ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2022
JUL-2022
Familie
EXCELENT

Oaza de relaxare in Turcia

Am rezervat din februarie biletele la mare print-o agentie.

Calatoria cu avionul a fost placuta, am facut 1 h 40 min, iar apoi am fost preluati de autocar, unde am mai facut o ora pana la hotel.

Hotelul este catalogat la fiind de *****, dar noi totusi i-am fi oferi ****.

despre SERVICII

Personalul a fost amabil si ospitalier.

Noi am ajuns in jur de ora 10, am servit micul dejun si apoi am asteptat pana la ora 14 sa mi se predea camera.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Usa camerei se deschide cu cartela (atentie sa nu uitati cartela in camera si sa inchideti usa din greseala). Aerul conditionat, merge chiar daca este scoasa cartela.

Camera are mobilier nou, este un pic mai mica, dar este rezonabila.

Noi am stat la etajul 2 si se facea curat zilnic, se schimbau prosoapele, lejeria, etc. Doar ca la etajul 4 unde a stat o alta familie au intalnit o doamna care nu prea le facea, depinde ce noroc ai.

Camera, desi era la sosea si se mai auzea pe seara din cand, in cand o masina, am putut dormii foarte bine.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Restaurantul mare, spatios.

Mancarea diversificata, ca deobicei la cina sunt mai multe prajituri ca la pranz, dar asta am observat ca e o "politica" generala a hotelurilor, probabil au observat ca seara se mananca mai mult...

Aveai tot timpul ceva de mancat, aici ma refer intre orarul meselor, mai existau diverse gustari cu program stabilit: inghetata, hot dog, shaorma, grofe, etc.

Programul meselor l-am afisat in galerie.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

De la hotel mi s-a oferti cartele cu care mergeam la SPA si ni se ofereau prosoape pentru plaja (cate unul de fiecare persoana)

La mare pe jos faceam in jur de 10 minute (pentru noi era destul de aproape), iar putina miscare nu strica. Dar pentru cei care erau mai comozi, hotelul pune la dispozitie o masina (un maxi-taxi) cu un program stabilit de la 08:00 pana la 18:00 cu pauza de masa (12.30-13.00) care sa-i duca la plaja.

Plaja este amenajata, curata si ingrijita, iar sezlongurile erau incluse in pret si nu mai aveai stresul lor. Barul se afla pe plaja in apropiere, doar ca la acest bar nu au bauturi sofisticate (cocteiluri - pe acestea in schimb le-am gasit la bar la piscina), la bar gasesti: cafea, apa plata, apa minerala, sucuri acidulate/ neacidulate, ciocolata calda, etc.

Inainte de a ajung la plaja se afla un mic restaurant unde poti sa mananci in functie de programul lor. (vezi pozele din galerie)

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Piscina este foarte mare si incapatoare, ce mi-a placut este faptul ca piscina are 1,20 h si 1,40h si pot sa ating si eu cu picioarele fundul bazinului fiindca sunt mai miniona.

Curtea frumos amenajata, ingrijita si un loc minunat de relaxare atat de zii cat si pe seara.

Locul de joaca, este frumos, atat ce nu-mi place ca nu este indragit, iar ziua este numai soare in acea zona, este de recomandat seara.

Amintatii: in fiecare seara se organizau aminatori pentru copii, iar dupa urma un spectacol pentru adulti cu diferite stiluri de dans sau spectacol de amuzament.

Shoppring: m-am mai vazut pana acum atatea bazaruri cate am gasit in acesta statiune. Primul pe care l-am vazut este imediat cum iesi din hotel in dreapta si m-am bucurat foarte mult cand l-am vazut, cat de mare era, mai ales ca eu sunt fac bazaruri. Apoi am mai mers in fata si am dat peste inca doua bazaruri la fel de mari, iar in alta seara am facut la stanga si mai mai mers un pic de acolo si am dat peste un alt bazar. Ce m-a surpins este ca in aceste bazaruri se punea accent pe comercializarea de haine, imitatii de firma, iar magazine cu suveniruri erau mai rare.

In aceste bazaruri, fac reclama si la excursii extra $ in diferite locatii prin imprejurimi, iar ce m-a indignat a fost faptul ca cei de la agentia noastra fata de agentiile lor vindeau aceste excursii cu un pret mai mare.

Wifi am avut si in camera, dar cei drept ca mergea putin mai greu.

Acesta a fost parerea mea, poate prea critica sau nu, dar o data ce mergi in mai multe locuri incepi sa faci comparatii, daca vrei o poti lua in considerare sau nu.

Vacanta placuta!

Trimis de delinyka in 10.08.22 14:59:16
Validat / Publicat: 10.08.22 15:45:12
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Naias Hotel / HANIOTI [KASSANDRA], GRECIA, Aristoteles Holiday Resort & SPA Hotel / OURANOPOLIS [ATHOS], GRECIA, Palm Beach Hotel / NISIPURILE DE AUR, BULGARIA, Sol Luna Bay Resort Hotel / OBZOR, BULGARIA, ETC.

VIZUALIZĂRI: 2525 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (delinyka); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P40 Mancarea la restaurant

[10.08.22 15:44:19]

Foarte bun & echilibrat review-ul

[10.08.22 19:22:58]

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

M'LiviuPHONE
[10.08.22 21:03:32]

Felicitări. Chiar dacă hotelul l-ati catalogat de 4* observ ca v-ati simțit foarte bine. Am studiat si pozele si mi - au plăcut. De asemenea faptul ca ati ajuns devreme la hotel in prima zi înseamnă un plus fata de experienta Turcia 2019 cand ati ajuns seara.

Prețul iar este unul foarte bun având in vedere ca ati fost 3 persoane pe avion. Dacă am înțeles bine copilasul are 2 ani impliniti si automat ați plătit biletul întreg.

Toate cele bune și vacante frumoase!

delinykaAUTOR REVIEW
[18.08.22 17:39:59]

@webmasterX: E ok

delinykaPHONEAUTOR REVIEW
[29.10.23 05:54:50]

@m liviu*: Mulțumesc, asemenea!

delinyka, M'Liviu, Yoda