ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.06.2010
    ÎNSCRIS: 26.06.10
    JUL-2009
    2 AD. + 1 (15 ani) COPII

Conditii bune pentru 2 stele

Incep prin a spune ca in 2009 a fost al doilea sejur petrecut la acest hotel, primul fiind in 2008. Dupa un an de zile parca am gasit totusi un minus. Cu toate acestea, hotelul are si el partile lui bune si partile rele, fiecare camera avand defectele ei.

Incepem cu exteriorul: parcarea este foarte mare dar loc liber gasesti destul de greu, mai ales daca e weekend. Este un nene acolo care te dirijeaza si cica "pazeste" masinile desi nu cred ca exista vreun pericol.

Hotelul nu are camere cu vedere la mare, ci trebuie sa te apleci peste balcon pentru a vedea marea (si masina daca a fost parcata intr-un loc favorabil). Am avut in ambii ani camerele cu vedere spre Casino si pot spune ca discoteca aflata pe plaja la o distanta destul de mica de hotel, produce galagie pana pe la 2 noaptea, iar cine nu este obisnuit cu asta as recomanda sa ceara o camera cu vedere pe partea cealalta sau sa inchida usa.

In cazul in care mergeti cu copii, la intrarea in hotel exista un mic spatiu de joaca special pentru cei mici si cu bancute pentru ca dvs sa-i puteti supraveghea.

Hotelul are si o piscina mare care nu cred ca a functionat niciodata.

In interior este curat, miroase frumos, liftul cam are probleme. Sunt 3 lifturi care nu stie nimeni cum functioneaza. Se intampla sa le chemi si sa nu vina sau tu sa-l chemi la parter si el sa urce. Daca te afli in lift si cobori de la un etaj superior, iar cineva il cheama de la un etaj mai jos, se opreste si acolo si uite asa ajungi jos cu inca vreo 3-4 persoane.

Personalul de la receptie este amabil, insa se poate intampla sa astepti o camera ore in sir in cazul in care nu oferi o mica atentie, sau sa primesti o camera proasta, din acelasi motiv.

Camerele in care am stat noi au fost curate, se da cu aspiratorul (daca este nevoie) si se ia gunoiul zilnic; in schimb, nu sunt foarte spatioase. Mobila este noua, la fel si mocheta, iar televizorul are destule programe incat sa poti gasi ceva interesant. Lenjeria curata, apretata. Veiozele cam prafuite si cu becuri arse, usa de la baie veche, din lemn, face un zgomot puternic atunci cand o deschizi sau o inchizi.

Cabina de dus are perdea, iar apa curge cam greu. Marimea baii este atat incat sa incapa o persoana. Urat nu miroase pe nicaieri. Aerul conditionat este ok, frigiderul insa, putin cam murdar si cred ca el era singurul care nu mirosea tocmai placut.

Balconul e mare, se pot gasi sarme lasate de altii si piesa lui speciala: un fotoliu tip balansoar. Din fier. Ruginit, vai de el. E bun ca se poate folosi pe post de uscator de rufe.

Masa nu am luat-o la hotel.

Cu toate acestea, nu ne asteptam la mai mult pentru un hotel de 2 stele. Poate doar la un pret mai micut.

Trimis de Simonaaa* in 26.06.10 23:30:50
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: Am vizitat cam tot ce si-ar dori un turist sa viziteze.

VIZUALIZĂRI: 1425 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Simonaaa*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

geosler
    [27.06.10 00:11:56]

Ai dreptate mai ales in ceea ce priveste liftul. Eu anul tecut am ramas blocat in el cu copilul, norocul meu ca s-a blocat la parter. Oricum a durat cam zece minute pana au venit si au reusit sa-l deblocheze.

Si ca o completare, nu stiu cum au gandit cei ce au montat wc-urile in baie, fiindca cel putin cel din camera unde am stat la etajul 6, era atat de prost pozitionat foarte aproape de zid si de usa, incat era greu de folosit.

Simonaaa*AUTOR REVIEW
    [27.06.10 00:28:24]

Impreuna cu noi au fost si niste prieteni care au vrut sa mearga pana la ultimul etaj ca sa se uite pe geam si nu stiu ce si cum s-a intamplat cu liftul ca le-a fost destul de greu sa ajunga acolo. De coborat oricum n-au coborat singuri. Si wc-ul.. da, stiu ca asa este, stai si tu cum apuci, oricum nu cred ca se aseaza prea multa lume direct pe el..

danyepz
    [27.06.10 00:43:11]

2400 ron pentru 6 nopti doar cazarea fara masa mi se pare exorbitant,tinand cont de cele 2 stele ale hotelului.

Simonaaa*AUTOR REVIEW
    [27.06.10 01:15:00]

Da, este adevarat. Am avut camera dubla cu pat suplimentar + aer conditionat si frigider. Si unde pui ca nici n-am inchiriat prin agentie..

danyepz, geosler, Simonaaa*
    Alte impresii din această RUBRICĂAurora Hotel: