ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2010

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Către satisfăcător

Afara vopsit gardul inauntru leopardu

Dupa ce am avut un drum superb prin serpentinele care ma faceau sa ma cred in varful muntilor, la un moment dat am zarit si hotelul in care trebuia sa imi petrec sejurul ce parea promitator.

Ajuns in fata hotelului si inca mi se parea totul roz si eram in culmea fericirii. Din pacate fericirea nu a mai durat mult deoarece mergand catre camera am observat la vecinii de etaj niste usi strambe, zgariate dar am zis ca totusi trebuie sa fie si o uscatura in padure.

Ajuns in fata camerei am gasit usa crapata si tot atat de stramba dar socul cel mare a fost cand am deschis usa si m-a intampinat un miros foarte puternic de MUCEGAI (Aspargilius).

Am intrat in camaruta care nu cred ca aveam mai mult de 10mp si am deschis geamul pentru a putea sa si respir si facand un ocol cu privirea am descoperit si sursa de mucegai care se afla la imbinarea geamului cu peretele, dupa care am avut un soc cand am vazut crapat (nu fisurat) peretele care despartea camaruta de baie si faianta in baie sparta dealungul crapaturii.

Odata intrat in baie vasul de wc nu era sigilat ca sa fi cat de cat sigur ca a fost dezinfectat asa cum se poarta la 4 *, apoi am cautat cada sau macar cadita de dus si iara am ramas marcat ca trebuie sa imi fac dus pe gresie ca la 2*+.

Inca un soc important l-am avut in momentul in care a trebuit sa iau micul dejun, cand somnoros fiind m-am indreptat catre aparatele de cafea unde se desfasura campinatul de atletism la furnici (colcaiau pur si simplu). Le multumesc ca pe mijloc unde se servea mancarea furnicile aveau accesul interzis.

De calitatea mancarii nu mai vreau sa povestesc ca simt cum ma mananca alergia care mi-a aparut pentru prima data in viata mea. (sub orice critica)

Ca impresie finala nu pot sa zic decat ca o sa va para rau daca nu ma credeti pe cuvant

Statiunea e ffff scumpa, dar ffff frumoasa, plaja ffff curata, apa ffff curata.

SPER CA AM REUSIT SA VA ZMULG UN ZAMBET DESI IMI VINE SA PLANG.

Va doresc un concediu placut

Trimis de Bebetu in 12.07.10 17:10:27

VIZUALIZĂRI: 4408 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Bebetu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Flaviu
[12.07.10 17:34:55]

Felicitari pentru ecou review, "condoleante" pentru hotel.

Observ ca ti-a placut statiunea mie mi-a placut doar hotelul asa ca as putea sa ti-l recomand in eventualitatea unui nou sejur in Sunny Beach (desi nu stiu cat vor mai mentine standardele) e vorba de Iberostar Sunny Beach.

La un moment dat ma gandeam sa-mi iau si eu bilet la Fiesta Beach (datorita pretului) dar ma bucur ca n-am facut-o, ar fi fost cu adevarat jale pentru mine.

O zi buna!

mirelutza
[12.07.10 23:10:06]

Constat tot citind despte hoteluri de 4 stele din sunny beach ca din ce in ce mai multa lume se vaita... Nu stiu cat este de real, dar am auzit ca multe din hotelurile de aici au fost vandute de nemti pentru ca le-au declarat in faliment. Adica nemtalaii au venit, au investit... dar au mai si plecat iar in urma lor au ramas bulgarii care fac si ei ce pot... Sper sa ma insel asupra acestui fapt. Eu anul trecut am fost la 3 stele si m-am simtit ok... adica, la ce conditii am avut pe langa ce scrii tu bebetu, zici ca am stat la 5 stele. Tocmai de aceea AFA e colacul de salvare pentru multi turisti... aflam impresia de la fata locului. Cat priveste statiunea, eu sunt innebunita dupa ea si special anul acesta mi-am luat bilet in centru... unde e multa lume si exista foarte multe terase, ambianta in care intotdeauna ma simt in elementul meu... ;

Si apropo, ma bucur ca apa e curata... ; cineva se vaita ca a gasit alge... dar la ce ploi si furtuni au fost in iunie-inceput de iulie nici nu ma mir ca marea si-a arata ostentativ catre noi... fundul!

VIO
[13.07.10 09:35:30]

buna,

mirelutza... am avut dreptate... si-mi pare ff rau pt asta, eu am scris de ff mult timp ca sunt probleme pe locatiile din Bulgaria, am atentionat ca pe DUNI RESORT vor fi probleme ,de anul trecut, am avut informatia ca... sunt ceva probleme cu rezervarile si surpriza anul acesta s-a intamplat nenorocirea... anularilor sejururilor ff multor romani si iata ca informatia mea referitoare la faptul ca unele hoteluri au revenit din nou statului sau sunt concesionate de care conationalii lor se confirma si uite ce management dezastruos... se pare ca BULGARIA scade ca rating de confort... sa speram, ca ceva se va schimba si-n bine pe viitor... desi ma cam indoiesc... asta este...

Voi merge si eu peste aprox. 10zile in aceeasi statiune si sper sa nu am acelasi"noroc chior"... macar vremea sa tina cu noi... toate cele bune...

BebetuAUTOR REVIEW
[13.07.10 11:24:06]

Buna

Sper sa nimeresti intr-un hotel mai bun

Am auzit ca si la Victoria sunt cam aceleasi conditii de mancare .

Sa ai grija la casele de schimb din sunny beach ca sunt tepari dar cel mai bine sa schimbi in varna sau in romania .

Distractie placuta

BebetuAUTOR REVIEW
[13.07.10 11:35:05]

Asa cum faci tu acuma ca nu ma crezi ce conditii am gasit si pe de o parte e normal ca nu ma cunosti , asa am facut si eu crezand ca sunt prea mofturosi cei care scriu dar m-am inselat amarnic si de aceea am considerat ca trebuie sa scriu despre conditiile jalnice . Ce isi merita banii e plaja si cu apa care la noi cam lipsesc dar in rest cred ca suntem peste la calitateasi pretul mancarii in restaurant.

E prima iesire in care nu am reusit sa mananc ciorba de burta si imi pare tare rau .

Vacanta placuta si fara peripetii

VIO
[13.07.10 12:05:32]

PT Bebetu,

Mercic... pt sfaturi eu am ales Nessebar Beach care are 3* si inca nu am un review din acest an... se pare ca nimeni nu a mers in locatie pana acum... treaba cu schimbul valutar asa este trebuie ff mare atentie pt ca sunt multi tepari... sper ca nu voi avea si eu o vacanta prea naspa... cu toate ca nu pot spune ca fac parte din cei care se complac in conditii inumane... si nu accept ceva ca si confort inferior... dar din cate am vazut eu pe hotelul unde am eu rezervare conditiile arata ok... camera este curata, la fel si baia iar despre mancare si bauturi se pare ca sunt acceptabile asta voi vedea la fata locului si la intoarcere voi scrie absolut tot ceea ce am gasit acolo... ca turistii sa fie informati cat mai corect... posibil...

Am vb pe privat cu tipa care are ultimul review scris pe hotelul meu si m-a asigurat ca sunt ok conditiile sunt decente si sa nu-mi fac probleme... dar daca si asta e, catastrofa ca HRIZANTEMA pt ca fac parte din acelasi consortiu... asta e... voi vedea...

Daca voi reusi sa intru pe internet de la fata locului am sa scriu cate ceva a ceea ce se intampla acolo... poate aflu detalii... pt ca ,chiar vreau sa stiu ce se intampla anul asta pe aceasta statiune, desi cam stiu care-i buba, vreau sa ma conving cu urechile mele... de la bulgari... pt ca nu voi sta degeaba... sper sa aflu mai multe ca ceilalti... turisti romani...

Numai bine...

soreno29
[14.07.10 20:58:29]

Alfa bank schimba la 1.95 iar casele de schimb valutar crown la 1.9, restul sunt tepe groaznice!

Bebetu, Flaviu, mirelutza, soreno29, VIO
Alte impresii din această RUBRICĂFiesta Beach Hotel: