ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2021
RĂU

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit

Am ramas cu un gust amar

De cativa ani mergem in Grecia (in locuri diferite) si de fiecare data ne-am intors multumiti si placut surprinsi de ceea ce ofera aceasta tara legat de o vacanta cu familia, insa anul acesta nu a mai fost la fel.

Am facut rezervare cu o luna inainte, drumul a fost facut cu masina personala, totul in regula.

Ajunsi in statiune, in zona cazarii, am constatat ca nu gasim loc de parcare nici dupa o jumatate de ora de cautat, asta in conditiile in care am inteles ca parcarea este gratuita si fara probleme in zona respectiva. Statiunea fiind mica, cu cladiri inghesuite, anul acesta fiind si foarte aglomerat, am trecut cu vederea problema cu parcarea. Trebuia doar sa ai rabdare si pana la urma gaseai loc.

Cazarea, insa, a fost cea mai neplacuta surpriza. Parea sa fie la fel ca cea din fotografii, numai ca multe lucruri erau vechi si deteriorate.

La baie, cada de la dus era foarte mica, cu perdea de dus. Oricum te invatreai trebuia sa atingi peretii si perdeaua care nu erau tocmai curate. Fainta era plina de calcar, la fel si instalatia sanitara pentru ca apa curgea doar prin cateva orificii pe o sigura parte. In aceste conditii era o adevarata aventura sa faci dus. Si la chiuveta, bateria era plina de calcar si apa tasnea intr-o parte deoarece lipsea sita de la robinet. Trebuia sa fii atent sa nu dai presiune mare ca te stopeai din cap pana in picioare. Nu mai zic de mirosul neplacut din preajma vasului de toaleta.

Bucataria era foarte slab utilata si instalatia sanitarala fel ca si la baie. Era clar ca acestea nu au mai fost schimbate sau reparate de multi ani. De asemenea, mobilierul si vesela lasau mult de dorit in ceea ce priveste curatenia. Regretam ca nu am facut fotografii sa le putem posta acum.

A doua zi, am semnalat gazdei problemele intalnite si aceasta in loc sa incerce sa rezolve, ne-a spus sa plecam daca nu ne convine. Acest lucru ne-a picat foarte prost, noi credeam (pana atunci) ca toti grecii sunt niste gazde foarte ospitaliere. Se pare ca ne-am inselat, depinde cum nimeresti.

Vazand ca nu avem cu cine comunica politicos, ne-am cumparat para de dus si am montat-o (asa am putut face si noi dus), matura, mop si ce ne mai trebuia si ne-am gospodarit singuri.

Trebuie sa mai spun ca in cele 7 zile cat am fost cazati, prosoapele si lenjeria nu au fost schimbate deloc.

Am ramas cu un gust amar datorita cazarii, concediul nostru ar fi fost unul ratat daca nu ne-am fi bucurat de restul lucrurilor ce le ofera fruomoasa Grecie. Vom reveni, poate peste cativa ani, cand toate acestea vor fi uitate.

despre SERVICII

Gaze foarte nepoliticoase.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Minime dotari, vechi si deteriorate.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Am avut camera la parter cu vedere la gradina.

Gradina reprezenta doi copaci si un gazon care de fapt era praf si pietre, nu iarba.

Trimis de LENA 2021 in 24.08.21 11:50:44
Validat / Publicat: 24.08.21 13:28:21
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 5744 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (LENA 2021); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[24.08.21 13:27:43]

@LENA 2021: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Villa Sea View, POLICHRONO [Kassandra]" (nou-creată pe sait)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 04953&hid=27025.

webmasterPHONE
[24.08.21 14:44:58]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

adrianaglogoPHONE
[25.08.21 10:55:17]

@LENA 2021: Mda, mai apar si ghinioane uneori.

Apreciez ca v-ati orientat rapid si v-ati bucurat de vacanta. E pacat sa o strici, mai ales cand nu esti vinovat cu nimic, decat ca te-au inselat niste poze.

Incerci sa treci peste neajunsuri, iei partea frumoasa si iti petreci frumos vacanta!

Si noi ne-am pacalit candva in Corfu, de "uratul" camerelor plecam dimineata si veneam seara, faceam un dus, plecam la masa si reveneam doar pt somn! Asa am vazut insula de la cap la coada!

Alegeri inspirate si sa ne mentinem increderea in amabilitatea grecilor!

adrianaglogo