ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.07.2010
JUL-2010

Către satisfăcător
Către satisfăcător

Salut

va salut pe toti, eu tocmai ce am venit pe 12 07 2010 din acesta puscarie de hotel.

este cred ca unul din cele mai slabe hoteluri din sunny beach. cred ca este de cel mult 3stele.

mancarea este praf, toate cele 3 mese, sucuri diluate la maxim. barul din gradina plin cu cei cazati in amfora. tot ce se gaseste acolo este diluat la maxim.

plaja la circa 200 m de hotel, au cica plaja lor dar trebuie sa platesti 12 leva la receptie. am parcat masina in fata hotelului nimeni nu mi a spus ca se plateste 5 leva pe zi am platit la plecare.

piscina interioara foarte mica, 4 sezloange. sauna se plateste parca 5 leva pe ora. piscina exterioara este cat de cat ok, dar prea putine sezloange. care cred ca se ocupa de la ora 6. camerele sunt ok, curatenia ok.

una peste alta este totusi un hotel scump, cu servicii de cel mult 3 stele. este un hotel de evitat.

ROMANI, ALEGETI BINE, HOTELUL LA CARE VRETI SA MERGETI ACESTA ESTE PRAFFFFFFFFFF!

Trimis de martin in 13.07.10 13:15:20
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: hotel azalia

VIZUALIZĂRI: 2128 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (martin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 piscina hotel imperial
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[13.07.10 13:19:46]

sal, daca este praf de ce ai notat cazarea la 90% , si serviciile 80%? Eu zic ca te cam contrazici .

[13.07.10 13:21:15]

iar de piscina interioara in 7 zile cat am fost niciodata nu am vazut cele 4 sezlonguri ocupate .

[13.07.10 13:32:46]

pur si simplu nu am bagat de seama dar este un hotel slab

[13.07.10 13:36:49]

martin, te rog ca data viitoare cand mai postezi un review sa folosesti si semne de punctuatie precum punctul (.) si virgula (,).

in forma initiala review-ul ar fi fost pur si simplu aproape imposibil de citit, am trecut putin prin el pt a-i dat o forma cat de cat. daca toti userii ar scrie asa ar trebui o armata de wembasteri care sa se ocupe doar cu corectat.

merci pt intelegere!

[13.07.10 13:39:41]

ok dar sunt un pic cam suparat de acest sejur

laura_bodysoul
    [13.07.10 13:51:40]

Sper sa nu fie chiar asa cum zici, altfel chiar voi regreta ca am luat bilete aici...

Pff... e primul feedback negativ referitor la Hotel Imperial... pana acum am auzit numai cuvinte de lauda... atat pe forumul acesta, cat si pe cele straine.

Mi se pare un pic ciudat ce spui despre mancare in conditiile in care toti ceilalti turisti au laudat mancarea la maxim...

Cat despre parcare... era de asteptat... peste tot e scris de cei '5 leva' ceruti pt parcare.

In fine, gusturile nu se discuta, imi pare rau ca nu te-ai simtit confortabil...

[13.07.10 14:08:19]

credema masa este foarte proasta, am un copil de 4 ani si nu am avut aproape ce sa ai dau, nu tu un gratar doar niste mici foarte naspa, un fum pe terasa de nu poti sa respiri ciorbe cu porumb, castraveti murati, si sunca de la masa de dimineata etc. etc

[13.07.10 14:14:39]

ai grija cum lasi camera la plecare, nu iti dau buletinele sau pasaportul pana nu verifica camera, uni turisti care au fost cu mine in aceasta perioada, iau pus sa plateasca o perie de wc 1, 5 leva, eu nu sunt multumit de camere sau de hotel doar de servicii

[13.07.10 15:24:35]

ptr laura: buletinele si pasapoartele ti-le dau a doua zi, nu trebuie sa mergi decat la receptie sa le ceri.

Gratar se face in fiecare seara, "frigarui" o sa vezi. Din punctul meu de vedere nu ai de ce sa-ti faci griji.

Normal nu poti multumi pe toata lumea dar eu zic ca isi merita cela 4 stele.

adisan61
    [13.07.10 15:46:36]

cunosc foarte bine bucatarie bulgaresca si dintr-un punct de vedere ai dreptate: exista si mancare mai buna! dar mergi la o terasa si vezi care sunt preturile! din punct de evdere al raportului calitate-pret, serviciile au fost foarte bune!

asta e parerea mea!

vladex
    [13.07.10 16:00:06]

De acord cu @banal.Nu ai de ce sa iti faci griji Laura,eu am fost cu doi copii anul acesta ptr.a doua oara.Este suficienta si diversificata mancarea.Intr-adevar gusturile nu se discuta.Eu nu am vazut pe nimeni ocupand ''sezloange''la 6 dimineata!Nu stiu cu ce a facut comparatie @martin.Nu o sa regreti!

laura_bodysoul
    [13.07.10 17:38:05]

Multumesc mult pentru sfaturi,fie ele incurajari sau nu. In privinta ciorbelor cu porumb..nu-mi fac probleme...asa se prepara mancarea slavilor..si sarbii fac niste ciorbe delicioase cu porumb..Nu sunt pretentioasa la mancare, dar nici nu vreau sa constat ca am dat banii aiurea. Astept noi pareri,sunt cu ochii pe forum zilnic!

O vara frumoasa tuturor!

adisan61
    [13.07.10 19:50:46]

pt laura_bodysoul; sunt connvins ca vei reveni anul viitor pe litoralul bulgaresc! Aloca timp si bani pt. nessebar!:}

manuelaa
    [15.07.10 04:48:45]

Am ramas socata cand am citit cele scrise de Martin.

Daca s-ar fi dus in Mamaia la un anume hotel de 4 stele (nu-i dau numele) cu all inclusive, ar fi mancat doar de 3 ori pe zi, nu toata ziua, ar fi costat dublu, nu ar fi avut nici piscina interioara, nici camere mari, nici halate de baie si nici prosoapele nu i s-ar fi schimbat atat de des..... Am fost criticata ca am fost cam "agresiva"in descrierea mea facand referire si la ce spuneau altii. Sper ca acum sa ma intelegeti.

La Imperial nu era NIMENI in piscina interioara, NIMENI cand am fost eu, toata lumea era in cea exterioara si era super ok. Iar piscina nu este facuta pentru a organiza concursuri de inot...Dar ma rog...Nu mai comentez ca iar primesc observatii de la webmaster..

Mancarea este foarte buna. Laura, mergi cu incredere. Eu am fost cu copil mic si a mancat de toate, nu a avut nici o problema, sunt toate proaspete si nici nu ai timp sa gusti din atatea feluri variate. Mancare din belsug!

Si acum ultima observatie: PASAPOARTELE ti se dau a doua zi . Te duci la receptie si le ceri.

Nu-ti retine nimeni pasaportul pana pleci, nici vorba de asa ceva.

Eu m-as mai duce tot acolo la anul si tot la acelasi hotel, mie mi-a placut la nebunie vacanta aici, dar fiecare are parerea lui. Hotelul este situat foarte bine, ai o vedere superba spre Oasis si se vede atat de frumos Nesebar...Pe zi ce trece mi se face si mai mult dor...

PS: Marele avantaj al hotelurilor din Bulgaria sunt camerele si balcoanele mari dar in primul rand faptul ca balcoanele prezinta siguranta pentru copii (am studiat toate balcoanele din statiune - toate sunt inalte). La noi in Romania hotelurile sunt proiectate foarte prost, au spatiul acela gol jos pe unde copilul poate cadea sau se poate apleca cu usurinta peste balcon.

[15.07.10 23:31:14]

Voi merge si eu, intre 20 si 27 la acest hotel. Nu-mi fac probleme fiindca m-am documentat bine inainte de a-l alege. Stiu cam ce ofera si (zic eu ca) nu am pretentii nerealiste. Mofturosi nu suntem, asa ca sigur ne vom simti bine. Pana la urma, reusita unui sejur tine 90% de propria persoana.

[15.07.10 23:55:51]

nu te astepta la aur pe pereti dar iti zic ca te vei simti bine , tratat ca un om ce la el in tara nu va fi poate niciodata.

[15.07.10 23:57:39]

Da @banal, stiu sigur ca ne vom simti excelent! Acum, ca vor fi si aspecte care vor lasa de dorit nu e problema, trecem usor peste tot ce e negativ. Imi place sa vad partea plina a paharului, de obicei!

[22.07.10 16:05:47]

Noi ajungem pe 26 acolo,te rog spune-mi ce impresie ti-a facut?E totul ok?

[25.07.10 01:54:46]

@Ditza. NU, NU, NU!!! E ultima data cand mai merg in concediu in Bulgaria de buna-voie si nesilita de nimeni. O sa scriu mai multe in review-ul pe care intentionez sa-l scriu. Trebuia sa revenim pe 27, insa nu am mai dorit sa mai stam. In afara de faptul ca aproape 3 zile nu am avut electricitate decat 4-5 ore in 24 de ore, restul petrecandu-ni-l in intuneric si doar cu serviciile care puteau fi onorate fara a fi necesara electricitatea (adica foooarte putine), hotelul este prost organizat, camera pe care am avut-o se incadreaza cu multa intelegere la 3 stele, iar atitudinea bulgarilor EXECRABILA! M-am simtit ca un cersetor - si asta pe banii mei!

Iar asta a fost cel mai greu de suportat.

Desigur, tot ce am scris aici este parerea mea, intamplarile pe care le-am trait vor fi expuse detaliat, voi atasa si fotografii graitoare.

Am plecat in aceasta statiune si am ales acest hotel dupa indelungi cercetari si am fost convinsa ca va fi totul bine. Nu sunt un om absurd si nu ma duceam la pomul laudat cu sacul. LA 610 euro nu aveam pretentia sa primesc masaje gratuite si nici caviar, insa daca ndrazneam sa cer de 2 ori una dupa alta un pahar de suc pentru simplul motiv ca nu-mi ajungea unul odata faceau bulgarii fete-fete, pufaituri, oftaturi, ochi dati peste cap - si o sa constati ce paharele de suc au, in genul celor folosite la petrecerile pentru copii.

Sunt f obosita acum si imi pare rau ca nu apuc sa scriu review-ul acum sau maine, insa cat de repde voi putea o voi face.

Daca sunteti genul mai nepasator, care nu pune la inima, poate va veti simti bine. Eu nu am putut, imi pare sincer rau! E prima data cand ma intorc mai repede dintr-o vacanta asteptata demuult!

Distractie placuta si vreme frumoasa!!

[25.07.10 16:56:32]

Ei asta da incurajare tinand cont ca plec deseara spre hotel. Mersi muuuult... sper sa fiu mai norocoasa... oricum e cel mai ieftin concediu de pana acum... asa ca nu am asteptari ridicol de mari.

[25.07.10 16:59:52]

Ceva de bine poate imi spui sa nu plec atat de ingrijorata.

adymxs*
    [26.07.10 19:29:43]

fratilor nu mergeti aici va pierdeti banii si timpul aiurea , mai bine stati acasa ........

[27.07.10 20:57:29]

Sunt la hotel imperial, si sunt multumita de ceea ce am gasit... raport pret-calitate... supeeeeer ok!!! Si stiu ce inseamna si concediu de 2000 de euro si credeti-ma nu e atat de rau pe cat scriu unii. Mancarea e buna si indestulata, camra f. curata si spatioasa plaja e frumoasa, iar statiunea e linistita si interesanta. Nu se compara nimic cu litoralul romanesc si aici ma refer la hotelurile de 4 stele reconditionate haotic de catre romani.

SALUTARI DIN IMPERIAL!!!

[27.07.10 21:20:16]

Ma bucur sa aud cuvinte din nou frumoase despre hotelul imperial, eu m-am si mirat cum pot sa se schimbe lucrurile in mai putin de o luna, dar se pare ca unii dintre noi cei care am fost acolo au un ALTFEL mod de viata cu standarde mai inalte de 4*. Concediu placut si mult soare.

adymxs*
    [27.07.10 22:25:51]

ditza daca tu consideri ca ceea ce primesti e mancare buna... inseamna ca sunt dus eu sau poate sa fi schimbat bucatarul intre timp ceea ce nu cred, sa ne spui si noua cand vezi un gratar la culoare si ma refer la pui sau porc ca eu am vazut numai niste chiftele din carne tocata cine stie de cand sau un fel de mici care nu aveau nici macar gust de vreun fel de carne... ma rog gusturile la mancare nu se prea discuta, iar bauturile sunt foarte ok, nu??? mai ales e un chelner cika la barul de langa piscina cu o fata acra care oricum da sms-uri toata ziua si nu are mai nimic de baut. Iar marea e plina de alge nu stiu cum o vezi tu asa ok.

Iar ptr banal ii transmit ca nu avem astia care am scris de rau standarde inalte, pur si simplu eu am relatat exact ce a fost acolo iti spun tie si la oricare citeste, daca mi-ar da gratis un sejur acolo m-as duce numai pentru camera care este super ok nota zece.

[27.07.10 22:41:03]

Fiecare are punctul sau de vedere.

Pentru mine este jenant sa cer 2 pahare de suc daca asa vreau si sa mi se raspunda cu fete-fete si ochi dati peste cap.

Este neplacut sa mananc mancarurile semi-reci cand acasa nici ciorba de loboda nu o mananc rece. Este aiurea sa astept 25 de minute 2 clatite dimineata (cand suntem 3 membri ai aceleiasi familii) cand la alte hoteluri (hotelul Victoria, de exemplu, unde a fost prietenul nostru cel mai bun cu familia) sunt stive cu sute de clatite si tavi de un metru cu felii de pizza pe care le iei cand doresti si cate doresti, fara a ti le contoriza nimeni si fara a te umili ca iei prea multe (adica 4! ) in situatia in care nu doresti ca toti membrii familiei tale sa stea la coada, ci sa manance si ei linistiti masa. In review-ul pe care il voi scrie am precizat pe larg aspectele care m-au deranjat.

Este aiurea sa termin de mancat micul-dejun la 10.30 si apoi sa fug la 12.45 la masa ca sa prind pranzul (conform programului hotelului, fiindca asta nu s-a intamplat niciodata, caci am cumparat mancare, ceea ce in mod normal nu ar fi fost necesar). M-a deranjat nepasarea si felul de a se comporta a 80% din angajatii hotelului. In afara de tipii de la barul din hotel, de la parter si o domnisoara foarte draguta de la cabana unde se servea snack-ul, in rest toti si-au jignit cel putin prin gesturile facute clientii (pe noi si altii pe care i-am vazut).

Daca pentru oricine altcineva este acceptabil sa ti se smulga paharul din mana fiindca il ceri pe al doilea, pentru mine nu a fost. M-am simtit foarte prost. Fapt pentru care a doua zi m-am prezentat cu sticla de Pepsi la masa. Si iar am observat fete-fete...

La barul de pe plaja tipul a fost foarte OK in prima zi, apoi a fscut numai figuri, numai strambaturi cand ceream in minusculele pahare apa minerala de mai multe ori, fiindca am prins zile calduroase si am simtit nevoia sa beau apa multa. Impusca-ma, dar asa sunt eu, la plaja beau minim 1 litru de apa, fiindca mi-e cald, pur si simplu si ma deshidratez. Cand am pus 2 monede de cate 1 leva sa vezi ce i-a revenit zambetul pe buze, si am facut-o doar fiindca ma deranjau ochii dati peste cap, pe care i-as mai fi vazut de multe alte ori daca nu i le-as fi dat. Ceea ce iar nu mi se pare normal.

Celelalte aspecte care au tinut de designul sau amenajarile hotelului nu m-au interesat (micile reparatii care ar fi fost necesare in camera), dar le-am precizat fiindca sunt persoane pe care poate le-ar interesa.

adisan61, adymxs*, banal, ditza, laura_bodysoul, manuelaa, martin, spezam, vladex
    Alte impresii din această RUBRICĂImperial Beach Hotel (Imperial Resort):