ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.06.2021
REZONABIL

Către satisfăcător

Hotel Egreta - Tulcea

Hotel Egreta

Nu știu dacă o fi sau n-o fi Greta, dar aici am stat două nopți, pentru a vizita - după frumusețile Dobrogei, și Delta Dunării.

Hotelul se află amplasat în centrul orașului, pe Strada Păcii 3, coordonatele sunt 45°10' 44/28°48' 18. Hotelul se află aproape de faleză, care momentan se află parțial în reparații, iar micul dejun este inclus în prețul camerei.

Parcarea este situată lângă hotel, în lateral, dar nu prea mare (când am fost noi, era deja plină) .

Recepția - și aici, ca și la Hotelul Megalos, - vezi review aici - se poate intra pe intrarea din față, ajungând direct la recepție, sau prin lateral, unde există și o rampă, pentru a nu târâ de troler pe trepte. Tot în holul recepției se află și un bar, ce are atașat binecunoscutele fotolii și mese, iar dacă ne abținem și trecem pe lângă el, ajungem în restaurant, unde am servit un generos mic dejun, pe sistemul auto-self service. Lifturile, două lifturi - două.

Camera - băftoși fiind, am beneficiat de un apartament (noi solicitând cameră twin, care se pare că nu mai aveau). La intrare, o cameră cu un pat cam îngust, o masă, un dulap - singurul dealtfel, și o etajeră cu un televizor intubat (adică din cel cu tub). Acumaaaaaa, cum s-ar putea sta la televizor, trei persoane, în pătuțul ăla... nu prea știu. Asta pentru că în a doua cameră abia puteai să te miști! Două paturi înghesuite, și o masă așezată la intrarea în cameră, numai bună să te lovești de ea! Am fost și pe la vecini - acelaș tip de cameră înghesuită. Mocheta... nu prea te îmbia să circuli fără papuci, și, în general totul arăta puțin neîngrijit, delăsător.

Wi-fi - a fost bun, și peste tot la fel de puternic.

Baia - baie cu cadă, cu o perdea ce impiedica apa să ude podeaua, dotată cu uscător de păr, un singur săpunel, și binecunoscutele deja, sticluțe cu lichide pentru păr și corp. Bine, perdeaua era cam degeaba! Cumva, pe la scurgere, pe nu știu unde, apa se scurgea prin faianță, udând zona din jurul căzii!

Cireașa de pe colivă a fost capacul de plastic al wc-ului! Crăpat exact pe mijloc, de m-am ciupit de alte-alea! :D Nu tu închis și sigilat, nu nimic! L-am înfășat ca pe un bebeu, să nu ne mai ciupească și l-am folosit. La plecare, în lift, ne-am întâlnit cu un instalator căruia i-am spus povestea, așa că - cred, sper - voi, dacă veți nimeri aceeași cameră, să nu aveți probleme.

Și to (n) t aici, la Hotel Egreta, am întâlnit ceva ce nu am mai întâlnit de când umblu prin hoteluri sau prin pensiuni: învelite în niște punguțe, puse pe o tăviță în dormitor, trei PAHARE DE CARTON! Nu, nu de plastic, de carton - ca acelea în care se vinde cafeaua la aparatele de pe stradă! "Bă, ești prost? Bă, ești nebun? "

Cam asta a fost experiența noastră la hotelul Egreta din Tulcea. Mie unul, în ciuda amabilității personalului din restaurant, nu prea mi-a plăcut. Deci, dacă aveți posibilitatea de a vă caza în altă parte, făceți-o!

Și vă invit să vedeți DELTA DUNĂRII! Merită!

despre CAMERE & COND. CAZARE

Nu s-a făcut curățenie, mocheta era pătată, colacul de la wc. era crăpat, se scurgea apă în baie de la cadă.

Trimis de puiutea in 12.06.21 14:20:18
Validat / Publicat: 13.06.21 10:27:06
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TULCEA

VIZUALIZĂRI: 861 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (puiutea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P05 A doua cameră. Pare mare, dar nu e!
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 24.00 EUR pe cameră

[13.06.21 10:26:55]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Egreta Hotel, TULCEA" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

[13.06.21 10:29:45]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ a descrierii.

puiuteaAUTOR REVIEW
    [13.06.21 20:06:29]

@webmasterX: Da, aici este hotelul.

Zoazore
    [14.06.21 13:40:08]

@puiutea: Ia, ca venii si io repede cu SBul!

Din ce stiu eu de la colegii mei tulceni, Egreta e un hotel foarte solicitat, considerat printre cele "bune".

Acum... nici cu Pelicanul meu de 4 margarete nu mi-e rusine. Si cine o sti si prin urbea mea ce "minuni" or fi.

Si alde talica sunteti silfizi amandoi, da' io as avea loc pe-acolo? Ca e cam claustrofobanta camaruta aia!

Of!

puiuteaAUTOR REVIEW
    [15.06.21 08:20:37]

@Zoazore: Dacă ai fi stat singură, cu siguranță camera ar fi fost în regulă, mai ales că nici tu nu ești cine știe ce de corpolentă! Dar în doi... cam controlezi mobilierul cu degetele mici de la picioare!

Am trecut în fugă prin Brăila domniei tale, ne-a plăcut și... la o vizită scurtă prin centrul vechi mai ales, vom vedea cum se prezintă Pelicanul tău! Că ăia din Deltă arătau bine! Toate cele bune, mulțumiri pentru ecou și vot!

puiutea, Zoazore
    Alte impresii din această RUBRICĂEgreta Hotel: