ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.06.2010
JUN-2010
2 AD. + 1 COPII

ARTICOL ARHIVAT

O vacanta reusita

Pentru pretul platit, experienta de la Julia a fost in mod clar peste asteptari. Am cautat sa avem o vacanta linistita, intr-o zona putin aglomerata, unde sa nu ne facem griji de nimic. Asa a si fost la Julia.

Hotelul are o gradina mare si este inconjurat de verdeata, astfel incat uneori imi inchipuiam ca sunt intr-o statiune montana. Gradina a fost primul lucru care m-a impresionat.

Camera a fost ok, curata, suficient de spatioasa, iar serviciul all inclusive exact asa cum ne asteptam. Chiar daca au existat imperfectiuni care i-au deranjat pe altii, ganditi-va ca la un asemenea pret nu gasim nici pe sfert asemenea servicii in Romania!!

Am beneficiat in plus de prezenta lui Andrei, reprezentantul local al agentiei de turism, care ne-a ajutat mereu cu sfaturi si recomandari si care s-a dovedit a fi si un mare entertainer, astfel ca de multe ori am preferat sa ne petrecem serile alaturi de chitara lui.

Marea se afla la 5 minute de mers pe jos, iar plaja este mica, curata si intima. Apa este exact ca in vederi, extrem de clara si cu nuante diferite de azur. Atentie insa la intrarea in mare, caci pe primii 3-4 metri sunt pietre care ingreuneaza mersul. Apoi insa devine un vis...

Excursiile in care mers (Meteora, Athos) au fost de asemenea foarte bine organizate si totul s-a petrecut exact asa cum ne-a fost prezentat in ziua sosirii. Este important sa mergeti in cel putin o excursie in zona. Sunt locuri care nu trebuie ratate si in plus mai variati putin mediul si atmosfera.

Recomandam Fourka si hotelul Julia celor care isi doresc o vacanta relaxanta, linistita si nu neaparat de lux...

Trimis de Marina32 in 28.06.10 20:36:57

VIZUALIZĂRI: 2026 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Marina32); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)

marcy74
[28.06.10 20:41:57]

Poate ne poti oferi si un pret platit pentru sejur. Multumesc!

valimi
[29.06.10 08:24:52]

E interesant ce povestesti, ne mai trebuie pretul si ceva fotografii ca sa ne formam o minima idee si noi.

webmasterXY*
[29.06.10 12:59:20]

@Mariana32, ma mai alatur si eu cu o rugaminte

sa ne spui data sejurului sau, dupa caz, sa ne confirmi daca vacanta petrecuta in Halkidiki a fost in ianuarie 2010 (asa cum reiese din datele din partea stanga a impresiilor tale).

Marina32AUTOR REVIEW
[29.06.10 19:47:18]

@webmaster

Am fost luna aceasta, iunie... cred ca am salvat gresit.

@marcy74 & valimi

Costul vacantei a fost de 560 eur pt toata familia (cu transport inclus). Si in rest, avand in vedere ca e o statiune foarte mica, nu prea ai pe ce cheltui. Poate doar pe excursii, dar merita!

Pozele postate pana acum de ceilalti turisti sunt destul de relevante, dar adaug si eu doua cu marea

webmasterXY*
[29.06.10 19:49:36]

Schimbat perioada sejurului, completat rubrica "pret sejur"; multumim pentru clarificare.

marcy74, Marina32, valimi
Alte impresii din această RUBRICĂJulia Hotel: