ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.07.2010
    ÎNSCRIS: 28.05.09
    JUN-2010

Către satisfăcător

Era loc de mai bine!

Am fost la Iberostar impreuna cu alte 4 familii cu copii.

Am ales hotelul datorita impresiilor de pe amfostacolo. ro Nu a fost cea mai buna alegere.

Hotelul e mai degraba de 3 stele.

Camerele si baia erau curate dar nu aveau nimic deosebit. Baia avea cada si urasc asta la un hotel, prefer dusul. Mocheta din camera si de pe holuri era cam murdara si plina de pete, mai bine lasau gresie.

Podul catre mare era jalnic.

Mancarea bunicica dar nu aveai prea multe optiuni.

Aveti grija sa cereti pasapoartele la plecare pentru ca ei uita sa le dea si o sa patiti ca mine sa va intoarceti de la 150 km distanta inapoi pentru ca nu puteam sa trec granita cu copilul. Macar mi-am adus aminte sa-l intreb pe sotul meu inainte de Varna si nu la granita, asta pentru ca am vazut cativa romani care se intorceau dupa pasapoarte dar am uitat sa-l fac atent pe al meu sot...

Trimis de violeta21* in 06.07.10 12:37:20
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Sf Constantin si Elena

VIZUALIZĂRI: 2519 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (violeta21*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

pepsi70ro
    [06.07.10 12:48:38]

Despre plaja si distractii ce ne poti spune? Vad ca au notele cele mai mici si sunt curios ce te-a nemultumit? Multumesc

Dragoș_MD
    [06.07.10 13:41:48]

si sa depunctezi camera pentru ca are cada la baie... pe care multi si-o doresc, dar trebuie sa se multumeasca doar cu niste cabine de dus inghesuite... mie personal nu mi se pare corect.

e dreptul calatorului sa spuna ca nu asta era preferinta sa (ceea ce a si facut), dar (repet: eu personal) nu cred ca trebuia sa scada din punctaj doar pt. atata lucru

PS iar actele trebuie sa le luati de la receptie imediat ce si-au notat datele. nu au niciun drept sa le retina pe toata durata sederii!

[06.07.10 14:15:48]

Buna, plaja e foarte curata, intrarea in apa e lina, nu sunt alge, meduze si alte chestii pe care le gasesti la noi.

Apa a fost foarte calda pentru perioada asta de an, fetita mea e fan piscina dar aici a stat aproape numai la mare. Mergi prin apa cred ca 100m si apa e doar pana la brau. Eu nu stiu sa inot asa ca a fost numai bine pentru mine si salteaua mea.

Sezlongul costa 7 leva daca vrei si umbrela inca 7 leva. Prosoape poti sa iei de la hotel de langa piscina dar trebuie sa lasi o garantie de 10 euro de prosop la receptie pana le returnezi.

Drumul pana la mare e pe un pod jalnic puteau sa il renoveze, e foarte periculos pentru copii.

Statiunea e foarte mare in comparatie cu Albena, Nisipurile de Auri, Sf Constantin si Elena pe unde am mai fost la ei si mai mare decat orice statiune de la noi. Sunt multe baruri, restaurante cu gratare la protap, discoteci... magazine de toate felurile, parc de distractii cu tot felul de acrobatii unele mai periculoase, unele pentru copii.

Daca vrei sa iesi seara sunt multe locuri, noi fiind familie cu copii intre 3-10 ani nu prea puteam sa mergem in cluburi si baruri. Sunt niste masinute electrice pe care le puteti inchiria, biciclete...

Note mici am dat la distractiile de la hotel. Exista un program artisic mai mult pentru copii si se repeta acelasi lucru in fiecare seara. Existau 2 mese de biliard dar mesele erau cam varza si inca niste jocuri la care trebuia sa bagi fisa. Erau de 3 ori mai scumpe ca in restul statiunii.

[06.07.10 14:23:09]

Buna Dragos,

la hoteluri in general prefer dusul mai ales in zonele de langa mare unde fac cel putin 2 dusuri pe zi. Urasc varianta de cada cu perdea, se uda toata baia si cred ca din punct de vedere igienic e mult mai ok dusul, au mai putin de dezinfectat si cred ca o fac mai bine la un dus decat la o cada, iar dusul nu trebuie sa fie inghesuit la un hotel de 4 stele. Am fost la Kaliakra Superior in Albena tot 4 stele, aveau dus cu pereti de sticla si suprafata era mai mare decat cea ocupata de cada aici, iar camera de 2 ori mai mare si frumoasa (asa ca se poate).

Actele le retin in general toate hotelurile.

Am uita sa va spun ca parcarea se achita la sfarsitul sejurului si costa 7 leva pe zi.

Flaviu
    [06.07.10 22:04:03]

Iarta-ma Violeta21 ca te intreb dar in ce perioada din iunie ai fost pentru ca eu, care am fost cazat la acelasi hotel in perioada 28.06-05.07.2010 am gasit o mare plina de alge si chiar meduze.

In ceea ce priveste restul impresiilor tale iti dau dreptate 99%. Oricum ai lua-o, cred ca hotelul este, totusi, intre cele mai bune din statiune in ceea ce priveste serviciile oferite. Felicitari pentru review!

[07.07.10 11:20:40]

Buna Flaviu, am fost in perioada 17.06- 24.06.2010

insa dupa ce am plecat noi au inceput ploile, cred ca ai avut doar ghinion. Apa era intradevat excelenta.

Violeta

VIO
    [10.07.10 12:47:51]

buna,

Parerile sunt impartite eu una am avut norocul sa am o camera ff buna, fara mocheta asa cum spui tu si baia sa-mi fie cu iertare ff curat nu stiu de ce spui ca mancarea nu a fost ok, deoarece dupa parerea mea a fost buna si deversa ce-ai vrea sincer sa-ti dea numa fripturi la gratar, exista mancare gatita ca in orice locatie doar ca dupa parerea mea pt 4stele este ok...

Imi pare rau daca nu ti-a convenit locatia, dar eu una am fost multumita de ceea ce am gasit pt 4stele, scuze pot face comparatia asta cu 5stele pt ca am fost in DUNI RESORT la ROYAL MARINA PALACE si exista totusi diferenta la confort si mancare este ff adevarat, pot spune ca si intre 4stele in DUNI spre exemplu MARINA BEACH si IBEROSTAR SUNNY BEACH este diferenta destul de mare la confort si mancare, dar tinand cont de ceea ce am mai citit din review-urile scrise anterior, raman la parerea ca are 4stele indiferent de ceea ce se spune si daca nu aveau preturile ff maricele pt all inclusiv alegeam acesta locatie pt concediu... CLAR...

Vacante frumoase si nu mai carcotiti... fiti corecti si incercati sa nu dezinformati... pana la urma cititi si impresiile de la alte hoteluri de 4stele si veti constata ca pana la urma alegerea acestui hotel este buna... chiar daca nu este pe plaja... ci putin departe de ea... dar ceva nesemnificativ... in cateva minute ajungi pe plaja cam 5min... traversezi strada apoi podetul din lemn si ai ajuns pe plaja ce-i asa o nenorocire... daca vrei pe plaja hotel, platesti mai mult si iti faci rezervare la un hotel mai bun si pe plaja daca te tin buzunarele...

TOATE CELE BUNE...

ps. Pana la urma nu poti multumi pe toata lumea si eu cred ca este corect sa fim obiectivi si sa nu dezinformam... daca alegeai Hrizantema cred ca spuneai... ceva de genul catastrofa de hotel si are tot 4stele... fi multumita ca nu ai trecut prin ceea ce trec cei din acesta locatie anul asta... si daca te vei uita sunt cam apropiate ca bani... cred eu...si referitor la plecare nu am avut probleme de genul asta nu stiu de ce voi ati patit asta..pe bune...cu actele sincer..nu este corect sa depunctezi pt asa ceva...

monicam
    [28.07.10 00:21:30]

Buna tuturor

Am citit cu curiozitate mai multe rewieuri de la acest hotel pt ca eu sunt f. multumita de el.

Nu stiu in ce masura, este corect ca aspectul marii sa influenteze cotatia hotelului, sau aspectul statiunii sau podul pe care treci catre mare.

Noi am fost 3 ani la rand acolo si n-am gasit alge si mucuri de tigara pe plaja, care este f.asmenatoare cu cea romaneasca de altfel.

Cu podul sunt de acord ca era periculos si neingrijit, trebuia sa-l treci incaltat obligatoriu.

Dar cu restul, nu sunt de acord.Ca marea a avut alge, a tras in jos cotatia hotelului care este fain tare.Ca nu are dus in loc de baie, cert este ca in cada de baie poti sa faci dus- perdeaua se pune pe interiorul baii, dar in dus nu poti, importanta este curantenia impecabila de acolo.Sincer, nici eu nu fac baie decat acasa, dar poate altii vor.

Mancarea: erau 4 feluri de carne gatita seara + 4 feluri de garnituri+ gratare + salate + fructe +dulciuri +paste+inghetata+...lista poate continua.

Sunt curioasa la preturile platite acolo, ce hotel de 4 STELE (este de 4 stele cu adevarat) ati gasit pe litoralul romanesc, cu 6 piscine, camere cu paturi pt copii separat, masa variata, aspect elegant, curatenie impecabila, entertainment, showuri seara pana pe la 11, s.a.m.d.?

Chiar credeti ca romanii au ajuns sa faca lucrurile astea? si la acest pret? oare vom ajunge canva?

Iberostarul este un lant hotelier care isi respecta blazonul prin aceste zone balcanice, la preturi ca pt noi, unde ai surpriza sa vezi ca sunt si f.multi straini.

Cam in ultimii 2 ani au inceput sa apara si romanii in nr mare. Probabil prin Mallorca or avea conditii de 5 stele la hotel de 4, dar si pe alti bani.

Cred ca ar trebui sa fim multumiti ca s-au mai bagat pe aici, caci iata in Romania n-au venit.Nici ei nici altii la fel de respectabili. De ce oare? Iar o excursie in Spania, categoric nu va costa la 4 stele identic, asta fara avion.

Concediu placut tuturor.

lolla23*
    [22.03.11 20:15:04]

am fost si eu la iberostar. si sunt mai mult decat multumita! este un hotel de 4 stele+. am avut o camera cu vedere la mare, spatioasa si curata. Asternuturile, mocheta si draperiile erau un alb spre crem. Acesta a fost un lucru pe care l-am apreciat, deoarece la alte hotele sunt folosite atat pt. asternuturi cat si pt. draperii imprimeuri florale, ceea ce mi se pare de prost gust (parerea mea) Baia era destul de mare, dotata cu strictul necesar. Televizorul avea dimensiuni decente, fata de ce am vazut eu intr-o poza cu o camera din hotelul Marina Grand Hotel, parca, de 5 stele, care avea un televizor cat o rama foto. Prindeam pro tv international, programe de-ale lor de muzica, si nu mai stiu pt ca nu m-a uitat prea mult la tv.

am citit mai sus cum ca pe cineva a deranjat podul acela de lemn care facea legatura cu plaja. mi s-a parut putin aiurea, fiindca podul era pe pamant, nu era suspendat, nu avea absolut nimic. doar nu vroiati covor rosu pana la plaja. sa zicem mersi ca era podul si ca hotelul era la cateva min. de plaja.

v-ati mai plans si de petele de pe mocheta. v-as da dreptate daca petele ar fi de-a dreptul scarboase, sau daca ar fi pe fetele de perna. ori eu nu am vazut nicio pata din cate imi amintesc. si chiar daca au fost pete pe mocheta, cu ce m-ar deranja ceva pe care eu calc cu talpa pantofiilor, de 10 mii de ori mai murdara decat pata respectiva.

Am petrecut una dintre cele mai frumoase vacante, la Iberostar Sunny Beach. Il recomand cu caldura!

Flaviu, lolla23*, monicam, VIO, violeta21*
    Alte impresii din această RUBRICĂMelia Sunny Beach Resort (ex Iberostar) :