ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.10.2022
ÎNSCRIS: 29.12.11
MAY-2022
EXCELENT

Restaurant pakistanez cu bucătărie europeană la 2500m altitudine

The Food Corridor Skardu este un restaurant cu mâncare europeană situat într-un loc izolat în mijlocul Pakistanului.

De fapt și de drept acest local surprinzător este situat chiar pe străduța pe care stăteam noi în orașul Skardu! Spun că este surprinzător, deoarece în acea zonă nu prea găsești restaurante cu mâncare europeană, pizza, hamburger, chestii de-astea.

Așa că după atâtea zile de mâncat mâncare locală ne-a venit pofta să mai mâncăm și ceva de pe acasă. Așa că am fost la acest restaurant nu o dată, ci chiar de două ori.

Localul era frumos amenajat, parcă chiar contrasta puternic față de restul zonei. Noi am nimerit seara la acest local. Restaurantul era pe jumătate plin semn că este destul de apreciat de localnici.

Personalul restaurantului era foarte prietenos. Singurul minus major al acestui local a fost lipsa băuturii alcoolice de orice fel, dar acest lucru era deja cunoscut de noi, chiar dacă nu ne cădea foarte bine. La un pahar de ceva parcă altfel se deschid limbile.

La masa noastră s-a comandat și s-a consumat supă de hribi, pizza, hamburger ori spicy wings. Ghidul nostru a mers mai mult pe mâncare locală pakistaneză. Dacă am repetat și a doua oară înseamnă că am fost mulțumiți de ce am comandat.

Toată distracția ne-a dus doar 3-4 usd de persoană, Poate chiar 5 usd dacă am băut cola. Destul de convenabil, chiar foarte convenabil.

Acum hai să vă povestesc și de o întâmplare haioasă, În timp ce domnul profesor trăsnit ieșise afară să călărească un iac, noi restul rămăsesem în restaurant să așteptăm restul. Cu greutate acesta a venit, dar era o mică mare problemă, ne dăduseră restul mai mult decât costase mâncarea. M-am dus răstit la ei cu fața mea de rău să le spun că este o mare problemă. Sincer se cam speriaseră, iar în tot restaurantul se făcuse o liniște de nici musca nu se auzea. Măi băieții ne-ați dat mult prea mult restul. După ce că mâncarea la voi este atât de ieftină, mai vreți să vă și păcăliți??? Au răsuflat ușurați și ne-au mulțumit mult pentru onestitate.

Așa că dacă ajungeți prin Skardu nu ocoliți restaurantul The Food Corridor. Cam asta am avut de povestit de acest local din Skardu. Urmează lungul drum din Skardu până în Karachi.

despre SERVICII

Nu putem spune că a fost de nota 10, poate de nota 10 pentru Pakistan.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

în general am fost foarte mulțumiti de ceea ce am comandat și am consumat.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Dat fiind că era situat chiar în centrul orașului aprope de cazarea noastră era un mare atu.

Trimis de robert in 10.10.22 16:36:52
Validat / Publicat: 10.10.22 19:04:38
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ASIA - ALTE LOCURI.

VIZUALIZĂRI: 193 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P17 un profesor trăsnit

[10.10.22 19:04:08]

Mutat în rubrica "Alte locuri unde am mâncat în Pakistan, #EXCURSII si CALATORII" (nou-creată pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER UndeMâncăm]

webmasterPHONE
[10.10.22 19:39:54]

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

robertPHONEAUTOR REVIEW
[10.10.22 20:42:55]

@webmaster: mersi frumos

[10.10.22 22:58:11]

@robert: Ma gandeam la iacul calarit de dom' profesor si culoarea verde a mobilierului, oare din cauza asta a murit iacul? a mancat ceva nepotrivit bazandu-se doar pe culoare? . Ti-e clar ca glumesc, insa e un verde de te ia de ochi, insa mai apoi m-au luat de ochi farfuriile voastre si ma gandeam ce bombe calorice aveati voi acolo, si cat de ispititoare erau .

Cat despre restul primit parca te si vedeam si pe tine dar si pe ei

, le-a stat inima in loc, noroc ca i-ai linistit repede. Sa va fie de bine, votat cu mare drag.

mishu, robert