ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.07.2010
DIN: sighisoara
ÎNSCRIS: 08.08.08
JUN-2010

Vacanta linistita

Am fost in concediu in luna iunie din data de 24.06.10 cu o oferta de 5+2 zile gratis.

Hotelul este foarte dragut, curatenia in camere se face zilnic si prosoapele se schimba cel tarziu la 2 zile.

Lenjeria este schimbata la 3 zile. Am avut camera dubla cu vedere spre Paradise beach. Nu aveam o priveliste grozava dar era liniste.

Nu este un hotel mare dar, daca doresti sa te odihnesti in concediu este locul ideal.

Singurele puncte slabe ale hotelului:

-restaurantul care este de 3* si animatia.

Copiii mici au amenajat un loc de joaca si animatie. Pentru cei mai mari doar piscina si masa de tenis.

La cele 3 baruri (piscina, lobby si beach) se gaseau sucuri, bauturile alcoolice, cafea, inghetata ambalata (bravo lor), fructe si cipsuri.

Plaja este chiar langa hotel: cobori cateva trepte si ai ajuns. Sezlongurile se plateau dar, puteai sta pe nisip sau la sezlongurile de la terasa de jos a hotelului.

Apa a fost calda, desi vremea a fost capricioasa 3 zile.

Restaurantul era micut pentru ca initial hotelul a fost construit pentru a fi vandute apartamentele (ca si apartamente de vacanta) din corpul B. Probabil pentru corpul A era suficient.

Mancarea nu a fost punctul lor forte dar, era bine gatita si gustoasa. Nu erau gratare (cui ii place carnea va suferi) si nici foarte variata.

Am fost in multe locatii in Bulgaria si sunt constienta ca nu poti astepta sevicii de 5* la 26 euro pe zi.

Am fost un grup mai mare: 5 camere si toti au fost multumiti. La un moment dat ne stiam toti din hotel.

Daca nemtii o sa revina aici vor mai ridica nivelul mesei (anul acesta erau multi bulgari, moldoveni, rusi si foarte putini nemti).

Am uitat sa va spun ca au parcare pazita (o surpriza placuta pentru noi).

Trimis de gabitu67dica in 11.07.10 16:34:55
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Sunny beach, Elenite, Obzor, Nisipuri

VIZUALIZĂRI: 4361 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gabitu67dica); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P23 Terasa restaurantului si corpul A

webmasterXY*
[11.07.10 23:33:22]

Am corectat cateva mici erori de dactilo, la cererea autoarei/autorului.

[21.08.10 22:44:01]

Se poate sa introduceti ca destinatie si Tsarevo? Anul acesta au aparut oferte la 2 hoteluri si pe piata noastra. Multumesc.

indiralisa_26
[04.04.11 16:34:49]

crezi ca as putea merge cu doi copii sub 3 ani la acest hotel?

ma intereseaza in principal mancarea sa fie buna!

ce ma sfatuiesti?

[11.04.11 19:14:40]

Sunt uimita ca nu au mai scris si alte persoane despre acest hotel. Anul trecut au mai fost cu noi in aceeasi perioada, o familie din Bucuresti cu 2 gemeni de 2 ani. Cu noi in grup a fost o familie cu un copil de 2 ani. Nu am avut probleme cu mancarea, nu s-a imbolnavit nimeni. Nu au gratare dar, mancarea gatita la tava a fost buna (este lapte, gasiti cereale, prajituri, fructe, inghetata, compoturi, iaurt). Nu este abundenta din alte parti (Miramar-Obzor) ci mai degraba gen Luca Helios Beach _Obzor. Nu pot hotari in locul d-voastra. Noi am fost acum doi ani la Hrizantema -Sunny Beach si cu mancarea a fost f. bine, din impresiile de anul trecut se intelegea cu totul altceva. Pretul este cu totul altul anul acesta (26 euro pana pe 30 iunie anul trecut si in jur de 40 euro anul acesta- persoana/camera dubla). Este foarte probabil sa fi schimbat si ei ceva. Am fost in partea a doua a concediului la Royal Park Elenite. In aceeasi perioada au fost in hotel si nemultumiti. Pentru noi a fost totul bine. Deci standardele sunt diferite si pretentiile la fel.

Noi nu suntem foarte pretentiosi. Si nu am avut obiectii: cazarea buna, liniste (la pachet munte si mare), plaja la cativa metri, sezlonguri la discretie pe terasa de jos (nu era nevoie sa inchiriem), copiii s-au jucat linistiti. La Royal Park pentru familii cu copii mici era nebunie, un adevarat furnicar. Era curent in receptie, aglomeratie peste tot: masa, plaja, baruri, receptie.

Eu am citit toate impresiile de pe forumurile nemtesti anul trecut cand ne-am hotarat sa rezervam. Nu am regretat alegerea facuta. Astept sa spuneti ce ati hotarat. Nu stiu daca va poate ajuta cu ceva ce v-am scris.

indiralisa_26
[13.04.11 12:22:30]

multumesc mult pt info! inca nu ne-am decis... dar urmeaza sa luam o hotarare...

[18.04.11 19:24:53]

Pentru doritori pagina oficiala a hotelului este: http://www.elinabg.com/caesarpalace/

[18.04.11 19:31:06]

Adaugat site-ul web oficial in caseta cu datele tehnice ale hotelului, multumiri @gabitu67dica.

gabitu67dica, indiralisa_26
Alte impresii din această RUBRICĂTiva del Mar (ex Caesar Palace) Hotel: