ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2010
DIN: bacau
ÎNSCRIS: 13.01.10
JUN-2010
2 AD. + 2 COPII -- v: 2 si 8 ani

Un loc placut pentru familii cu copii

Pana la data de inceput al sejurului am avut emotii in privinta hotelului si a serviciilor, dat fiind faptul ca am rasfoit prin toate impresiile din anii trecuti, bune si rele (dupa ce am facut rezervarea - stiu! trebuia sa rasfoiesc inainte de a lua pachetul turistic).

Cu toate astea am ajuns la hotel 4 familii in jurul orei 11. 30. spre norocul meu, camera era disponibila si ne-am cazat. Celelalte familii, in schimb, au fost nevoite sa astepte pana la ora 14 ptr. ca nu erau camerele libere. A fost f. greu pr. toti mai ales ptr. copiii cei mici. Dar asta e, eram constienti ca am ajuns prea devreme. Cu parcarea am avut noroc deoarece plecau in ziua respectiva alte masini si s-a eliberat parcarea.

Am primit renumitele bratari si dupa o ora de odihna am coborat sa cunoastem imprejurimile. Camera f. curata, spatioasa, patuturi ptr. bebei mici am primit fara sa cerem (toate 4 familii am fost in aceeasi situatie si am avut cu totii patuturi).

Piscina, sau mai bine zis, piscinele au fost partea extraordinara a hotelului, cand le-am vazut am stiut sigur ca acolo vom face "veacul" cu copiii. Loby-bar-ul, in schimb este cel mai aglomerat si prost pozitionat loc din hotel. Dar asta e alta discutie.

Sa trecem la restaurant: o locatie f. frumos amenjata, au mai multe acvarii cu pesti, totul intr-un ton f. relaxant, insa - la capitolul mancare... au stat prost. Cel putin in primele 3 zile din sejur, existau doar cateva mancaruri de baza, la salate era ceva mai bine, supe - ingrozitor, fructe - aproape nu existau, numai pepene rosu, portocale taiate felii si cirese aruncate din loc in loc printre feliile de portocale. Ma asteptam sa gasim ptr. copii: banane, mere - nimic. Prajiturile erau tip fursecuri, torturile au lipsit, iar prajiturile erau f. putine si se repetau e fiecare data.

Sunt constienta ca a costat putin sejurul (am prins si early-booking), insa comparand cu alte hoteluri de 3 stele la care am mai fost in Nisipuri si in Albena, au stat f. prost cu mancarea.

Dupa 3 zile au primit un control de au inspectat pana si apa din piscina si alimentele de la snaks-bar si la restaurant au stat si la pranz si la cina. Apoi s-a schimbat situatia in bine. Adica au aparut fructe din belsug, ciresele cadeau din boluri, au aparut si merele, insa bananele putine, taiate sferturi - asta e. Si la capitolul mancare de baza s-au imbunatatit lucrurile.

Am auzit pe cineva spunand ca ar trebui facut in fiecare zi cate o sesizare, daca doar asa se schimba lucrurile, insa aici incepe sa te intrige faptul ca au si ei - bulgarii administratori cu initiative "romanesti". Foarte urat, nu mi-a placut lucrul acesta.

Ca sa trec la alt capitol, as vorbi de mare: de la hotel pana pe plaja drumul nu dureaza 5 minute pe jos si e foarte placut. Marea f. curata, lata, apa excelenta, dusuri la tot pasul pe plaja, pleci curat si relaxat de la plaja. Nu ca la noi, am fost sa clatesc copilul de nisip pe picioare si mi-a inchis robinetul zicand sa platesc intai si apoi dus, cu toate ca taxa era precizata ptr. 5 minute de dus - ceea ce nu se intampla in cazul meu. Asta e diferenta, am platit taxa de statiune in nisipuri si iti ofera pe plaja strictul necesar fara sa platesti taxe in plus. La noi, platesti taxa de statiune oricum si platesti si pe plaja taxe aferente.

Per ansamblu, a fost bine, recomand familiilor cu copii ptr. distractia de la piscina si ptr. drumul scurt pana la plaja.

Trimis de alinabc in 07.07.10 15:17:19
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Orhideea, Nisipuri, Sunrise

VIZUALIZĂRI: 2891 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alinabc); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 lantul de piscine unde se putea relaxa oricine, de la copii pana la bunici, in dreapta se vede un pic din pool-bar
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [07.07.10 17:43:30]

Un review simpatic si dadator de sperante pentru multi care si-au facut rezervare aici in vara asta , felicitari!

ionescunic
    Alte impresii din această RUBRICĂMimosa Sunshine Hotel: