ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.04.2020
LUNA
APR-2020

Din viața comunității AmFostAcolo

NOTĂ ARTICOL OFFTOPIC sau DE INTERES TURISTIC TEMPORAR ori RESTRÂNS
Articolul poate fi votat cu voturi simbolice (+/-1PMA)
Articol publicat FĂRĂ NOTE; vezi mai jos motivele...

Ghicitoare

Ghicitoare aparent simplă, dar foarte grea! :) Ghiciți în ce oraș din Europa este făcută poza de față, în care apar și eu.

Pont: NU este nici o locație cunoscuta pentru canalele sale!

_______________________

[EDITARE ULTERIOARĂ] Răspuns corect: canal St. Alban Berg din Basel, Elveția, lângă Muzeul Basler Papiermuhle!

Nasshu să traiască, a recunoscut locația! :)

Am mai adăugat câteva poze de acolo, ca să nimeriți mai usor, dacă ajungeți la Basel :)

Canalul respectiv, singurul din acest oraș, este lângă mai cunoscutul Muzeu Basler Papiermuhle

Trimis de FlorinAndrei in 26.04.20 16:50:27
Validat / Publicat: 26.04.20 17:40:13

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

mishu [26.04.20 17:41:10] »

@FlorinAndrei:  Ulm!

FlorinAndrei [26.04.20 17:44:08] »

@mishu:  Nu

zlatnascris / TELEFON [26.04.20 17:55:06] »

Praga?

FlorinAndrei [26.04.20 17:57:00] »

@zlatna:  Nu

Nasshu [26.04.20 17:59:36] »

ce premiu primesc?

St. Alban-Berg, Basel, Elveţia

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1] [-1][1 voturi]
FlorinAndrei [26.04.20 18:04:26] »

@Nasshu:  Bravo! Asa este!

Pe Facebook am oferit celor de acolo o bere.

Inca nu am cui sa o dau

Daca ajungi prin Bucuresti, ne putem vedea dupa 15 mai încolo pe la "Beraria H"

traian.leuca [26.04.20 18:42:41] »

Măi să fie! Am stat în Basel cinci zile şi nu am recunoscut poza! Am o scuză, totuşi, canalul ăsta se află la vreo 2 km de zona turistică a oraşului!

FlorinAndreiscris / TELEFON [26.04.20 18:57:02] »

@traian. leuca:  Exact, canalul ăsta este practic necunoscut, inclusiv de către localnici 😊

FlorinAndrei [27.04.20 11:20:54] »

@Nasshu:  Mai rămâne să ne spui dacă chiar ai știut/ai fost acolo, sau ai cautat pe internet locația, cu un soft ?

O poză cu tine în zona aia ar fi dovada supremă

Nasshu [27.04.20 12:59:51] »

@FlorinAndrei:  nu am fost in Elvetia pina acum!

FlorinAndrei [27.04.20 13:20:31] »

@Nasshu:  Bravo, îmi place ca ai fost sincer

Iti doresc sa ajungi, merita!

PS: Intre timp si pe FB un amic a ghicit locatia, sa vedem daca el recunoaste ca nu a fost acolo ​​

FlorinAndrei [27.04.20 17:59:10] »

Dragi forumiști, experiențele proprii și cercetarea te învață, așa că am aflat singur  cum pot identifica unde a fost făcută o poză!

Pică complet ghicitorile de genul ăsta, ne întoarcem la reviurile clasice

FlorinAndrei, mishu, zlatna
Alte articole din această RUBRICĂ: