ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.07.2010

Sub orice critică
    Sub orice critică
    Nici nemulțumit, nici mulțumit
    Extrem de nemulțumit

Romani, nu mergeti aici, veti regreta!

Stimati cititori am ajuns in la acest hotel IMPERIAL in data de 19 iulie 2010, ora 11, ce sa va zic ca receptionerul mi-a spus ca voi primi camera la ora 14. 00 iar turistii de alte nationalitati primeau camera fara nici o problema! fac diferente intre turistii romani si cei rusi sau alte nationalitati, iar in final m-am enervat si m-am postat in fata receptiei cerandu-i sa-mi dea camera ca si altor turisti si sa nu mai astept pana la ora 14.

Trecand peste acest incident vreau sa va spun ca eu si prietena mea am fost foarte dezamagiti de alegerea facuta, nici nu stiu de unde sa incep...

1. MANCAREA... este extraordinar de proasta si credeti-ma nu sunt mofturos, dar nici in spitalele din romania nu gasiti asa ceva, niste combinatii de mancare si salate ce a putut sa faca acel bucatar de te ia ficatul numai cand te gandesti... mai spun unii... domne ca romanii isi umplu farfuriile cu mancare... pai da domne ca iti pui mai din toate... poate poate gasesti ceva comestibil, cineva spunea mai devreme de corcoduse... este FOARTE ADEVARAT, cand am vazut asa ceva am zis ca nu este posibilsa primesti ca fruct la un hotel de 4 stele, incredibil dar sa stiti ca este chiar adevarat.

2. SERVICIILE, curatenia in camera a fost ok cel putin pentru mine si vreau sa va zic ca nu am dat nici un tips, dar curatenia in curtea interioara hotelului lasa de dorit, la fel si a restaurantului... niste fete de masa murdare, pe care nu le schimbau de la mic dejun de exemplu la pranz, personalul incompetent, copii angajati din liceu, nu aveai cu cine sa te intelegi, nu stiau unu o iota engleza.

Era unu la intrare in restaurant care intreba ce camera esti... cred ca nu cumva sa mananci prostiile lor de vreo 2 ori cred... iar cand nu intra nimeni in restaurant statea cu fundul pe masa... era foarte obosit cred, lipsa de bun simt putin spus.

Singurul lucru cu adevarat ce ne-a placut a fost camera, mare, frumoasa, foarte curata, nimic de spus, dar nu a fost suficient, vederea la mare nu a existat probabil ca nu i-am dat tips spunem noi.

Cei care faceti greseala sa mergeti daca vreti sa stati pe sezlongurile de la plaja aveti grija sa lasati de seara prosopul pe sezlong altfel a doua zi nu gasiti loc sunt app. 35 de sezlonguri pentru intreg hotelul situatie in care sa va spun mai sunt inca 2 hoteluri in incinta acestui complex ca sa zic unde toata lumea mananca la acelasi restaurant.

Sucurile sunt compuse din apa, CO2, colorant si putina aroma asa sa nu spuneti ca este apa plata, berea este cat de cat ok, poti sa bei cata vrei ca nu te ia valul.

A venit televiziunea aici deoarece dupa cum stiti s-a luat curentul aproape 2 zile, o familie a ramas in lift si nu auzea nimeni, a trebuit acea familie sa sune la 112 in romania, iar pompierii din romania au luat legatura cu cei din bulgaria si au aparut la hotel, cei din receptie le spuneau ca nu a lot foc nimic... ca sa vedeti ce incompetenti sunt... in final s-au dus si i-au scos din lift, bine ca nu au patit nimic ca erau sa ramana fara aer, liftul fiin aproape ermetic inchis... acestea le-am aflat si eu de la un roman care era in receptie atunci, curentul fiind oprit stateai ca pe vreamea raposatului in camera.

Ce sa va spun ca mi-ar trebui o zi intreaga sa scriu si nu as termina.

In final vreau sa va spun ca regret ca am facut aceasta alegere... mai mult ca urmare a unor useri de aici care au spus ca este ok si nu sunt probleme, dar sfatul meu si a multor romani care au fost acolo in aceasta perioada este ca ar trebui sa le dam o lectie si sa nu mergeti aici poate isi vor schimba comportamentul cel putin fata de noi.

Ce sa va mai zic ca a venit televiziunea lor PRO BG, iar eu si cu un austriac PETER am insistat sa ne ia un interviu si sa le explicam ceea ce este acolo, au dat numai ce au vrut ei la tv, in care se vede totusi putin nemultumirea noastra.

Trimis de adymxs* in 26.07.10 18:45:58
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny Beach HOTEL IBEROSTAR

VIZUALIZĂRI: 1498 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adymxs*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

recul*
    [26.07.10 19:48:04]

daca te consoleaza cu ceva, afla ca nu esti singurul patit in stil...IMPERIAL! poate citesc si contestatarii postului pus de @florinbalan...

adinuta
    [26.07.10 20:15:57]

Ma bucur ca a mai avut cineva curajul sa spuna adevarul despre acest hotel. Felicitari inca o data pentru impresiile adevarate pe care le-ati postat. Sunt adevarate 100%.

gattasalvaje
    [27.07.10 10:38:35]

adymxs, multumim mult pt review... pentru mine a venit la fix... azi ma pregateam sa platesc un sejur la Imperial, dar bine ca am intrat pe acest site si m-am oprit la timp din comiterea unei mari greseli. Aveam o lista de 4 hoteluri, cred ca pot sa le zic fara sa se considere reclama... Imperial, Karolina, Nessebar Beach si Excelsior... agentia cu care am vorbit mi-a recomandat ferm Imperialul ca fiind cel mai bun si eram incantata ca pot merge cu 530 de EURO la un hotel de 4* cu AI. Era dubios de ieftin, asa ca am inceput sa intreb in stanga si in dreapta, sa intru pe site-uri de review-uri si mi s-a confirmat suspiciunea ca e ceva putred. Bine ca n-a fost prea tarziu si am reusit sa-mi salvez vacanta.

O zi buna tuturor

adymxs*AUTOR REVIEW
    [27.07.10 14:04:52]

ma bucur ca am putut sa-ti fiu de ajutor, orienteaza-te spre alta locatie, sincer bulgarii nu prea ma mai incanta, au inceput sa dea rateuri, un hotel ok este Iberostar daca ai ceva mai multi banuti.

sbacau
    [27.07.10 17:05:55]

@gattasalvaje sper ca ai ales excelsiorul din cele de mai sus... :-D

gattasalvaje
    [28.07.10 12:35:28]

Eu ma gandeam la Nessebar Beach, potzi sa-mi zici mai multe despre Excelsior? Am vazut ca Nessebar Beach are review-uri bune, chiar daca este de 3 *... inca n-am platit, am timp sa ma razgindesc.

adinuta, adymxs*, gattasalvaje, recul*, sbacau
    Alte impresii din această RUBRICĂImperial Beach Hotel (Imperial Resort):