ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.03.2020
ÎNSCRIS: 22.04.12

Titan 500

Draga AFA, dragi AFA-isti, va multumesc! Din cauza voastra astazi, printr-o coincidenta, astazi 6.03.2020 marchez 2 aniversari: Titan 500.

M-a atentionat mai devreme @Zoazore si mi-a repetat @nicole33, ca am ajuns titan.

Eu mai adaug ca tot in aceasta zi, acum cititi postarea mea numarul 500 pe AFA.

In versiune scurta si sugestiva eu am intitulat articolul Titan 500.

De ce multumesc?

Va multumesc pentru ca v-am descoperit! Va multumesc ca ati citit articole de-ale mele, poate nu toate 500, dar macar asta, daca veti raspunde! Faptul ca ati citit si ati votat (si cu minus am primit) inseamna pentru mine ca v-a interesat si … va multumesc!

500

Nu credeam cu cativa ani in urma sa ajung sa scriu 500 articole pe un sait, sau sa scriu atata, pur si simplu.

In primul rand recunosc ca nu am talent la scris, dar de cand scriu pe-aici … am evoluat! Am voie sa ma laud si eu o data … e aniversare!

Rolul AFA

Eu am inteles din AFA cateva lucruri. Sunt pareri personale, puteti da cu parul, ca sunt avertizat ca poate sa vina…. Dar puteti si lauda…...

Am inteles ca pe AFA poti gasi review-uri despre cazari si destinatii turistice. Am cautat cand m-a interesat, am trecut prin filtrul criteriilor mele cele citite, de multe ori decizia finala asupra destinatiei a fost bazata pe informatia de pe AFA.

Asta a insemnat pentru mine ca este corect sa scriu si eu daca am pretentia de a mai informa. Dai, primesti…

Am scris la inceput ca un neexperimentat, nu imi vine sa cred ce modeste erau unele articole publicate pe la inceputuri. Am inteles relativ repede ca este important sa prezinti impresiile tale sincere, trairile tale despre un loc.

Despre cate camera are o unitate de cazare si cat costa si daca are piscine, scrie in principiu pe saitul unitatii. In plus aceasta se va lauda cu serviciile, cu cardul natural, cu haleurile, cu locurile de joaca…. Un articol insa este cel care certifica daca la momentul vizitei unui scriitor AFA-ist toate astea se confirma. Iar plus valoarea este data de cum m-am simtit in acel loc?

Reprezentativitatea

Parerea mea, a ta, a cuiva este una generate de o traire momentana. O unitate de cazare valoroasa trebuie sa stranga review-uri bune in timp, trebuie sa arate, continuitate, constanta, progres sau confirmare. Si uite asa conteaza si mai mult sa scriem despre o locatie despre care s-a mai scris. Pentru ca daca unul scrie de naspa si unul scrie de bine, restul e pentru mine negativ. Daca 99 zic plus si unul zice minus, atunci acel minus a avut ghinion sau e cusurgiu. Asa ca haideti sa scriem cat mai mult ca notele, evaluarile, informatiile de detaliu sa fie cat mai multe si sa creasca reprezentativitatea.

Articolul 1

Primul meu articol a fost redactat la 22.04.2012 si este despre un loc care ne-a fascinat: Casa Vero din Vama (SV) amfostacolo.ro/hotel9.php ... o--vama&id=8681. A fost pentru noi ani in sir in topul preferintelor. Asta ne-a facut sa revenim la ei. Daca prima data a fost ff bine, a doua oara a fost bine, B spre FB si am scris impresii updatate.

Inceputurile

Am scris articole scurtute fata de ce scriu acum, nu o data am luat copy paste un istoric de pe net. Am fost prins si taxat. Regulamentar. Am inteles atunci ca trebuie sa fie amprenta mea, aia netalentata, dar sa fie a mea,

Si in loc sa iau critici, am primit ecouri bune. Am prins curaj. Critici si minusuri am mai luat, ba a fost si un moment in care am fost la o virgula sa parasesc AFA. Dar eram infestat de microbul AFA.

Comunitatea AFA

AFA este o stare de spirit. AFA a depasit granitele unui sait turistic. Eu consider ca meritul este al celor care au avut ideea de a aduce user-ii AFA impreuna, la aceeasi masa. La Intalnirile anuale AFA.

Inaintea primei mele participari, aveam ganduri: Cum o fi? Cum o arata x sau y? Cum sa ma bag in seama? Ma va primi lumea reala AFA-ista?

Mi-am pus prea multe intrebari! A fost simplu si natural, era sa fac o comparatie nepotrivita! Parca faceam parte dintotdeauna din comunitate, eram de-al casei. Si v-am cunoscut. Pe multi, multi, multi. Unii ne intalnim si vorbim si intre intalnirile oficiale AFA. Daca putem ne si ajutam, ca AFA face fapte bune.

@cornel

Cornel este @Admin-ul AFA. Cornel, ce ai creat tu, este unic. Este inedit. Este evident ca este pasiune, AFA este viata ta.

Eu raman in admiratie fara limite pentru ce ai construit, pentru cat iti pasa, cum vrei sa asculti pe toata lumea si dupa aceea sa gasesti o solutie, o oferta care sa uneasca sute de oameni. Este foarte greu sa reusesti asa ceva, dar tu ai acest har! Bravo si multumesc!

Oameni care aveau ceva in comun si pe care i-ai facut sa fie impreuna.

Microbul AFA. Pasiune sau fuga dupa premii?

Prima certitudine este ca am luat microbul. Deja “faceam poze pentru AFA”. Pana atunci ma documentam despre un obiectiv inainte sa ajung acolo, la locul faptei, increcam sa mai aflu pentru mine una alta si filmam video. Comportamentul s-a schimbat o data cu microbul. Documentarea initiala a ramas, poate chiar e mai amanuntita, am inceput sa procur flyere, bibliogafie, informatie de la oamenii locului. Si am trecut de la video la poze. Poze pentru AFA.

Era tot mai important pentru mine sa impartasesc informatia dobandita + trairile mele. Tot ma muncisem sa culeg informatia, de ce sa nu beneficieze si altii de ea?

Recunosc insa inca o component importanta pe care AFA a oferit-o. Premiile. Da, am tras pentru premii. Pe mine existent unor premii ma motiveaza. Primul premiu a fost un memory stick AFA de 8 GB, livrat via @Dragos, intalnire la care am intarziat imens din cauza traficului. Rusine mie! Au urmat altele, am strans ce am putut.

Auto-intrebare: - Dane, ai scris pentru premii?

Raspuns: - Da!

-Pai, ziceai ca ai scris pentru cititori!

-Da!

-Ori asa, ori asa!

-Pentru cititori sa aiba informatia, pentru mine sa iau premii!

Next… Premiile s-au mai schimbat, regulile s-au mai schimbat, …. Este firesc sa nu ramai ancorat in timp zece ani, e firesc sa dai o fata noua, o regula noua saitului. Pana la urma saitul AFA este un business si intr-un business iei decizii strategice cum sa dezvolti afacerea. Daca gandesti in 2020 ca in anul 2010, esti mancat.

Premii

Multumesc voua pentru voturi si lui @Admin pentru umplerea in timp a vitrinei mele cu trofee:

-locul 3 in anul 2015

-locul 3 in anul 2017

-2 x l’expert gourmand

-tourist attraction expert

-destinatii inedited

-300+ articole

-400+ articole

Munca

Mie imi place sa muncesc. Si cand lucrez ceva imi stabilesc o stacheta si generez niste asteptari. Apoi provocarea este ca nu mai trebuie sa scad sub stacheta, ba daca se poate sa o inalt. Si, repet, imi place.

Eu consider ca muncesc cu placer pentru cititorii AFA. Poate pare SF, dar eu estimez cu timpul mediu alocat unui articol cu:

-pre-documentare,

-postare si urcare poze,

-urmarire articol si ecouri

dureaza 5 ore.

Articolul meu altfel

-Dane, ai un articol al tau, care ti-a placut!

-Da, multe!

-Care e cel mai altfel?

-Pai depinde de criteriile de apreciere si de starea de moment…

-Care e cel mai altfel?

-Intre cele 500 de articole, pentru mine altfel este vezi impresii – un articol despre o drumetie pe Varful Ypsario din Thassos.

Cel mai votat articol

vezi impresii – 72 de voturi am primit, multumesc, pentru mini maxi intalnirea de la Beraria H.

Cel mai de suflet

De departe cel mai, hai ca ma apuca tremuratul, este vezi impresii. Pentru mine conteaza maxim – Maria, infinitul din calendar.

End of story

M-am lungit prea mult….

Va multumesc pentru tot si ma bucur sa fiu parte din comunitatea AFA!

Multumesc si a lor mei ca m-au facut …. Ha, ha, ha.

Acum pe bune: multumesc familiei ca m-a lasat sa investesc 5 * 500 = 2.500 ore de viata in scrierile AFA.

Numai de bine! Pe curand!

@webmaster: rog insereaza imnul AFA de la Intalnirea de la Slanic Moldova – GASCA MEA - youtube

Trimis de Dan&Ema in 06.03.20 21:23:51
Validat / Publicat: 06.03.20 22:35:38

VIZUALIZĂRI: 1185 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P06 Va multumesc!
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
[1 PMA]

ECOURI la acest articol - pg. 1 / 2

se afișează ecourile [1 - 30] din total 41
zlatna [06.03.20 23:01:01] »

Felicitări pentru noul statut și pentru cele 500 articole.

Carmen Ion [06.03.20 23:04:21] »

@Dan&Ema: Felicitări pentru cele 500 de reviewuri și pentru statutul de Titan.

Numai cei care nu scriu deloc sau foarte rar pe AFA nu înțeleg efortul făcut de userii cu multe asemenea realizări la activ. Ca una care alocă unui review mai mult de 5 ore în medie, fii sigur că îți apreciez răbdarea, meticulozitatea și devotamentul față de acest site.

Absolut de acord cu toate observațiile tale, inclusiv în chestiunea aparent spinoasă a premiilor. Fără a intra în amănunte, repet ce am mai spus aici, pe AFA: competiția este un lucru bun, ne face să muncim mai mult și mai bine și nu intră în contradicție cu dorința sinceră de a oferi colegilor informații utile și impresii personale adânc cântărite.

Așa e, dacă tot te-ai documentat în vederea unei excursii sau a unui sejur, de ce să nu împărtășești cele descoperite?!! La urma urmei, pentru asta a fost creat acest site.

Site cu adevărat unic, pentru care meritul îi revine adminului Cornel!

Încă o dată felicitări și la cât mai multe reviewuri valoroase!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][9 voturi]
Floryn81 [06.03.20 23:21:26] »

@Dan&Ema: Bravo, Dane! Felicitări! Îți doresc să scrii la fel de mult și să oferi informații la fel de utile în continuare! Îmi amintesc de articolul tău în care ai prezentat drumeția pe Ypsario! Vom ajunge și noi acolo într-o zi!

Da, AFA este un microb, pentru mine asta este clar, altfel nu aș lectura pe aici în fiecare zi una-alta. Iar multe dintre informații îmi sunt utile în plimbările noastre, așa că mergem înainte!

Toate cele bune! Bravo încă o dată, domnule Titan!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][4 voturi]
mishu [06.03.20 23:44:25] »

Felicitări pentru toate realizările tale și multe, multe de aici inainte. Citind articolul tău, in paralel îmi vizualizat traseul meu pe aici și multe sunt in comun, iar ceea ce ne leagă este dragostea fata de ceea ce ne înconjoară. Sper sa ajung și eu la articolul 500 și sa pot face și eu o Retrospectiva la fel de reușită ca a ta.

Felicitări, votat cu mare drag.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][5 voturi]
crismis [07.03.20 07:59:11] »

@Dan&Ema: Felicitări, Dan-Titan!

Iar în ceea ce mă privește, nu pot uita că ai fost primul cu care am interacționat aici, pe AFA! După vreo 2-3 ani de chibițeală, am îndrăznit să scriu și eu 2 articole, apoi am căpătat și mai mult curaj și am început să strecor și câte un comentariu timid pe ici, pe colo... Mi-a atras atenția articolul tău despre Mânăstirea Crasna, un loc pe care aproape îl uitasem, dar care a însemnat o picătură de nectar într-o perioadă agitată a vieții mele...

Felicitări mai ales pentru cele 500 de articole, cu siguranță înseamnă mai mult de 2500 de ore de muncă! Timp al vieții tale, ireversibil scurs. Știu că nu regreți nicio secundă din acest timp. De fapt, sunt multe, multe lucruri imposibil de cuantificat pe care le-ai câștigat în paralel și cu care ți-ai îmbogățit sufletul! Pentru acestea ne complacem în frumoasa dependență care se cheamă AFA!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][6 voturi]
gettyy [07.03.20 09:04:40] »

@Dan&Ema:

Felicitări Dan, pentru noul statut si pentru toată munca depusă.

Îmi închipui că nu ți-a fost deloc uşor dar se vede că eşti un om muncitor si foarte ambitios. Ai tot respectul meu!!!

Eu cred că dacă nu ar fi existat pasiune n-ai fi ajuns aici!

Îti multumesc pentru că si pe mine m-ai încurajat la început si trebuie să-ți spun că nu am uitat asta!

Da, AFA este un microb dar si o mare familie. Unii mai pleacă, vin alții noi... si tot aşa, mergem înainte! Eu una mă bucur că fac parte din această mare familie!

Să fii sănătos Dan si să ne mai scrii în continuare articole faine!

Toate bune!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][7 voturi]
Yolanda [07.03.20 10:07:08] »

@Dan&Ema: Felicitari pentru articolul 500 si noul statut, de TITAN!

Asta înseamna multa munca, pasiune si mai ales placerea de a calatori. Calatoriile, contactul cu alte civilizatii ne modeleaza spiritul si modul de gândire.

mprofeanu [07.03.20 11:02:55] »

@Dan&Ema: Felicitări pentru tot! O muncă imensă cu multă sârguință și tenacitate, izvorâtă din plăcerea de a iubi călătoriile și din a împărtăși și celorlalți cititori această bucurie!

Ce bine ai punctat: AFA este o stare de spirit.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
Michi [07.03.20 13:04:59] »

@Dan&Ema:Felicitări la pătrat Dane pentru al 500-lea review şi noul statut de Titan dar mai ales pentru sinceritatea din această retrospectivă. Niciun cuvânt nu e în plus, niciunul nu caută să stârnească emoţie. Sec, inginereşte.

Odată îmbolnăvit de această ˝stare˝n-ai să mai poţi scăpa de ea până la adânci bătrâneţi chiar dacă ai să-ţi restrângi obiectul muncii, chiar dacă unele tare îţi vor limita performanţele.

Da, - n-am niciun interes să periu- dar ideea lui Cornel de a dezvolta acest sait, nu găsesc alt cuvânt mai modest decât genială- ne-a marcat pe mulţi dintre noi indiferent de condiţiile obiective pe care le avem.

Şi acum, după Titan, considerând Apolo şi Poseidon staţii intermediare sper, — spre avantajul meu, — să prind momentul în care vei fi Zeus.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][5 voturi]
Zoazore [07.03.20 18:38:04] »

@Dan&Ema: Măi titanicul meu uriaș minunat (că ai rămas așa de când te minunai la Pongal) știi ce mi-ai făcut tu acum? M-ai făcut să lăcrimez! De emoție, de bucurie, de plăcere! De fericirea că v-am întâlnit și că vă cunosc!

Nu știu ce-a vrut @Admin sau @Cornel să facă din saitul ăsta, dar a ieșit ceva minunat! Ai dreptate: AFA e o stare de spirit, AFA e ceva unic, un loc tot atât de real cât și virtual, un loc cu suflete frumoase, mari și calde.

Felicitări de două ori: TITAN și 500!

Rămâi așa cum ești, adică un titan cu suflet de copil, care sare imediat în ajutor și aduce zâmbete!

P. S. Ești pregătit de ”drifturi” la Sâmbăta?

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][6 voturi]
krisstinna [07.03.20 19:14:25] »

@Dan&Ema: Sunt in locul in care, in 2014, am cunoscut-o pe Maria, moment marcant pentru mine, dublă semnificație, prima intalnire cu AFA și impactul cunoașterii unui om care prețuia fiecare secundă din viață.

Acestea două (AFA și Maria) aveau sa îmi schimbe percepția despre multe lucruri importante din viața mea.

Schimbările au fost in bine, am început sa conștientizez că este esențial ce și cum scrii, ce și cum oferi, ce și cum primesti, este important să privești viața, bucuriile și necazurile cu alți ochi- cu ochii minții, ca și cum ai trăi mereu pe ultima sută de metri.

Informația primează, ea rămâne veșnic aici chiar dacă unii se retrag și din diverse motive nu mai scriu nimic pe AFA.

Cât privește timpul alocat unui review, in funcție de stare, obiectiv și importanță, fiecare are alți timpi. Eu scriu cu pixul in agendă, apoi in word, apoi copiez textul pe sait, indiferent de obiectivul descris. Știu, nu se mai poarta pixul dar eu sunt bătrână și demodată, o doamna fără pix in geantă este un lucru de neconceput pentru mine Dacă îmi vin idei când sunt in metrou, autobuz sau tramvai? Dacă, atunci când sunt in vacanță am inspirație când văd o stâncă sărutată de un val? Sau dacă un norișor e pufos și are formă de inimioara? Sau dacă o cameră de hotel mă impresionează pozitiv sau negativ și îmi fug ideile?

Deci, printre picături încerc să mă fac utilă, plăcută și de ce nu... inedită-pentru mine in primul rând și apoi pentru oameni. Pentru mine e importantă și amprenta personală

Premiile? Concurența? Toate sunt constructive dar m-am retras de la început de la “întreceri”, eu am alt stil, concurez eu cu mine prefer întotdeauna sa ofer mai mult decât primesc.

Și, Cineva acolo sus are grijă de mine și mi-a demonstrat contrariul, primesc zilnic multe premii, mult mai mult decât ofer.

De altfel am și scris unul dintre articolele mele de suflet “Definiția vacanței” in 2015 - vezi impresii, cu speranța că voi putea să atrag atenția asupra celui mai important lucru din viață: norocul de a fi sănătos (văd, aud, merg, mănânc, gândesc liber și necondiționat).

Despre ce e mai important intr-o vacanța, e relativă “importanța” asta, fiecare crede altceva. Unii caută informații despre cazări, alții despre cărciumi, unii despre biserici, suntem diferiți și gândim, trăim și simțim diferit, esențial este să nu încercam să ne impunem punctul de vedere, să nu credem că numai noi avem dreptate, că suntem cei mai deștepți, să presărărăm intr-un articol și impresii personale nu numai date de pe net (pentru puncte).

Ei bine, Dan, tu ai reușit să depășești multe dintre răutățile gratuite, ai înțeles însemnătatea detaliilor dintr-un articol, aici nu vorbim despre talent literar și nici despre copy/paste biserici și mănăstiri, vorbim despre valoarea cuvintelor simple care pot ajuta un user in alegerea unui spațiu de cazare, a unui restaurant sau a unei excursii, drumeții.

Mi s-a întâmplat sa caut o cazare sau o cârciuma și am dat peste articole de-ale tale și ți-am multumit in gând La fel și-n in cazul altor, multor useri, inclusiv azi aveam nevoie de un restaurant bun in Zarnesti și AFA m-a ajutat, soțul mi-am încântat și pe Traian Leuca l-am laudat

Felicitări pentru tot și toate, la cât mai multe vacanțe, escapade și review-uri!

M-ai emoționat iar, știi de ce

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][13 voturi]
Dan&Ema [07.03.20 21:46:57] »

@zlatna: Multumesc, vino si tu! ????

Dan&Ema [07.03.20 21:52:35] »

@Carmen Ion:

Un sistem cu puncte, premii, ranguri etc este dupa parerea mea motivanta. Stiu ca sunt pareri si pareri si este firresc.

Site cu adevărat unic, pentru care meritul îi revine adminului Cornel!

Ma bucur ca ai punctat si tu pentru ca este un adevar care nu trebuie minimizat.

Multumesc pentru aprecieri si felicitari si tie pentru munca imensa pe care o depui pe AFA.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
Dan&Ema [07.03.20 21:55:41] »

@Crazy_Mouse:

Abia astept sa scrii despre Ypsario, asa ca mergi acolo, munyele te asteapta.

Sunten niste contaminati. Sa ne tratam sau sa continuam asa? ????

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
Dan&Ema [07.03.20 22:09:45] »

@mishu:

Pai, ce mai stai? Hai si tu in lumea titanilor!

Felicitări, votat cu mare drag.

Esti inconfundabila cu replica asta, marca @mishu!

Si ecoul elogios de la deja etichetata “numberoana” ma flateaza! ????

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
Dan&Ema [07.03.20 22:14:45] »

@crismis:

nu pot uita că ai fost primul cu care am interacționat aici, pe AFA!

Parca era mai ieri. Sau alaltaieri!

Eu in schimb imi amintesc de “Bine ati venit in tara Dumneavoastra”, urare pe care ai primit-o tu si grupul din care ai facut parte la intrarea in Republica Moldova.

Si multumesc pentru intalnirea de la Galati si pentru pozele acelea prelucrate, stilizate.

Si, in primul rand: Felicitari, @crismis- titan! ????????????

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
Dan&Ema [07.03.20 22:17:43] »

@gettyy:

Imi place ca acest articol s-a unplut de multumiri. Multumesc pentru multumiri.

Initial m-am gandit sa fie un articol in care eu sa multumesc, doar eu, adica unisens, dar nu mi-a reusit.

Multumesc mult!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
Dan&Ema [07.03.20 22:21:03] »

@Yolanda:

Excelent punctat. Noi ne-am citit si admirat recent impresiile asiatice, e adevarat.

Pentru mine vizita de anul trecut in Kuala Lumpur a adus intelegerea cuvantului “toleranta” pe care credeam ca il cunosc si pana atunci. Dar am aflat alta profunzime al lui.

Multimesc de ecou! ????

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
Dan&Ema [07.03.20 22:25:53] »

@mprofeanu:

Eu am facut asta si pana sa cunosc AFA. Acum insa o fac la alt nivel de detaliu si mai stiu ca poate ajunge la semeni care sa o foloseasca.

Ma bucur ca ai bolduit AFA - o stare de spirit.

Este cert!

Multumesc pentru tot! ????????????

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
Dan&Ema [07.03.20 22:35:45] »

@Michi:

Oare Cornel si-a imaginat ce avea sa cladeasca?

Eu cred ca ideea e geniala intr-adevar si evolutia saitului a mers mana in mana cu cea a comunitatii si uite-asa se aseaza temenic caramida peste caramida.

Pana ieri nu stiam de traseul Apolo - Poseidon - Zeus, @nicole33 mi-a divulgat si acum ati reiterat aceste trepte.

Si eu care credeam ca am ajuns la cel mai inalt grad din asta roman, dar de unde?

Cred ca duoa Zeus mai e si Dumnezeu...

Mama Michi, imi amintesc de articolul cu 12 fara un sfert si iata cate ceasuri s-au mai invartit de atunci. Si cate ceasuri am petrecut impreuna.

Va iubim mult! Sa fiti sanatoasa si va rog poftiti pe usa titanilor!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
Dan&Ema [07.03.20 22:41:17] »

@Zoazore:

Imi amintesc cum ne-am cunoscut. Eram la Sambata cu @Radu Safta care mi-a vorbit de tine si ca trebuie sa te cunosc si mi-a pus telefonul la ureche, cu tine la celalat capat al “firului”. In cateva vorba ne-am cunoscut. De fapt ne cunoastem dintotdeauna!

A facut virtualul REAL! Asta a facut!

Si stai ca trebuie sa ti-o intorc:

Rămâi așa cum ești,

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
Dan&Ema [07.03.20 22:53:43] »

@krisstinna:

M-am emotionat level 2, ca level 1 eram oricum marcat de ceea ce citesc pe aici.

Sunt in locul in care, in 2014, am cunoscut-o pe Maria

Nu este intamplator! Eu am scris despre coincidente in articolul meu despre Maria si infinitul din calendar.

Iar acum nu faci altceva decat sa aduci inca o dovada ca nu sunt intamplatoare coincidentele.

Multumez pentru cuvinte! Este important pentru mine sa dezvalui acele detalii care pentru mine au contat.

@krisstinna - suntem diferiti cum scrii, e firesc, avem valori comune dar si diferite si nineni nu le stie pe toate si nimeni nu cunoaste adevarul absolut, toate cele din jurul nostru sunt intr-un context care are repere multiple.

@krisstinna - tu esti soeciala, este remarcabila filosofia ta referitoare la

Si a propos de

M-ai emoționat iar, știi de ce

nu spun decat uffff! Dar tu?

Te pupam cu drag! ????

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
Dan&Ema [07.03.20 22:58:42] »

Va multumesc tuturor care ati citit ceva din ce am scris, acest articol sau altele, care ati raspuns in ecouri si care nu ati raspuns, sa ne vedem in curand la Sambata, sa fiti sanatosi si voiosi si buni si toleranti si darnici si sa pastram si sa crestem comunitatea AFA care ne uneste. Este magica AFA! ????

Dan&Ema [07.03.20 23:03:54] »

@cornel

Multumescu-ti, ca ne-am intalnit in aceasta lume, sincer felicitari pentru ca exista AFA.

AFA saitul, AFA comunitatea.

Exista cuvantul AFA-ist!

Transmite mai departe felicitarile tuturor celor care te ajuta sa existe aceasta stare de spirit, acest concept, numit AFA!

Si “gasca mea nu poate sa stea linistita” era ales imnul AFA...

Si... ????????????????????????

Numai de bine! Sa fii sanatos si sa te bucuri de toti cei dragi! ????

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
mishu [07.03.20 23:40:20] »

@Dan&Ema: Citeam acum toate ecourile la acest articol si am avut o " revelatie" , COVID-19 un virus de care multi s-au vindecat, dar virusul AFA nu are leac, asa ca il decretam cel mai tare virus.

Uraaaa, traiasca virusul AFA

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
Dan&Ema [08.03.20 00:02:07] »

@mishu: ????????

tata123 🔱 [08.03.20 18:49:34] »

@Dan&Ema: Felicitări! Orice fel de cuvinte sunt de prisos!

Fără îndoială că premiul suprem pe care-l oferă viața este șansa de a lucra din greu la ceva care merită din plin efortul tău - ar fi spus Theodore Roosevelt.

Numai bine!

Dan&Ema [08.03.20 19:42:45] »

@tata123:

Eu sunt un titan mic pe langa tine, MARE TITAN!

Si cum sunt insurat totul se imparte 50 50 in familie, eu primesc 50 pentru ca am scris, Ema alti 50 ca m-a suportat sa tot scriu! ????

Cuvintele venite de la tine ma onoreaza, stii cat apreciez munca pe care o depui benevol pe saitul AFA pentru a furniza atata informatie interesanta.

Esti cel mai bun ghid pe la obiective romanesti atat prin articolele postate cat si prin completarile din ecouri.

Felicitari tie! Numai de bine! ????

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
Dana2008 [10.03.20 15:34:53] »

@Dan&Ema: Felicitări Dan-Titan! Ți se potrivește perfect noul statut.

Felicitări pentru munca susținută, sacrificii, orele dedicate, încerc să spun, sunt mult mai multe. Dacă iei in considerare atenția pe care o acorzi fotografiatului, timp în care celelalte persoane aflate în drumeție își continuă traseul... așa rămân eu în permanență ultima la urcare, la ieșirea din restaurant, la plecarea de la hotel, etc. Și cred că nu sunt singura Afa-ista care culege reclamațiile exprimate sau mimate ale grupului însoțitor.

Multă sănătate și spor la scris pe viitor!

Numai bine!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
Mika [11.03.20 10:42:22] »

@Dan&Ema: Felicitări! La cât mai multe articole! Sunt mai intârziată, dar mai bine mai târziu decât niciodată. Mă bucur că ne-am cunosut pe AFA și hai hui pe munți!

crismis, Dan&Ema, gettyy, Michi, Mika, mishu, mprofeanu, tata123 🔱, vulpe mihaela, zlatna, Zoazore
Alte articole din această RUBRICĂDin viața comunității AmFostAcolo: