ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.07.2010
ÎNSCRIS: 06.07.10
JUN-2010

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Vacanta reusita

Ca un bun roman ce sunt, am ales ca in acest an sa-mi petrec si eu vacanta pe litoralul vecinilor din sud! Rezultatul? O vacanta reusita din toate punctele de vedere datorata in mare parte si agentiei de turism ******

Fiind din Giurgu merg des in Bulgaria, dar a fost prima data dupa 30 de ani cand revin pe litoralul bulgaresc.

Drumul superb, personalul hotelului extrem de amabil, mancarea diversa si in cantitati mai mult decat suficiente, conditiile de cazare exceptionale au contribuit la petrecerea unei vacante excelente.

Un lucru este cert: la anul voi reveni!

Trimis de adisan61 in 06.07.10 14:01:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Veliko Tarnovo, Ruse, Pleven

VIZUALIZĂRI: 1986 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adisan61); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterXY*
    [06.07.10 14:15:19]

@adisan61

ATENTIE! referirile pozitive la AGENTII si alte entitati din Romania care functioneaza pe principii COMERCIALE - altele decat cele recomandate oficial de AmFostAcolo.ro - sunt considerate RECLAMA NEAUTORIZATA si sunt INTERZISE

Te-as ruga sa te conformezi acestei cerinte minime care nu presupune un efort prea mare.

alinutzza140*
    [06.07.10 15:14:24]

De ce ai depunctat bucataria si masa, plaja si marea? Detaliaza te rog un pic. Multumesc.

[07.07.10 08:39:02]

Plaja este la 2-300m de hotel, langa VIP Club Oasis si este destul de mica. Cei care doresc pot inchiria sezlonguri si umbrela de la receptie (12 leva- 2 sezlonguri o masuta si o umbrela). Plaja free este de aseamenea mica (70-80 oameni) si este o inghesuiala de nedescris.

Pe terasa restaurantului unde se serveste micul dejun si cina se prepara clatite si gratar si sunt momente in care nu poti sta la masa din cauza fumului, in ciuda hotei existente.

Dar acestea sunt neajunsuri minore in comparatie cu avantajele oferite. Am sa revin si cu fotografii ale plajei si ale terasei!

[07.07.10 16:58:20]

hai sa va lamuresc eu: este foarte adevarat, se fac gratare si clatite, este normal sa miroasa atunci cand le preparau, dar mie niciodata nu mi-a venit fumul in nas, ai destule locuri unde te poti aseza pe terasa.

[07.07.10 17:04:06]

eu am fost la mijlocul lui iunie cand nu era chiar asa aglomeratie..si chiar daca plaja era mai mica, nu mai conteaza asta, nu trebuie s-o luam ca pe ceva negativ si asa cum a spus si adisan, aspectul cu plaja este atat de minor in comparatie cu celelalte lucruri de care sigur te vei bucura atunci cand vei ajunge. Mie mi-e tare dor de locul ala....

[07.07.10 17:55:14]

Va trebui sa plecam din nou la mare mai mult pentru soacra mea. Evident ca nu mergem cu ea pe alte meleaguri, ci in Mamaia. Ma rog, am inceput cautarile la un hotel nu foarte scump ca sa stam cat de cat in conditii omenesti. Nu pot sa cred ce preturi mari am putut sa vad la hoteluri de doua stele. In sfarsit am gasit la hotel Picadilly (tot 2 *) dar care arata de 3* si care este situat in zona centrala a statiunii, langa fantani si arata chiar bine...este pe partea cealalta a soselei si are si terasa cu vedere la lac, este renovat, e dragut etc. Costa 448 ron de persoana (mic dejun inclus) pentru 6 nopti. Am gasit hoteluri care arata jalnic si care au preturi cu mult mai mari decat Picadilly.

Nu vreau sa fac reclama nimanui, sa nu se inteleaga gresit..dar vreau sa fiu de folos cu un sfat pentru cei care cauta ceva bun la un pret rezonabil. Si acest hotel stiu ca este bine cotat si select. Daca intereseaza pe cineva, trimiteti-mi mesaj privat ca sa va spun prin ce agentie am luat.

Oricum cel mai bun sfat este sa va petreceti concediul in alte parti.

pepsi70ro
    [07.07.10 18:16:38]

@manuelaa ce legatura are hotelul Imperial la care scrii acest ecou cu planurile tale de vacanta de pe meleaguri autohtone, te-a rugat cineva sa recomanzi aici hotelul din Mamaia? Nu! Dupa mine cred ca-i faci o reclama mai mult sau mai putin gratuita mai ales ca nu te-a rugat nimeni sa recomanzi un astfel de hotel.

[07.07.10 19:10:37]

AAA, Pepsi70ro, esti cel caruia ii place sa se certe. Bineinteles ca fac reclama, nici nu era greu de inteles! Inainte de a comenta mai citeste si tu finalul. Vrei sa-ti traduc?

pepsi70ro
    [07.07.10 19:15:01]

Atunci probabil ca un webmaster va putea taia ecoul tau sa ramana doar ultima fraza, pe care n-am retinut-o asa-i? )

[08.07.10 07:36:37]

In week-end merg la Veliko Tarnovo si Arbanassi. Ne "vedem" la sectiunea dedicata acestor meleaguri!

voaleta
    [08.07.10 11:53:43]

Imi puteti spune, va rog, daca hotelul are si piscina interioara? Multumesc.

webmasterXY*
    [08.07.10 11:57:30]

Hotelul detine atat piscina interioara cat si piscina exterioara. Detalii puteti gasi in fisa tehnica a hotelului din pagina de prezentare click aici

voaleta
    [08.07.10 11:59:36]

Multumesc frumos, webmaster18.

[08.07.10 14:13:28]

cea de-a 3-a fotografie este din piscina interioara!

damiza
    [10.07.10 19:36:12]

salut. am ales si eu acest hotel deoarece am vazut ca a placut si altora.

voi merge pe 28 iulie. care drum este mai bun sau scurt. ruse varna sau ruse burgas. multumesc anticipat

laura_bodysoul
    [11.07.10 14:48:57]

Inseamna ca ne vedem acolo, damiza... eu sunt acolo intre 27 si 31 iulie... noi vom merge pe ruse-varna-am auzit ca e mai scurt si mai bun drumul... sper sa fie ok hotelul, am citit numai de bine de el! Concediu placut!

banal
    [11.07.10 15:04:55]

ptr. damiza : drumul cel care l-am facut eu si mi sa parut bunicel este urmatorul ; Giurgiu taxa de pod 25 de RON treci podul verificarea documentelor rapid 1 min. , apoi platesti vigneta la bulgari , eu am platit-o la OMV este primul peco pe dreapta , este liber dar am dat 10 euro , dar nu am mai asteptat la coada , apoi treci pe langa Razgrad care se lasa in dreapta , Shumen la fel , intri pe autostrada care este un pic sub A2 nostru , dupa ce mergi 30 km iti apare un morman de pamant in fata si trebuie sa te abati pe E70 alti 40 km , dar este foarte liber pentru ca pe sensul de intoarcere pe autostrada se circula , apoi intri in Varna , o sa vezi aeroportul in dreapta , mergi drept inainte prin oras , singurul lucru care trebuie sa-l faci este sa ti banda a 2 -a pana in capatul bulevardului , in dreapta iti apare catedrala care este f mare nu ai cum sa o ratezi , acolo faci dreapta pana ce iesi din oras si talpa pana in sunny beach , daca vrei sa vezi cum se ajunge la hotel vezi reviw-ul meu .

damiza
    [11.07.10 22:58:56]

pt. laura:eu voi sta pana pe 4 august.sper sa ne vedem pe acolo

pt. banal:multumesc pentru informatii.numai bine

[13.07.10 12:30:30]

drumul prin varna este mai lung cu 40 km, dar incomparabil mai bun decat cel catre burgas! la prima benzinarie pretul este de 10 euro, dar la 4-5 km, pe partea dreapta este o statie mai mica de unde iti poti procura vigneta pe 7 zile la pretul corect: 10 leva (6 euro).

Dragoș_MD
    [13.07.10 13:52:13]

ma rog; de fapt, pretul corect este 10BGN/5EUR

[13.07.10 15:34:45]

cred ca ai inteles ideea: pretul este dublo la omv decat cel real!

adisan61, alinutzza140*, banal, damiza, laura_bodysoul, manuelaa, voaleta
    Alte impresii din această RUBRICĂImperial Beach Hotel (Imperial Resort):