Delphin De Luxe Resort [Okurcalar]

Avatar greattotravel*
înscris/ă în 15.06.10
AUG-2009

ARTICOL ARHIVAT

Cel mai frumos hotel din Alanya

Pot sa spun ca am fost foarte incantata de Alanya... Pentru ca nu aveam bani de Bodrum, mi s-a recomandat Alanya, deoarece are o viata de noapte similara cu cea din Bodrum (numeroase cluburi, restaurante) si ai si ce vizita (turnul Kizil Kule; castelul - circa 1 lira cu autobuzul; grotele si pesterile de sub citadela; excursii cu vaporasul - cam 30-40 euro). Orasul este construit in trepte pe coasta muntelui, deci e perfect pentru cine vrea la mare si la munte in acelasi timp.

Din ce am mai citit si din cate am aflat de pe net si de la cunostinte, cred ca acesta este cel mai frumos hotel din Alanya.

Hotelul este situat direct pe plaja (cu nisip si pietricele), iar camerele sunt frumoase si au mini bar gratuit. Hotelul are 4 piscine pentru adulti, spa (bai turcesti si sauna incluse), internet wireless gratuit si - foarte dragut - au personal care vorbeste limba romana.

Impresii încărcate de greattotravel* in 05.07.2010 14:35:59

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Egipt, Grecia, Cehia

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (greattotravel*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1750 PMA (din 3 voturi) nota2

- presario
[05.07.10 15:15:19]

Am vazut si eu in poze ca este frumos, dar te rugam sa ne dai mai multe informatii despre hotel, camere, mancare, bautura, plaja, piscine, etc.

- macra dorina*
[28.01.11 21:29:04]

buna, as dori sa stiu cum e plaja, e ok? apa se adanceste brusc ca si cea de la delphin botanik oare? sunt si acolo bolovani in apa sau pietre, se poate intra in apa fara papuci speciali? multumesc

Publicitate    [15.09.19 22:14:40]