ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.07.2010
DIN: brasov
ÎNSCRIS: 01.07.10
JUN-2010

Frumusel

Daca aveti norocul sa fiti cazati in camerele cu vedere la mare si piscina, ma veti contrazice in mod sigur.

Eu si inca o familie de romani am fost cazati deasupra bucatariei (iar pe tubulatura venea miros de mancare de faceai instant hepatita) respectiv deasupra cosului de gunoi si inchipuitiva...

Nu am putut sa facem schimb de camere decat dupa ce i-am amenintat ca plec sau ca voi ocupa cu forta o alta camera, ce va fi eliberata in aceea zi... si bineinteles cu sprijinul agentiei din Romania am reusit sa facem schimb a 3 zi

Camerele de pe partile laterale ale hotelului sunt foarte mici (si managerul hotelului a recunoscut ca au fost initial ptr single), avand doar o noptiera, pat dublu si un pic de loc sa cobori din pat... si sunt la acelasi pret cu cele cu vedere spre mare, mari cat 2 din cele de pe lateral (hotelul are aproximativ forma literei grecesti sigma, picioarele fiind lateralul hotelului).

Dupa ce ne-a mutat totul a intrat in normal si a fost OK.

Plaja hotelului superba (ingusta dar de nisp natural) si dupa modelul Mamaia, inaintezi mult in mare pana sa ajunga in jur de 1. 70 adancimea, fara pietre

Piscina OK, dar cam micuta ptr zilele innorate.

Motivul ptr care am postat este acela de a informa turistii despre problemele pe care turistii le intampina si faptul ca si turcii au inceput sa faca diferente intre romanii si englezii spre exemplu. Luati atitudine cand sunteti tratati altfel...

Trimis de mica motanita in 01.07.10 14:10:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: kusadasi

VIZUALIZĂRI: 4543 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mica motanita); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

florin_mch
[16.03.11 08:33:50]

Buna ziua,

ceva detalii despre Altinkum/Didim ne puteti da, ca din pacate nu prea cunosc nimic despre aceasta zona

mica motanitaAUTOR REVIEW
[16.03.11 09:45:58]

Buna ziua,

Statiunea Didim Altikum se aseamana oarecum cu zona Eforie, depinde si de hotelul la care mergeti - club tarhan departe de centru statiunii / buyuk anadolu la fel, in apropiere de centru sunt 2 hoteluri Didim resort si inca unul nu imi amintesc numele).

Noi am fost cu masina personala si nu am vizitat decat o zi statiunea care are un bulevard principal cu bazar, paralel cu marea, faleza cu restaurante un mic parc de distractii mare lucru nu e vazut... ruine si c-am atat.

Dar statiunea se afla la aprox 50 km de Kusadasi, la 80 km de Bodrum, 70 de Efes... deci daca nu vreti sa stati in hotel, puteti sa va miscati in jur.

La iesire spre Kusadasi exista mai multe OUTLET -uri cu preturi BETON chiar merita sa mergeti si sunt microbuze din didim care fac curse pana in acesta zona comerciala.

Nu stiu daca v-am raspuns la ce doriti sa stiti dar va rog dc mai aveti intrebari sa ma contactati.

O zi buna,

Gabriela

florin_mch
[16.03.11 09:54:41]

Va multumesc frumos

Vom sta la hotelul Venosa care se deschide in luna mai

dorupetre
[22.01.12 13:09:01]

Buna ziua,

Spuneti-mi daca mancarea era buna si daca se faceau gozleme. Cum erau bauturile, minibarul si cafeaua.

[25.01.12 17:42:08]

merge cinev in perioada 22-29.07.2012 la hotel buyuk, si cei care au fost va rog cateva inpresi

[28.01.12 06:48:00]

as vrea sa stiu daca la acest hotel se poate face scufunri si daca stiti la ce pret?

[11.02.12 08:13:32]

am trimis mai multe ecouri dar nu am primit nici un raspuns

poate sa-mi spuna cineva la acest hotel buyuk care sant activitatile, la barul din camera ce ai inclus, daca se pot face scufundari, daca au restaurante a la carte, si cum se ajunge acolo pe sosea

astept mici lamuriri

[13.04.12 18:03:54]

am si eu rugamintea sa-mi spuneti cum ajung la hotel

[17.06.12 08:52:38]

mica motanita

am si eu o intrebare in legatura cu acest hotel buyuc anadolu

-e departe de oras

-as vrea sa fac scufundari are acest hotel aceasata activitate sau trebuie sa contactam o aggentie din zona

-daca exista bazar si ce produse e rentabil sa cumperi

daca mai ai ceva referinte de distractie astept

mica motanitaAUTOR REVIEW
[19.06.12 13:02:40]

@make_barosanul:

- da este destul de departe de orasul/ statinea didin aprox. 10km dar exista cursa cu microbuz spre statiune.

- nu merita din bazar didim e scump dar exista la distanta de 30 km spre kusadasi chiar pe autostrada outlet-uri cu preturi foarte bune, firme renumite care produc in turcia si lichideaza stocuri- de acolo merita aproape tot

- nu exista la hotel scufundari etc trebie sa iei prin agentia locala din didim orice fel de excursii/distractii.

- noi am fost cu masina pers si ne-am dus in urma autocarelor si am vizitat Bodrum -kusadasi - aqualand etc

- daca ai Ultra all barul din camera e inclus dc e doar ALL nu e inclus

- ca si intrare: urmariti indicator Kusadasi- traversati statiunea- apoi indicator Bodrum dupa vreo50 km indicator didim - treceti prin niste sate - intrati in didim - vedeti Club Tarhan - un comple mare de vile - dupa care imediat se face un drum la dreapta ingust prin balarii - si mergeti pe el pana la hotel-este pe stanga (aveti grija indicatorul de hotel e pus dupa intrare/ strada)

- sa nu acceptati camere decat cu vedere la mare / nu pe lateral

dc mai doriti informatii asptept.

Concediu Placut

[19.06.12 18:23:13]

@mica motanita: multumesc

in legatura cu mancarea sant probleme?

la bar ce bauturi au?

multumesc si mai astept indicati cu privire la modul de distractie

florin_mch, make_barosanul, mica motanita
Alte impresii din această RUBRICĂBuyuk Anadolu Didim Resort: