ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.09.2022
Familie
2 AD. + 2 COPII -- v: 3,5
BUN

Sejur reusit!

Dupa lungi cautari si dupa ce am citit o sumedenie de evaluari de pe Booking.com, am ales acest complex, luand in consideratiune lipsurile care le-am intalnit anul trecut la un alt Complex, atentie acela era de cinci stele si care nu faceau cinste de loc acelor stele.

Asa ca incarcati cu intreaga familie am plecat cu masina personala pe ruta Bucuresti - Ruse - Sveti Vlas. Atentie mare insa daca waze-ul va conduce spre Burgas direct sa tineti cont ca desi drumul este foarte pitoresc, este totusi plin de asfalt stricat sau mai bine spus erodat, ce iti va solicita la maximum planetarele si articulatia.

despre SERVICII

Ajunsi in Complex esti cazat destul de repede si poti incepe sa explorezi zona, care nu este extrem de intinsa, insa este frumos aranjata.

Personalul - cel de la Receptie si cel de la Restaurant, precum si cameristele jos palaria, de nota 10.

Personalul de la paza. Ziceai ca-i bati tot timpul, erau extrem de nepoliticosi. Nu stiu, daca asa erau doar cu romanii, insa cel putin fata de mine au fost extrem de nepoliticosi, tot timpul dadeau ochii peste cap, erau paznici mai avansati in varsta, care se vedeau dupa ei ca se saturasera de munca. Desi cuvantul pare urat el defineste cel mai bine starea lor. Au un sictir pe ei incat iti vine sa nu-i abordezi nici macar cand trebuie sa-ti deschida poarta spre a pleca sau a parca, dupa caz. Dar asta am intalnit-o mai cu seama la bulgarii, care nu stiu nicio limba straina, preiau atitudinea asta pe care in general la slavi am intalnit-o, latini sunt mai vorbareti in general, atitudinea inabordabila de lasa-ma sa te las.

despre CAMERE & COND. CAZARE

1. Curatenia - de mult n-am mai vazut, nici macar la hoteluri de 5 stele asa o smotruiala cum se face aici. In fiecare zi erau schimbate prosoapele, articolele de baie la fel, spalat pardoseala, schimbat asternuturile la 2 zile, curatenie pe balcon, sezlongurile spalate zi de zi cu detergent, nu doar stropite cu apa, curatenie pe plaja zilnic, treceau angajetele din Aparthotel si adunau diferitele mici ambalaje lasate la intamplare de turisti.

2. Camera - desi nu era mobilata cu cine stie ce, era realizata cu bun gust si utilata cu tot ce aveai nevoie.

3. Amuzant, insa benefic la TV-ul din camera prinzi si un post romanesc PRO TV. Daca ai chef si timp sa te uiti la televizor.

4. Internetul este gratuit, semnal bun pe intreg cuprinsul Complexului, dar cum ai iesit de pe poarta, fie la plaja sau langa gardul cladirilor semnalul este bruiat, deci pierdut. Atentie, insa veti primi patru useri si cu aceiasi parola / per apartament. Practic noi fiind patru cazati, ai la dispozitie un singur dispozitiv / persoana, pe care il poti folosi. Sunt convins ca aceasta politica este destinata a mentine banda destul de accesibila pentru toti.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mancarea este diversificata si nu se poate sa nu gasesti ceva pe placul tau. Locuri la restaurant sunt destule. Iar orele de masa sunt accesibile, astfel incat sa nu trebuiasca sa faci totul pe fuga. Spre exemplu micul dejun era intre orele 8-10 AM, noi nu am avut pranz, dar cina, spre exemplu era intre orele 6-8 PM.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Amplasare - este exact pe plaja. Atentie plaja este perfecta pentru familiile cu copii mici, intrarea lina in apa si nisipul curat sunt atuurile.

Plaja - foarte curata, era destul de mica, insa aveai unde sa te asezi.

Lipsa internetului pe plaja este un mic inconvenient.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Animatorii erau activi pe intreaga perioada a zilei, ba un polo, ba un darts, diferite mici activitatii inventate de ei, de exemplu strangeau scoici intr-o galetusa de plaja si apoi ii puneau pe toti de la piscina sa aleaga un numar, cel a carui numar se apropia de cel real al sumei scoicilor din galetusa prima un cocktail gratuit.

Seara, dupa cina, pentru o jumatate de ora toti copii dansau alaturi de animatori diferite dansuri pentru cei mici, gen Baby Shark, parinti stiu ce vorbesc sau cantece asemanatoare. Au pus intr-o seara un intreg repertoriul din Gasca Zurli.

Trimis de JHB in 20.09.22 00:24:11
Validat / Publicat: 20.09.22 06:32:29

VIZUALIZĂRI: 2809 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (JHB); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[20.09.22 06:32:01]

Bun revenit pe site, cu impresii, după foarte mulți ani

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 09417&hid=19031.

resita2009
    [20.09.22 08:18:20]

@JHB:

exact aceeasi problema am intalnit-o si eu in 2021 cand am fost in Constantin si Elena, erau 2 persoane peste 65 de ani care efectiv dormeau pe ele, eu in review le-am facut" babe" si mi-am asumat acest lucru.

stiu ca, pensia e mica ca peste tot si oamenii au nevoie de un ban in plus dar nu pe timpul meu, am doar 7 zile de relax si atunci sa prinzi angajati din astia... nu e ok.

[20.09.22 09:00:05]

@resita2009: Nu comentez prea mult pentru ca si pe mine in curand multi ma vor face baba (poate deja o fac ), insa si mie imi vine de multe ori sa ma exprim asa ca sa nu ii jignesc mai mult si ai dreptate, in situatia in care vrei sa mai faci ceva, nu te razbuna pe cel ce ar trebui sa beneficieze de serviciile tale, nu este el de vina, insa daca stam sa ne gandim putin, si noi facem asta de multe ori in viata de zi cu zi, daca la serviciu ne supara seful, pe el (cel putin in fata) nu ne putem varsa nervii si atunci o facem pe altii pe care ii consideram "mai slabi" asa incat rabufnim in trafic sau cel mai rau, acasa pe familie. Dar ai dreptate, in vacanta ma astept ca nimic sa nu imi strice cheful. si am mai observat ceva, astfel de frustrari tin de oamenii mai modesti care nu si-au depasit conditia si isi varsa frustrarea lor pe altii, si aici ma gandesc la o intamplare in Austria, am stat 3 ani si 8 luni, o singura data am avut probleme cu un paznic care nu m-a lasat sa intru intr-o institutie publica (la sanatate) pentru ca nu i-am vorbit in germana, si am fost nevoita sa plec, apoi corespondenta s-a realizat pe mail, cu foarte mare amabilitate.

Asa ca nu e vorba doar de natie, ci si de calitatea omului.

[20.09.22 09:03:26]

@JHB:

Personalul de la paza. Ziceai ca-i bati tot timpul, erau extrem de nepoliticosi..... erau paznici mai avansati in varsta, care se vedeau dupa ei ca se saturasera de munca. Desi cuvantul pare urat el defineste cel mai bine starea lor.

Da, te-ai exprimat elegant privind varsta lor, si se vede ca problema nu este la tine (atitudine sau altele care sa ii faca sa se comporte asa pentru ca in rest ai fost multumit de tot) ci asa cum am raspuns in ecou si catre @resita2009, e vorba de calitatea oamenilor.

Bine ca in rest a fost totul bine si ar fi fost si mai bine daca ne puneai si niste poze.

Felicitari, votat cu mare drag.

doaceaPHONE
    [12.03.23 17:28:11]

Buna,

Am inteles ca plaja nu e amenJata cu sezlonguri. Am vazut ca sunt umbrele doar. Daca vrei ceva de baut pe plaja care e barul ' de proximitate' ?

Parcarea e gratis? Sunt destule locuri?

Mulțumesc

myk007
    [26.09.23 16:24:09]

@doacea: Anul acesta, iulie 2023, pe plaja la care ajungeai coborand din curtea resortului Premier Fort Beach nu era nici o umbrela.

Te poti aseza cu cearceaful, la liber.

Cel mai apropiat bar era cel al plajei din partea dreapta (cum te uti la mare): acea plaja este dotata cu sezlonguri si umbrele (contra cost) si este deservita de un bar.

[26.09.23 16:41:42]

@myk007: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

manitu
    [21.01.24 00:37:09]

nu crezi ca traim prea putin sa ne sufocam de pe urma vitezei sau lentorii unor paznici... ? (paznici bre nu ingineri ))

doacea, manitu, mishu, myk007
    Alte impresii din această RUBRICĂPremier Fort Beach / Fort Club Hotel: