ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.08.2020
RĂU

Extrem de nemulțumit
Către satisfăcător
Către satisfăcător

Nici intr-un caz nu alegeti!

Am rezervat o camera deluxe cu vedere la mare prin booking.com.

Seara, cand am ajuns, ne-a intampinat la receptie un tip arogant, dur, obraznic care ne-a trantit o poveste despre cat de fericiti ar trebui sa fim pt ca primim, totusi, o camera la ei, cum am indraznit sa facem o rezervare last minute?! Nici nu a vrut sa auda despre eventuale plangeri sau comentarii legate de faptul ca primisem o camera standard dar ni s-a incasat pretul pentru camera deluxe.

Ulterior, citind comentarii ale altor turisti de pe alte site-uri de incredere (google maps, tripadvisor), chiar ne-am simtiti norocosi... ca nu am fost batuti! Comentariile si review-urile m-au ingrozit, s-a lasat uneori cu chemat Politia si Salvarea, sunt multi turisti care au reclamat faptul ca au fost efectiv lasati in strada, cu rezervari anulate de hotel in ultima clipa si fara avertisment.

Inutil sa spun ca totul era o mare minciuna, camere mai erau, cel putin asa figurau pe booking.com, insa de ce sa scape ocazia sa faca o mica afacere in stil balcanic, daca tot era ora 22 si eram la mana lor? ...

Parcarea asa-zisa "la proprietate" consta in 3 locuri disponibile in curtea interioara, daca se doreste asta. Din nou, noi am avut noroc, dl. patron mai in varsta, ne-a primit. In rest insa, succes la cautat loc de parcare pe strada, pe care in plin sezon este practic imposibil sa il gasiti!

Cat despre camera "deluxe", nici acum nu sunt sigura ca exista asa cum e descrisa pe booking.com, cu "sea view", chiar patronul ne-a spus ca nu au camere cu vedere la mare, data fiind pozitia hotelului si inaltimea mica a cladirii. Nu stiu daca aici sunt de vina proprietarii sau booking.com sau ambii, pentru ca descrierea este eronata.

Sfatul cel mai bun pe care il pot lasa: si daca gasiti o oferta de nerefuzat la acest hotel, nu rezervati sau, daca nu sunteti siguri de ce ar trebui sa NU rezervati, informati-va de pe alte site-uri decat booking.com.

Eu mi-as fi dorit sa o fi facut la timp.

despre SERVICII

Insul de la receptie, pt. ca nu il pot numi "domn", ne-a primit din start cu aroganta, ne-a anuntat ca suntem norocosii carora el le mai da o sansa, reprezentata de unica camera ramasa libera, cu toate ca rezervarea am facut-o cat se poate de oficial prin booking.com, pe o camera deluxe "cu sea view".

Individul cu pricina ne-a avertizat de la inceput prin atitudinea de superioritate aratata, ca ar trebui eventual sa ii pupam mainile pt. ca primim o camera standard dar pentru care, evident ca ne-a taxat pretul de camera deluxe.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera standard (in loc de camera deluxe, asa cum am rezervat) era f. mica, insa cu asternuturi curate, baia f. mica dar cu consumabile de baie, tv, minibar si vedere la curtea interioara, deloc placuta sau relaxanta.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Micul dejun ar fi fost ok daca s-ar fi respectat si conditiile de servire, in contextul pandemiei.

Deoarece nu erau mese libere, am preferat sa asteptam sa se elibereze. Am fost invitati insa sa luam loc la masa impreuna cu o alta familie... distantare sociala?? ce e aia?!?

Pentru ca nu am acceptat, ni s-a trantit ironic "asta-i culmea, de unde sa scot mese separat pentru toata lumea? " desi nu am emis nici o pretentie in acest sens.

Trimis de Ina19932003 in 23.08.20 15:40:30
Validat / Publicat: 23.08.20 19:42:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Varna, Kaliakra, Kavarna, Sunny Beach

VIZUALIZĂRI: 463 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ina19932003); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 22.56 EUR pe cameră

[23.08.20 19:41:41]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 00725&hid=17844.

webmasterPHONE
    [24.08.20 07:08:30]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

Ina19932003AUTOR REVIEW
    [24.08.20 19:37:27]

@webmasterX:  Multumesc pentru acceptarea review-ului. Din pacate, situatia neplacuta in care am fost nu ne-a impulsionat deloc sa culegem amintiri dintr-o astfel de experienta. Am facut doar o fotografie la camera primita ca eventuala dovada, mai degraba pentru booking.com. Oricum, nesimtirea si neprofesionalismul nu pot fi redate in nici o fotografie. De filmat, nu am filmat. Daca e util, pot incarca fotografia cu camera noastra.

Ina19932003
    Alte impresii din această RUBRICĂVictoria (Viktoria) Family Hotel: