ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2010
GR. VÂRSTĂ: sub 20 ani
DIN: Suceava
ÎNSCRIS: 12.07.10
JUN-2010

Merita un sejur la acest hotel!

Am ajuns la hotel cu masina proprie, venind de la Suceava eu si parintii mei cu inca un cuplu. Nu este trafic desi era sezon si trecerea vamii dureaza 2 minute. Vine un domn care cere buletinele/pasapoartele si actele masinii.

Intrarea hotelului: Intrand in hotel este un lobby destul de mare (zic eu), cu canapele in mijloc si un bar langa ele, in stanga. In dreapta este receptia unde este un personal cunoscator de limba engleza si foarte de treaba.

Check-In: Nu a durat mult pana sa ne dea cheile si sa ajungem in camera.

Camera: Camera este una destul de mare, cu un balcon foarte spatios si o baie curata. Patul principal este incapator pentru 2 persoane si pentru mine (copilul) a fost folosita un fotoliu extensibil, dar nu am nimic de reprosat despre asta. Dulapul a fost spatios pentru nevoile noastre. In total este curata camera, spatioasa si foarte bine iluminata.

Serviciile camerei: Seiful camerei este contra-cost (daca imi aduc bine aminte, 20 de leva) iar mini-bar-ul la fel (ulterior am gasit o punga de chips-uri care expira exact in data plecarii noastre:))). Despre televizor, desi spune in oferta ca foloseste cablu satelit, foarte multe posturi in bulgara (presupun) si in romana am gasit doar ProTv International. Meciurile de la campionatul mondial se puteau vedea doar pe canale bulgaresti, neintelegand in nici un fel cine juca (din cauza caracterelor specifice alfabetului chirilic). Meciurile se mai puteau viziona si la barul de langa piscina sau in lobby (televizoare mici, in Turcia le videoproiectau intr-o sala tip cinema). In camera era facut curatenie in fiecare zi si prosoapele se schimbau o data la 2 zile.

Mancarea: Mancarea era similara in fiecare zi, cred ca dupa 2-3 zile mai schimbau unele feluri dar seara pe langa mancarea normala era si o sectiune unde se manca specific (bulgaresc, international (continea miel), etc...), detalii fiind lipite de dimineata la intrarea restaurantului, pe usa. In materie de fruncte erau multe (inclusiv pepene rosu, caise, banane, ...) care erau foarte bune. La capitolul dulce erau doar vreo 2 feluri de prajituri (care aveau aceiasi forma doar gust diferit) dar inghetata era de multe gusturi, doar ca din cauza folosiri mult a frigiderului unde stateau, era destul de apoasa dar buna de mancat. Dimineata se faceau clatite care erau foarte bune (eu mancandu-le cu zahar) pana dupa cateva zile cand au schimbat-o pe bucatareasa cu un domn care le facea foarte groase:))).

Piscina: Piscina era una de marime medie, in care nu se prea imbulzea lumea sa intre deci nu era foarte plina, Cel mai adanc punct era la 1. 90m iar pentru cei mici, era o piscina mai mica unde era mult mai mica apa. Sezlongurile, umbrele si masutele erau gratuite si nu am prins deloc sa nu avem unul liber.

Barul de la piscina: Barmanul era de treaba dar nu mi-a placut ca trebuia sa ii ceri lui orice tip de bautura. La bauturile racoritoare gen 7Up sau Pepsi in Turcia iti luai singur. Langa bar era un frigider cu fructe si prajituri (foarte bune) care functiona de la sfarsitul mesei de dimineata pana seara la ora 18: 00. Pe la ora 12 incepeau sa faca pizza sau placinte cu branza. Tot langa bar era o masa de tenis de masa la care erau folosite palete uzate si totusi, la atatia oameni doar o singura masa? Pe langa asta mai era un teren de volei de plaja acoperit cu nisip, celelalte sporturi gen biliard erau platite.

Personalul: Dupa cum cred ca ati inteles mai sus, personalul stia engleza destul de bine si erau fericiti, facandu-si munca foarte bine.

Animatorii: Aici este un punct minus, animatorii vorbeau la spectacolele lor doar germana sau poloneza, neintelegand nimic. Totusi la campionatele de gen tenis de masa sau volei de plaja vorbeau si engleza foarte bine pentru cei doritori. Intrebandu-i de ce nu vorbesc si engleza la spectacole daca tot stiu aceasta limba, mi-au raspuns ca ei lucreaza (erau 2 echipe) la o firma de animatori germana/poloneza si ca ea le impune acest lucru.

Plaja: Plaja nu era foarte aproape dar nici departe. Inafara de faptul ca trebuiau coborate cam 100 de scari (numarate) era foarte buna locatia. Nisipul era fin, fara gunoaie doar scoici si apa destul de calda.

Statiunea: Statiunea era frumoasa, plina de activitati dar destul de scumpe. Am avut prilejul de a vedea si aici caini vagabonzi, dar erau foarte putini si erau prietenosi.

In total a fost o vacanta reusita si recomand acest hotel.

P. S. : Din partea tatalui meu: "Berea este cam seaca dar macar e rece. "

Trimis de PCiprian in 12.07.10 21:57:54
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Tot in varna, la hotelul Admiral (de Pasti)

VIZUALIZĂRI: 2627 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (PCiprian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 In stanga este patul extensibil pentru copilul in plus iar in mijloc este patul pentru 2 adulti.

sorcati
    [24.06.11 17:04:10]

parcarea si senzlongul + umbreluta pe plaja, sunt gratuite sau cat costa fiecare? multumesc

PCiprian, sorcati
    Alte impresii din această RUBRICĂPark Hotel Golden Beach: