ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.02.2020
GR. VÂRSTĂ: > 60 ani
DIN: Brasov
ÎNSCRIS: 21.02.17
JAN-2020
PREȚ 890€+600usd+3 rezervari ?

Descoperă Dubai

A fost odată...

A scris cineva aici că viața are două componente: INAINTE si DUPĂ DUBAI.

Am zis cand am citit: ce manieră de a te da in stambă...

Dar n-am uitat!

Acum spun fix același lucru, după care completez pentru toți cei care vor citi aici: Do buy DUBAI!!!

Despre DUBAI, cand revii in ROMANIA, spui ca la citirea primelor rânduri ale romanului LOVE STORY... (vă poate arăta DOMNUL GOOGLE, dacă ati uitat)

DUBAI e mai mult decât dragoste la prima vedere, poți fi cât de posac, de introvertit, după cateva zile de secol 22 traite in Emirate, afli că ai capacitati nebănuite de te bucura, de a te mira, de a ofta, de a te indragosti de un loc. Poate exista și un sindrom Dubai? Nu sunt medic dar presupun ca da...

Cei care ati fost, știți deja asta!

Pentru ceilalți, candidații la prima plecare, va previn că orice vedeți online e fix nimic, sau mai corect spus e iluzia că e bun și un surogat.

Un exemplu, turnul Burj Khalifa. E enorm. In orice filmuleț e cuprins in formatul ecranului, in realitate îți soliciti zdravăn primele vertebre dacă esti la mai putin de o sută de metri de intrare și te incumeti sa vezi vârful.

Zicea Caragiale "POZA - I MOFT, S-O VEZI NATUR ". Si nu era Dubai pe vremea lui.

DA!!!

E bine sa vă documentati, să știți de acasă cat mai multe, să intrebati și să manifestati amabilitate față de cei ce vă raspund. O merită!

Nu!!!

Nu vă mulțumiți doar cu Dubai, mergeți si la Abu Dhabi. Merită și prea merită!...

Timp să aveți, căci pretul deplasarii e catre simbolic față de ce va așteaptă acolo...

In primul rand sunt două gândiri de a folosi foarte multi bani cu randament maxim.

Apoi concluziile vor fi ale fiecaruia. ABSOLUT SIGUR!

Vă cer scuze pentru lipsă poze. E plin internetul, nici nu trebuie cunoscuta limba in care se exprimă cei care expun filmulețe.

Eu prefer să expun gânduri si să vă pun pe ganduri. Cred că e cel mai normal mod de a te raporta la aceste locuri.

In rest numai de bine și drum bun la DUBAI!

Trimis de mirceabrasov in 14.02.20 17:52:28
Validat / Publicat: 14.02.20 19:17:30
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ŢĂRILE GOLFULUI PERSIC. A mai fost în/la: Nu
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Italia Turcia Izrael Polonia Kazahstan

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mirceabrasov); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Aniram [15.02.20 11:03:29] »

@mirceabrasov: Daaaaa! Și eu scriu de fiecare data și tot am ce scrie de Dubai! Revii și revii

mirelatancscris / TELEFON [19.12.20 20:43:18] »

Perfect de acord! Iubesc Dubaiul... l-am văzut de 9 ori și abia aștept să îl revăd în curând...

​​​

Aniram, mirelatanc