ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.06.2010
ÎNSCRIS: 24.06.10
JUN-2010

Sub orice critică

O vila cu probleme

Vila arata bine atat in camera cat si pe exterior.

Problema vine atunci cand te astepti sa-ti faci un dus cu apa calda, asa cum scrie si pe site ("furnizeaza apa cald non-stop"). Apa rece curge pe ambele robinete.

Mai rau de atat atitudinea asociatului (sau patronului Ovidiu Olteanu) este una infecta. Este ironica si iti serveste niste raspunsuri, pe care cu greu te stapanesti sa nu te iei la cearta cu el.

NU am putut ramane la aceasta vila mai mult de o seara din cauza celor de mai sus. Va puteti imagina cand veneam de la plaja, cu nisip peste tot si incercam sa gasim macar apa calduta la baie, iar atunci cand incerci sa intrebi despre acest lucru, celor care ar trebui sa ofere aceste lucruri pt care ai platit sa ti se toarne baliverne?

Trimis de Maqulyn in 28.06.10 09:47:57

VIZUALIZĂRI: 4577 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Maqulyn); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Asa arata camera pozata de la usa

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[28.06.10 09:58:01]

totusi, la pretul asta poate fi o alternativa buna de avut in vedere... evident, tinand cont si de inconveniente!

vali_tulcea
[28.06.10 10:15:31]

Poate sa fie si gratis camera...daca nu ai apa calda si atitudinea administratorului este una care lasa de dorit atunci mai bine te lipsesti.

Chiar si numai pt atitudine poti sa te lipsesti, mai ales ca un compartament deviat iti poate strica sejurul...

Dupa parerea mea, daca nu poti sa te comporti cum trebuie cu turistii, mai bine nu te baga in turism sau angajeaza pe unu care stie...

Chiar daca clientul este unul irascibil si cu pretentii exagerate, tu ca patron/manager de pensiune/hotel trebuie sa te comporti exemplar, pt ca un comportament civilizat este lucrul de baza pe care ar trebui sa il gasim la cei angajati in turism.

alinutzza140*
[28.06.10 10:16:44]

Urata atitudinea patronului. Este bine ca v-ati mutat la alta vila. Un vot ca sa mai treaca supararea.

valimi
[28.06.10 16:47:53]

Asa-i romanu, dupa ce ii dai banu, face ce vrea el, nu il mai intereseaza daca mai primeste si a doua zi

[12.07.10 15:48:39]

Mda. Dar ar trebui sa spui tot adevarul. Adu-ti aminte ca am fost si eu de fata. Apa era destul de ok pentru a putea sa iti faci baie.

Problema a fost la boiler. Eu am urcat cu proprietarul pe vila ca sa inlocuim siguranta arsa de la ploaie. Iar el ti-a zis ca isi va reveni intr-o ora si tu nu ai vrut, i-ai cerut banii inapoi.

Fara sa se certe cu nimeni, ti-a zis ca pe ziua respectiva nu avea cum sa iti dea banii inapoi, dar ca ti-i poate da pentru ziua urmatoare.

Vedeti voi... se ia de buna prima impresie scrisa de oricine, fara ca informatia sa fie adevarata. ma duc la Vila Raissa de 2 ani si m-am simtit mereu ca acasa. [***] Vacanta placuta

webmasterXY*
[12.07.10 16:00:00]

se ia de buna prima impresie scrisa de oricine

@cruzalin, aici faci o mica eroare: nu se ia prima impresie, ci se face o medie a tuturor impresiilor postate pe site despre o anumita unitate. Asadar, daca tot mergi de mai mult timp la aceasta locatie, chiar ar fi indicat sa iti scrii si tu impresiile si sa dai note, astfel incat media de care vorbeam sa se apropie cat mai mult de adevar.

In plus, am rugamintea sa nu mai folosesti exprimari care pot leza alti utilizatori. (am editat eu ecoul tau anterior). E bine (si mult mai util pentru toti utilizatorii) sa ne limitam la impresiile personale, nu sa intram in polemici.

Multumesc,

vali_tulcea
[12.07.10 16:03:45]

Nu se ia de buna prima impresie, dar daca este o singura postare, ea este cea care da nota pana apar alti turisti care au fost acolo si care doresc sa isi expuna impresiile.

Asa ca esti rugat sa ne prezinti si tu impresiile tale. Oricum maqulin nu a zis nimic de rau de pensiune ci a subliniat comportamentul proprietarului/administratorului care a lasat de dorit...

MaqulynAUTOR REVIEW
[17.07.10 07:03:43]

Problemele cu apa calda sunt stiute la aceasta vila.Sursa din care am aflat este una foarte sigura si nu pot da mai multe detalii deoarece este angajata acolo si nu as dori sa-i fac vreun rau.Ganditi-va daca toata vila era plina de turisti si la ora 11-12 veneau toti de la plaja "incercand sa scape de nisip" cum faceau fata acele boilere,daca la 6 familii care eram cazate, in cele 2 etaje nu au putut alimenta cu apa calda.Chiar si administratorul a recunoscut treaba asta.Eu doar as dori sa schimbe paragraful cu apa calda-"Furnizam apa calda din cand in cand"

ninaa
[11.08.10 16:28:45]

ma bag si eu ca musca-n lapte dar cautand cazare la o vila, pensiune ceva pe litoralul nostru cat mai aproape de mare descopar ca vila consentino costinesti e la 1 minut de plaja. sun proprietarul si ma anunta sec ca nu mai e valabila oferta platesti 5 nopti si stai 6 ca si-asa e pomana pretul - 100 ron/zi camera cu 3 locuri. ok, zic eu si intru sa butonez netul sa vad ce se mai scrie despre aceasta pensiune si SURPRIZA! exista o vila Raisa care are aceleasi poze cu vila consentino, aceleasi preturi, conditii, etc. m-au bagat in ceata, nu stiu ce sa mai cred!

[11.08.10 20:10:10]

Vila Raissa si Vila Consentino impart aceeasi curte. Sunt 2 vile lipite, realizate in oglinda

ninaa
[12.08.10 12:58:59]

merci cruzalin pt explicatie, eram in ceata, nu stiam ce sa mai cred! e adevarat ca vila e f aproape de plaja?

[12.08.10 13:02:19]

da, e foarte aproape. pot sa iti numar si pasii 2 minute mers normal... nici 100 de pasi. o zi frumoasa

alinutzza140*, cruzalin, Maqulyn, ninaa, vali_tulcea, valimi
Alte impresii din această RUBRICĂVila Raissa / Consentino: