ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.02.2022
OCT-2021
Cuplu
EXCELENT

încărcat de pe telefon!

Cipru — descoperit în toată splendoarea lui

Am primit o oferta de la firma de transport aerian foarte, foarte bună (pret), am confirmat și am început sa cautam o cazare.

Plecare din Debrecen - Larnaca.

Totul a fost super, formalitățile de rigoare din aeroport, fiind an pandemic, 2021, preluat masina închiriată, ajuns la hotel.

Din holul hotelului - prima impresie: super hotelul!!!

despre SERVICII

Profesionalism și promptitudine la recepție!!!

despre CAMERE & COND. CAZARE

Mno... ca în Maramureș! ???? la etajul 3 camera cu vedere la plaja celebra Nissi Beach - super, super, sa vezi marea din pat!

Camera mare, baia de asemenea, curățenie în fiecare zi cu schimbare de prosoape, consumabile la baie, am avut cafea si ceai cu un fierbator.

Balconul spațios.

Piscina superbă, mare, curata, lume puțină cu secțiune pt copii. La piscina era un bar unde în fiecare zi era un fel de cocktail la ofertă, le. am încercat pe toate.

Personalul foarte amabil, dacă cereai iti aducea comanda la șezlong, deși erau mese la bar.

Muzica și lume civilizata.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Am luat doar mic dejun ca sa avem libertate de mișcare. Pot sa spun ca a fost foarte bună mâncarea, gustos și calitativ!! Micul dejun se putea lua în restaurant sau pe terasă.

Se păstrau masurile impuse de pandemie.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

???????????? cea mai faină, plajă Nissi Beach, marea calda și curata!

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Am fost cu fiul și nora, (ei au mai fost) am colindat stațiunea și am incercat toate tavernele, terase etc. Mancare bună, gustoasă, personal amabil, desert din partea casei (în Creta am mai întâlnit astăzi de aceea nu am fost surprinși).

Am fost și în alte stațiuni, alte plaje.

Trimis de Ileana15 in 21.02.22 14:14:31
Validat / Publicat: 21.02.22 14:46:32
  • A fost prima sa vizită/vacanță în CIPRU

VIZUALIZĂRI: 18289 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ileana15); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[21.02.22 14:45:15]

Bună recomandarea

webmasterPHONE
    [21.02.22 14:58:07]

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (1) la momentul publicării, în rubrica curentă nu existau impresii recente (din anul curent sau anul trecut!) ;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

[21.02.22 15:30:17]

@webmasterX: da... ok, asa este.

MarinaCoPHONE
    [21.02.22 15:57:21]

@Ileana15: foarte frumoasă zona.

Mi-a plăcut marea azurie, îmi amintește de pozele văzute din Grecia.

Votat cu mare plăcere!

[22.02.22 20:50:13]

Frumoase locuri, o alegere inspirata, felicitari, votat cu mare drag.

ultrasro
    [24.02.22 19:58:45]

Din pacate conditiile puse de ciprioti ma impiedica sa revin in aceste locuri dragi...

[24.02.22 22:10:41]

@ultrasro: buna seara,

Puteți detaila? La ce va referiți? Dacă, cumva va referiți la condițiile legate de pandemie...

Vreau sa va zic ca, atunci când am ajuns în aeroportul Larnaca ne au verificat certificatul de vaccinare, ne. au testat pe toți, un avion întreg, era pus pe masa costul testului - asa ca să știm, dar nu am plătit: 15 euro.

Totul s. a petrecut foarte rapid si nu m. a deranjat chiar deloc, rezultatul testului l. am primit pe e- mail.

Iar pe terase sau restaurante trebuia sa prezentam certificatul de vaccinare și sa așteptăm să ne conducă la masă (ma rog, sa nu ne plimbam printre mese sau ce...).

ultrasroPHONE
    [25.02.22 14:20:15]

@Ileana15: Am doar certificat verde de trecere prin boala și trebuie să fac carantina in Cipru.

needcolors
    [26.07.22 10:39:03]

Cum este vremea in ultima saptamana din octombrie? Este buna apa de baie?

aureldulhac
    [07.01.23 16:59:39]

sumara descriere, nu m-a ajutat cu nimic

[07.01.23 22:17:56]

@aureldulhac: ok... cel mai fain e sa scrii imediat după ce te întorci din vacanță, atunci ai scrie și nu te. ai mai opri, mai ales dacă ai avut o vacanta super! După ce trece o luna, doua și intri în rutina zilnică, experienta din vacanță trece la secțiunea " am fost acolo " ????????????. La mulți ani!

aureldulhacPHONE
    [08.01.23 19:24:21]

@Ileana15: plec în februarie la Larnaca, as vrea sa aflu cum se închiriază o mașină, la ce preț, daca se merita, obiective de vizitat...

aureldulhac, Ileana15, MarinaCo, mishu, needcolors, ultrasro