ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.07.2010
    JUL-2010

Sub orice critică
    Sub orice critică

Nu recomand

Situata la 30 km de Voineasa pe valea Lotrului in Pascoaia, experienta negativa tipic romaneasca, locatie superba, preturi mari, servicii proaste, lipsa de respect fata de client prin atitudinea propietarilor si prin servicii.

NOTA WM6: adăugat detalii completate ulterior prin ecou.

Restaurantul lasa de dorit, nu exista meniu din care sa alegi si unde sa vezi preturi , iti sunt enumerate 2 feluri de mancare la alegere (in cazul nostru ciorba de fasole si felul doi ceva cu vita), daca am cerut friptura la gratar, pastrav, sau orice altceva nu aveau, nici lapte la micul dejun, mancarea este fada, servirea este de doi lei din moment ce aceeasi persoana care este ospatar este si barman, ajutor la bucatarie, camerista, receptioner oricata bunavointa ar avea nu are timp sa le faca bine. Nota de plata nu exista decat verbal la final si este umflata. Fetele de masa pe mesele pe care sunt erau murdare, geamurile la restaurant nespalate si terasa bucatariei murdara.

In camere nu am gasit hartie igienica, in schimb pe prosoape era par.

Piscina plina de muste si nu cred ca se curata frecvent, jacuzzi nu este functional.

Nu exista struti, iepurasi, cainele ciobanesc din prezentare.

Internetul nu functiona, iar parcarea este pe un zavoi in fata pensiunii.

Pacat, repet locatia este absolut superba.

Trimis de Grig in 05.07.10 12:26:19
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VOINEASA / VALEA LOTRULUI. A mai fost în/la: Valea PH, Litoral, Delta Dunarii

VIZUALIZĂRI: 5196 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Grig); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 400 PMA (din 1 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 32.00 EUR pe cameră

webmasterXY*
    [05.07.10 12:46:28]

Te-as ruga sa vii cu completari care sa sustina afirmatiile tale, pot fi de folos celor care se gandesc pe viitor sa poposeasca in aceasta locatie. pana la completarea impresiilor se retrag PMA acordate acestui review.

alinutzza140*
    [05.07.10 12:47:41]

Pai detaliati un pic sa justificati atata nemultumire. Masa a fost atat de rea incat ati dat zero?

[05.07.10 15:16:13]

Sunt neseriosi total, am facut rezervare (15 persoane) anul trecut si cu o saptamana inainte m-au anuntat ca au alt grup si ca nu mai pot sa ne primeasca...

ascent
    [05.07.10 15:49:09]

Sa intelegem ca, de fapt, nu ai fost acolo?

[09.07.10 14:12:24]

Treaba sta cam asa: voiam sa mergem de 1 decembrie, am comunicat cu d-nul Valentin Truica ca vom fi intre 10-20 persoane, cu 2 saptamani inainte i-am comunicat ca venim 16 persoane, dupa inca o saptamana am primit confirmarea ca ... nu mai au locurile libere pentru noi, care deja ne planificasem sejurul, venind din toata tara; am ajuns in cele din urma la pensiunea Bradul din Obarsia Lotrului, si a fost OK, desi nu la fel de frumoasa pensiunea.

alinutzza140*
    [09.07.10 14:15:45]

In concluzie nu ai fost acolo!

[12.07.10 10:52:59]

Da, eu nu am mai ajuns acolo, dar review-ul este facut de altcineva...de pe site, pensiunea arata bine, se pare ca proprietar este primarul din Voineasa, care are multe pe cap...

GrigAUTOR REVIEW
    [12.07.10 17:38:32]

In camere nu am gasit hartie igienica, in schimb pe prosoape era par.

Nu exista struti, iepurasi, cainele ciobanesc din prezentare.

Internetul nu functiona, iar parcarea este pe un zavoi in fata pensiunii.

Pacat, repet locatia este absolut superba.

webmasterXY*
    [12.07.10 22:32:44]

Mulţumim frumos. Am redat şi PMA temporar 'confiscate'.

[26.07.10 15:49:02]

Iepurasii si cainele ciobanesc le-am gasit in curtea din spatele complexului, lucru care mi se pare destul de normal la un complex de 4* nu prea au ce cauta in mijlocul curtii!! Problema mancarii nevariate am experimentat-o si noi, dar doar vreo 2 zile in care eram singurii oaspeti, lucru care s-a modificat odata cu umplerea pensiunii in w/end..

Se pare ca nu fusese curatata camera, altfel nu-mi explic cum de lipsea hartia igienica...Eu am stat 9 zile si n-am avut astfel de experiente... E drept ca personalul e limitat ca numar - dar plin de solicitudine, dar in conditiile de astazi nu stiu cine'si permite sa tina si "portar cu fireturi" cu pensiunea plina doar 2 zile / saptamana!

Noi am cerut si am avut nota de consumatie deschisa pe camera la care la final am obtinut discount (doar am stat 9 zile...asa a motivat patronul dl. Valentin - care ne-a facut cadou si cate 1 litru din visinata mult apreciata)....Mentionez ca am stat acolo anul trecut in August, dar nu cred ca s-a deteriorat in asa hal!

jokermen2001
    [30.07.10 20:01:34]

Cristian36 despre vila paradis din acelasi complex poti sa-mi spui cate ceva despre conditiile de cazare? {sant la fel ca pe site lor? }Preturile la piscina, sauna, calarie, atv. biliard, etc. sant aceleasi dupa site? Sa inteleg ca este mai bine sa mergem la sfarsit de saptamana, ca asa gasim mai multe feluri de mancare? Cu bautura cum stau la preturi, vinul, visinata, tuica, sucurile, berea, iau de acasa sau sant preturi rezonabile? Inteleg ca pensiune complet de pers. costa 45ron si demipensiune25ron? Cum se procedeaza cu rezervarea sau te-ai dus fara? Daca mai iti aduci aminte de ceva si bune si rele despre complex iti multumesc.

[02.08.10 14:04:16]

@Jokermen2001 - Salut!

Eu n-am stat la Vila Paradis 3***(care apropo arata cam ca pe site) ci la Vila Valahia de 4****. Dar la Paradis au stat niste prieteni care au inchiriat-o pe toata si astfel au avut parte de intimitate.

Noi la piscina n-am platit nimik desi am folosit-o intens zi de zi, iar pt. calarie, patronul ne-a facut discount la sfarsit ca am cam abuzat de cai...

W/endul e cam aglomerat, deci ai si bune in sensul ca este prezent si patronul - deci orice nemultumire ai ti-o rezolva el + eventualul discount sau excursii le discuti personal cu omul...

Dar si rele, in sensul ca aglomeratia de w/end ocupa si mesele de pe terasa, si foisorul si piscina si ATV-urile....

Pe noi (care n-am fost prea mofturosti la felurile de mancare) si oricum puteam oricand compensa facand un gratar (are vreo 3 prin curte), ne-a avantajat faptul ca am stat si-n cursul saptamanii unde eram regi la piscina/masa/etc...

Preturile la bauturi erau in linie cam cu restul unitatilor - vin 20-25 RON/sticla, berea 5-7 RON, visinata si palinca n-am platit-o niciodata, fiind din partea casei - cel putin asa ne-a oferit-o dl. Valentin.

Rezervarea "is a must"! Noi am facut-o telefonic, dupa care am trimis si mail care ne-a fost confirmat.

Reamintesc faptul ca noi am stat 9 nopti anul trecut, in mare parte din timp fiind cam singurii oaspeti ai pensiunii!

Poate d'aia n-am simtit nici un inconvenient din partea personalului (care ne intreba dimineata ce vrem sa mancam la pranz sau seara - adevarat ca nu aveam decat 2-3 optiuni dar era ok). Reamintesc ca 9 nopti de cazare si masa + bauturile + calarie + excursia de ramas-bun, ne-a costat pe toti 3 (fiica-mea a avut pat separat) - 2500 RON!

jokermen2001
    [03.08.10 10:32:40]

Ok cristian 36, multumesc.

deliapt
    [25.06.11 01:26:53]

Crezi ca este ok sa mergem cu bebe de 1 an la vila paradis? este curat, la baie etc?

ti se pare ca ar iesi ok sa organizam ziua baietelului acolo, se poate face masa in curte, au pers pt servire?

as fi multumita cu informatii care sa ma ajute in decizia de a merge sau nu cu bebe acolo.

[27.06.11 11:08:13]

@deliapt: Ca si sfat pentru locatie, mai multumitoare ar fi dupa parerea mea cazarea in vila Valahia (care are 4*) si pe care eu am gasit-o curata si aerisita, baia ok, chiar maricica. Da, poti sta acolo cu copilul de 1 an. Referitor la serbarea zilei de nastere, cred ca mult mai bine ar fi sa-l intrebi direct pe propietar... Eu am fost acolo in 2009 si a fost foarte bine, insa nu stiu daca s-a schimbat in rau intre timp (ca orice minune care nu prea dureaza la noi...)

alinutzza140*, ascent, cristian_36, dartax, deliapt, Grig, jokermen2001
    Alte impresii din această RUBRICĂComplex Turistic Valahia [Păscoaia]: