ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.02.2020
AUG-2019
PREȚ SEJUR 900 lei ?
2 AD. + 1 COPII -- v: 11

Meuble Grifone Hotel [Sirmione]2

AFA RECOMANDĂ: Pentru transfer Aeroport - Hotel (Roma) și/sau tururi turistice ale Romei / Vaticanului - recomandăm www.ghidroma.com
  • Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. 0039 324 981 3672
  • NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Hotel Meuble Grifone

TIPĂREȘTE URM de aici

Buna ziua prieteni AFA,

Voi scrie si cateva randuri despre un mic hotel de familie la care am stat 2 zile, in superba statiune Sirmione, Lombardia, Italia, pe malul lacului Garda.

La aceasta cazare am ajuns intamplator, vazandu-ma obligat sa-mi gasesc inca doua zile de cazare in Sirmione, dupa ce proprietara locatiei unde trebuia sa ajung in Milano ne-a instiintat tam-nesam ca rezervarea de doua zile in Milano a picat.

Dupa ce am petrecut 4 zile superbe la locatia dinainte enuntata (La Reve B&B), ne-am vazut nevoiti pe doua zile sa mai gasim o cazare. Si am gasit liber la Hotel Meuble Grifone. Hotelul este o afacere de familie, cu un regim de inaltime P+2. Locatia este una deosebita, in interiorul orasului vechi, chiar pe malul lacului, avand unele camere cu vederi deasupra apei. Nivelul de echipare al camerelor nu este unul WOW, catalogandu-le la trei stele cu indulgenta. Ce ne-a placut maxim la acest hotel a fost extraordinarul mic dejun, cred ca unul din cele mai bune servite in Italia. Consistent, din belsug si cu bucate alese traditionale de cea mai buna calitate. Nota 10 pentru acest serviciu. Practic, servindu-ti cafeaua pe terasa lacului Garda era o adevarata desfatare a diminetii in bataia razelor soarelui. Hotelul dispune si de o mica plaja proprie.

Sederea noastra la acest hotel pana la urma s-a dovedit de bun augur.

Ne amuzam teribil dimineata, cand un grup de 3 italience veneau cu papornitele la mic dejun, indesand fructe, prajituri, iaurturi in genti. Tactica era una simpla si cred mult incercata: una din ele tinea de vorba pe proprietara ce-si gasea de treaba in camera de mese, iar celelalte doua indesau. Deci, sa nu mai aud vorbind de romani ca-s nu stiu cum... Si altii o fac si e veche de cand lumea.

Plimbari bune.

Trimis de dandian in 12.02.20 11:10:58
    Validat / Publicat: 13.02.20 08:27:12

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dandian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

webmaster39 [13.02.20 08:26:03] »

Mutat în rubrica "Meuble Grifone Hotel [Sirmione], LAGO di GARDA / SIRMIONE" (nou-creată pe sait)

webmaster [13.02.20 08:38:29] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

dandian [13.02.20 16:39:57] »

@webmaster39: Este perfect, multumesc.

mishu [21.03.20 16:01:07] »

@dandian: Din cate vad, locurile in care ai stat in Italia au fost crescendo, asa incat pun la favorite locatia, si poate o sa ajung aici.

Acum vreo ani am ajuns si eu pentru cateva ore in Lasize (de asemenea pe malul lacului Garda) si m-am plimbat pe mai toate stradutele, avand in vede cat de mic era, cati turisti avea insa.

Mi-am propus de mult sa ajung intr-un concediu acolo, insa pana in prezent nu am reusit asa incat m-am bucurat de cele cateva poze (nu ma pot abtine sa nu iti reprosez asta, ne bucuram pe langa poveste si de pozele ce o insotesc).

Felicitari, votat cu mare drag si astept sa mai citesc.

dandian, mishu

pagină generată în 0.0457108020782 sec