ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.07.2022

Sub orice critică
Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Dezamăgitor…

Am decis, împreună cu iubitul meu, să mergem la mare anul acesta într-o stațiune care să nu fie așa aglomerată și cu mult haos, în care ne putem relaxa în adevăratul sens al cuvântului.

Așa că, el a început căutările și a găsit acest hotel intitulat “Aida” situat in stațiunea Saturn (o stațiune în care nu am fost niciodată, despre care auzeam atunci când eram copil ca e ff plictisitoare și urâtă, dar acum am zis totuși să încerc o experiență cu totul diferită), mi a arătat pozele și ce credeți? Mi a plăcut ceea ce am văzut în poze + mic dejun, la un preț destul de avantajos, așa că am făcut rezervare pentru 5 nopți prin booking.

despre SERVICII

Ajungând la hotel, deși știam că check in-ul are loc la ora 18:00 (ceea ce mi se pare aberant, din moment ce check out-ul este la 12:00) am încercat totuși să vorbim cu băiatul de la Recepție (poate aveam noroc să fie vreo cameră liberă), însă ne-a zis că trebuie să mai așteptăm.

Ne-am conformat și am plecat să mâncăm ceva, însă la plecare am auzit discutând două doamne, care păreau destul de nemultumite, spunând că vor să anunțe DSP-ul. Sincer, mi s a părut destul de ciudat! Ulterior, am întâlnit alte persoane nemulțumite care doar își voiau banii înapoi...

despre CAMERE & COND. CAZARE

Referitor la camera în care ne-am petrecut cele 5 nopți și 6 zile în "minunatul" nostru concediu, nu am niciun cuvânt de laudă! Am înțeles că-s două stele, că nu e renovat hotelul, că prețul este pe măsură și camera mică (știam că nu merg în lux), dar mi se pare deplorabil faptul că nu a schimbat nimeni cearceaful de pe pat, iar de prosoape nu mai spun...

Conducerea acestui hotel, din punctul meu de vedere, este foarte zgârcită și nu se gândește decât la profit, iar turiștii care vin la relaxare trebuie să locuiască în mizerie, având în vedere că totuși ești la mare și nisipul e în floare...

Așteptam în fiecare zi să mă înapoiez de la plajă să văd dacă ne-au fost schimbate cearceafurile și prosoapele, însă am rămas profund dezamăgită de fiecare dată...

Văzând cameristele prin preajmă (despre care nu am avut o părere prea bună și mi am dat seama din start de ce era praf peste tot prin camera atunci când am intrat prima dată în ea), am mers să le cer prosoape și evident, să le ofer pe cele murdare, însă mi s a spus sec ca n au prosoape și ca mi pot da mici... pai ce poți face cu un prosop minuscul, serios vorbind?

Deci, din punct de vedere al curățeniei, care după părerea mea este cea mai importantă, sunt jalnici!

Singurul avantaj al acestui hotel îl constituie faptul că este fff aproape de plajă, la 2-3 minute, dar dacă nu e curat, e degeaba...

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Despre micul dejun, ce pot spune? A trebuit să stăm la o coadă infernală în fiecare dimineață pt a mânca repede ceva și a fugi la plajă...

După 2 zile, din cauză că majoritatea oamenilor erau nemulțumiți, au decis să se "reorganizeze". Cum? Au mai adăugat o persoană la măsuța cu "bilete" și au mai făcut un rând de mese în interior de unde te serveau, pt a merge mai repede treaba ???? Ba chiar erau ei revoltați pt că erau anumite persoane mai în vârstă care se mișcau greu și țipau la ei... de parcă noi turiștii am fi fost vinovați că ne luăm de mâncare...

Ulterior, în următoarele zile am descoperit cum se proceda de fapt, trebuia să vii de la 7 și ceva, ca la 7jumate să poți intra primul, să mănânci ceva și să fugi la mare. În caz contrar, stăteai la coada aceea imensă, ori veneai mai târziu și era liber ????

Au o organizare fff proastă cu privire la acest aspect... În loc să avem brățări care să dovedească faptul că suntem cazați la acest hotel și și că avem all inclusive/mic dejun, conducerea ne a pus să stăm la coadă pentru a semna și pt a primi bilețel pe care ne scriau câte persoane suntem... De ce? Pentru ca e mai ieftin așa.

Referitor la mâncare? Aceeași în fiecare zi, cu rație și evident, nu foarte grozavă ????

În prima seară am ieșit la restaurant, pt că ne-a atras atenția un panou pe care apărea că ar fi un spectacol cu diverși artiști (bineînțeles că nu avea dată), asta probabil ca să te atragă la ei, dar nu a fost decât un domn care a cântat 3 melodii populare si, cam atât...

În altă seara, am dorit să mâncăm paste quatro formaggi si nu am găsit nicăieri, însă mi am amintit că văzusem în prima seară în meniul lor că ar avea si am mers din nou la restaurantul Aida. Ce credeți? Nu cred că am mâncat în viața mea paste mai proaste decât acestea! Nu cred că au pus nici măcar un fel de brânză, aveau doar gust de smântână...

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja este fff bine organizată, micuță și curată. Pot spune că din toată vacanța asta, doar la plajă a fost extraordinar de frumos, iar apa este curată și nu te lovești de pietre.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Distracție? Cu siguranță nu putem vorbi despre așa ceva în acestă stațiune! Este doar de relaxare și atât.

Recomand restaurantul "Antik" unde au mâncare f bună și încă o autoservire în colțul intersecției, aproape de hotelul "Aida".

În rest, dacă dorești distracție te duci în alte stațiuni. Aici totul se inchide în jurul orei 00:00.

Trimis de Turist2022 in 31.07.22 14:04:36
Validat / Publicat: 31.07.22 14:54:23
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SATURN

VIZUALIZĂRI: 796 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Turist2022); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[31.07.22 14:53:37]

@Turist2022: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... =108498&hid=854.

neimportantPHONE
[31.07.22 16:40:15]

@Turist2022: ehe, draga moșului! Unde nu am eu anii tăi? După prima zi, după ce am văzut oferta și condițiile, în urmă cu fro' 20 de primăveri, ne închideam în cameră, cu o sticlă de Grasă de Cotnari și cu hamsii fripte, nu ne mai păsa de condiții, prosoape, meniuri. După ceva timp, s-a născut fie-mea. Carpe diem!

cris1982PHONE CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[31.07.22 18:04:33]

@Turist2022:

Încă de la început ai spus că ai ales această stațiune pentru relaxare. Nu te-ai relaxat? Nu înțeleg de ce ai dat o notă atât de mică la capitolul„Distracție și relaxare' ' .

Știi și tu că dacă dorești distracție trebuie să te duci în altă parte.

Bieții pensionari, nici ei nu s-au putut relaxa din cauza tineretului. ???? Eu cred că nu ar trebui amestecate categoriile de turiști și fiecare să se ducă unde este de el, ca să fie toată lumea mulțumită.

Pe de altă parte, are dreptate și @zapacitu. Prea multe hibe ai observat, anormal pentru vârsta ta. ????

Turist2022PHONEAUTOR REVIEW
[01.08.22 07:46:19]

@cris1982: Nu știu ce ați înțeles dvs din ceea ce am scris eu referitor la cei vârstnici. Nu cred că am deranjat, noi tineretul, pensionarii sau pe oricine altcineva, dimpotrivă am tratat pe toată lumea cu respect și dacă a fost nevoie să le sărim în ajutor sau sa le cedăm vreun loc, am făcut-o cu drag. Comentariul meu a fost strict legat de altceva. Așa că vă rog frumos să citiți cu atenție, să înțelegeți mesajul și apoi să vă dați cu părerea.

Eu pur și simplu mi-am spus părerea legată de cum am fost tratați și nu am glumit, exagerat sau am jignit pe nimeni cu absolut nimic.

Turist2022PHONEAUTOR REVIEW
[01.08.22 07:51:42]

@zapacitu: Hei, cam așa am procedat și noi. Nu pot spune că ne a păsat într-un mod excepțional de lucrurile pe care le ați enumerat dvs, am încercat să facem abstracție, dar consider că, un minim de igienă tot trebuia să existe.

Iar să zicem că noi ne am putut adapta condițiilor și am făcut față cu brio, fără a supăra sau deranja pe nimeni (mai degrabă cei mai în vârstă erau revoltați de felul cum decurge intrarea la micul dejun și alte lucruri), dar există și alte persoane care sunt mult mai pretențioase. O zi bună!

cris1982 CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[01.08.22 12:40:39]

@Turist2022:

Eu eram distrată de comentariul lui @zapacitu şi mi-a venit să fac şi eu o glumă referitoare la diferenţele de atitudine/comportament/pretenţii ale turiştilor în funcţie de vârsta lor. Văd că nu mi-a ieşit. Nu la voi m-am referit când am zis„tineretul' ' . N-are rost să o lungesc acum să explic ce am vrut să zic. Dacă nu mi-a ieşit gluma... asta este!

Alegeri inspirate pe viitor şi vacanţe cât mai frumoase! Şi aşteptăm să împărtăşeşti impresiile cu noi!

cris1982, neimportant, Turist2022
Alte impresii din această RUBRICĂNeko Hotel (ex Aida) :