria 400 gr…. pestisorii nostri nu aveau 400 gr. Portia asta a fost 47 lei/pers.

Si a mai fost ceva care parca ne-a cam taiat pofta de mancare… si anume la o masa alaturata erau 2 pers, un domn si o doamna care au cerut sa vb cu patroana. Fara sa vrem am auzit pt ca vorbeau destul de tare… patroana le povestea cum ii merge businesul cu pastravaria… adica nu prea bine, ca Argesul este cam poluat … ca mancarea pestilor s-a scumpit f mult, ca ea nu poate sa aiba pesti mari pt ca apa raului curge incet si este putina din cauza secetei… dar cel mai mult are probleme cu faptul ca pestii se imbolnavesc si are pierderi mari…. desigur eu ma gandeam oare pestii mei din farfurie sunt ok?

In concluzie, eu cred ca bucurestenii daca vor sa manance peste proaspat sa se duca in delta.

Trimis de Milka1000 in 02.06.23 19:31:47
Validat / Publicat: 02.06.23 20:50:20
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CÂMPULUNG-MUSCEL.

VIZUALIZĂRI: 957 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Milka1000); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[02.06.23 19:37:09]

Bun revenit pe site, cu impresii

Nasshu
[03.06.23 09:59:01]

@Milka1000:

dica nu prea bine, ca Argesul este cam poluat

De fapt e vorba de râul Argeșel care iți are izvorul în Munții Iezer-Păpușa și este un afluent al râului Tărgului., care la rândul lui se ' ' unește' ' cu râul Doamnei și în final ajung toate în râul Argeș. În final toată ''adunătura'' asta ajunge în Dunăre si apoi în Deltă.

Așs ca nici în Deltă nu cred că o sa mănânci pește crescut în ape nepoluate.

• Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Câmpulung și împrejurimi: